Új hozzászólás Aktív témák

  • huskydog17

    addikt

    Sziasztok!

    Szeretnék kérni tőletek tanácsot új fejhallgató vásárlása témában.

    1.) Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?
    Munkahelyen (viszonylag zajos iroda) és tömegközlekedésen (távolsági busz és néha vonat)

    2.) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
    Kommentáros gameplay videók megtekintésére és zenehallgatásra (inkább előbbi lesz fókuszban)

    3.) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
    10-12.000 Ft Ha pár ezer forinttal többért van sokkal jobb minőségű, akkor még mehet 15k körül is. Ha esetleg 15 és 20 között van nagyságrendekkel strapabíróbb darab, akkor hajlandó lennék elmmeni 20-ig, de az a nagyon végső eset, szeretném a 10-12 k-t megcélozni ha van rá mód.

    4.) Új vagy használt?
    Új

    5.) Circumaural vagy supraaural?
    Circumaural

    6.) Zárt vagy nyitott?
    Mindenképp zárt, ez lenne a legfontosabb szempont, hogy minél jobban szigetelje a külső zajokat.

    7.) Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az, ami zavar?
    Semmi komolyat, egy pár ezer forintos Sennheiser PC 8-at váltana, továbbá nekem sokkal fontosabb, hogy kényelmes legyen és jól szigetelje a külső zajokat, hangzás itt nekem sokadlagos szempont, nem olyan fontos. Aztán tisztában vagyok vele, hogy ilyen árban amit írtam, nincs jó hangzás, így nem is várok ilyet.:)
    Az a lényeg, hogy ne az iroda vagy tömegközlekedés alapzaját kelljen hallgatnom.

    8.) Honnan vásárolnál?
    Bármely belföldi üzletből.

    9.) Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)?
    Notiba integrált zajkeltő :D

    Nézegettem néhány Superlux terméket, de nem tudom, hogy azok mennyire kényelmesek hosszú távon. A terméknél számomra a legfontosabb, hogy jó zárt fajta legyen, vagyis jól szigetelje a külső zajokat és kényelmes legyen, mert akár több órát is viselném. Ezek oltárán beáldozom a hangminőséget.

    Egy másik sarkallatos pont, az a fülpárnák anyaga. Na most az a baj, hogy sok zárt fejest műbőrrel látnak el, ami nekem azért gond, mert 1-2 éven belül a műbőr elkezd lemállani, amit mindenki utál. Sajnos így jártam korábban a Creative Tactic 3D Alpha-val is, hiába működik még mindig, szétmállott rajta a műbőr emiatt nem használom és még csereszivacsot sem találtam a neten sehol. Az új zárt fejest én több évre szeretném venni, így örülnék, ha a fülpárnák is strapabíróak lennének, de minimum cserélhetőek. Létezik egyáltalán olyan műbőr borítású fejes, ami nem mállik szét 1-2 év után?

    A segítséget előre is köszönöm!

    [ Szerkesztve ]

    Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

Új hozzászólás Aktív témák