Új hozzászólás Aktív témák

  • Bazsy

    aktív tag

    Eljött az idő egy új fejhallgató beszerzésére és szokás szerint teljesen el vagyok veszve így gondoltam írok ide :)

    PC-ről hallgatok zenét és minden más hang is ezen keresztül jön. Az eddigi lánc ez volt:
    Musiland US 03 Dragon -> Bkercso Invertory -> Beyerdynamic DT880 Edition (250 Ohm). Ez picit kevésnek találtam már és az utóbbi időben unalmasnak és talán fárasztónak is néha. Szeretnék picit erősebb mélyeket és kevesebb magast (a sok magas talán a legzavaróbb jelenleg).

    Az új lánc Denon DA-300 -> Bkercso SztratosZ (nem az alap OPA-kkal hanem egy más felálással ami Bkercso szerint "egy semleges erősítő lesz, nagy felbontással"). Ehhez kéne egy fejhallgató ami kiküszöböli a fent említett hiányosságokat.
    Kitöltöttem azért a kérdőívet is:

    1. Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?
    Otthon, dolgozószobában (csendes)

    2. Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
    Zenehallgatás, filmezés, játék
    Zenék elég széles, de sok klasszikus, zenekari mű viszont sok elektronikus zene is. Énekhangok is fontos lenne, hogy jól szóljanak.

    3. Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
    Külföldön élek, de a világon bárhonnan hajlandó vagyok rendelni.
    Max 400 USD = 120.000 Ft lenne kb a keret.

    4. Új vagy használt?
    Kizárólag új érdekel

    5. Circumaural vagy supraaural?
    Circumaural

    6. Zárt vagy nyitott?
    Nyitott

    7. Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az ami zavar?
    Neutrális hangzás, esetleg egy kis extra méllyel (lásd leírást fennt). Ne legyen fárasztó hosszú hallgatás után se.

    8. Honnan vásárolnál?
    Bárhonnan - viszont valószínűleg nem Magyarországról mivel külföldön élek.

    9. Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)?
    PC -> Denon DA-300 -> Bkercso SztratosZ (nem az alap OPA-kkal hanem egy más felálással ami Bkercso szerint "egy semleges erősítő lesz, nagy felbontással").

    Sennheiser HD600/6XX/650-et nézegettem ami sokak szerint igen jó, mások szerint unalmas. Talán a HD600 jelenleg a favorit ezek közül de naponta változik ahogy újat olvasok :) És természetesen nyitott vagyok minden javaslatra.

    Bazsy

Új hozzászólás Aktív témák