Új hozzászólás Aktív témák

  • rappit4

    őstag

    Ma eljutottam a fejhallgató plázába, ahol sajnos nem tudtam meghallgatni a K217-et csak a K550-et és nagyon elbizonytalanodtam. A K550-nek nagyon nem tetszett a hangja, mintha egy bell eq lett volna a középtartományban. A brácsák és a magasabb hangon szóló csellók borzasztóak voltak, mintha dobozból szóltak volna pl. Smetana: Ma Vlast egyik amúgy nagyon szép felvételén próbáltam, illetve még Jan Garbarek I Took Up The Runes albumán is megfigyeltem, hogy dobon a pergőket szörnyen letompítja és elmossa a K550. A mély egy picit talán sok volt, a magast rendben találtam viszont azért Kendrick Lamar To Pimp A Butterfly albumán a magas tartomány néhol nagyon sok volt, sziszegő vokál és fülsértő pergő. Igazán a Decca kiadású Shostakovich lemezeken jött ki a közép hiánya, ezek rendkívül jó felvételek és sajnos itt is ugyan úgy éreztem, hogy nincs meg a közepe. A K217 szerintetek hogyan viszonyul a K550-hez? Meglepő módon a Shure SRH840-nek elég kiegyenlített volt a hangzása, legalább is a K550-hez képest biztos. A mély tartomány kicsit bőséges volt viszont a közép és a magas itt nagyon tetszett, sajnos borzasztó kényelmetlennek találtam és a kábele sem cserélhető. Ugyan csak csalódás volt az ATH-M50x, a mélyei nagyon túlzóak voltak és a magas tartomány sem tetszett illetve ez is szörnyen kényelmetlen volt. (egy fiio x1-ről hallgattam a fejhallgatókat, ami nem a legideálisabb forrás, de ismerem a hangját) Szerintetek érdemes bepróbálni látatlanban a K217-et bízva abban, hogy nem sok köze van a K550 hangkarakterisztikájához? :F

Új hozzászólás Aktív témák