Új hozzászólás Aktív témák

  • vodkaboy22

    addikt

    válasz #71562240 #27605 üzenetére

    Na ez viszont egy jó info!
    Tetszik az XBA-1? Miről próbáltad? Huh meg kéne hallgatnom egyszer. Én a hibrid verzióját hallottam XBA-H1 (1 BA + 1 dinamikus) sajnos nagyon nem nyerte el tetszésem, pedig az elméletileg hozzá tervzett (pontosabban XBA-H3-hoz) Sony PHA-1-el hallgattam.

    Én azt mondom, nem egymilliomod az aki használ EQ-t mivel mindenhol van 2-3 utas hangfal abban meg mindenhol EQ van, de tovább megyek az MP3 lejátszok jó nagy részében ott az EQ profil amit sok helyen automatikusan módosítási lehetőség nélkül "erőltetnek" az emberekre, így biza nagyon nagyon sokan használnak EQ-t... De még tovább megyek szerintem manapság a zenei felvételek 0.0001% az ami direktben felvétel EQ nélkül. (Lehet még ennyi se...) Legyen komoly zene, legyen színpadi legyen opera vagy bármi.
    Azzal a hozzáállásoddal egyetértek, hogy szoftveres úton nem korrekt DSP-vel, csak "foobar/winamp húzzúk feljebb egy 2 csuszkát módon" nagyon káros tud lenni az EQ.
    Mégis EQ nélkül nem létezne a modern zenehallgatás. ;)

    [ Szerkesztve ]

    Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

Új hozzászólás Aktív témák