Új hozzászólás Aktív témák

  • #56474624

    törölt tag

    válasz ntomka #13135 üzenetére

    Na hallod, olyannyira sikerült bogarat ültetned a fülembe, hogy nekiálltam a dolognak. De nem jutottam semeddig, sőt. :W A Linuxot még el sem kezdtem telepíteni. Elkezdtem a régi vinyómat rendbetenni, azaz azon régen oprendszer volt, aminek a maradványai meg is maradtak részben. Formázni nem engedte, még több hónapja próbálkoztam vele, akkor elodáztam a dolgot. Most meg csináltam egy olyat, hogy CCleaner-rel töröltem a tartalmát, aminek az eredménye egy formázatlan vinyó kellett volna legyen. Úgy is nézett ki. Utána szintén nem engedte formázni. Azaz végigfutott jó lassan, gondoltam, sínen vagyok. Erre a végén kiírja, hogy nem sikerült formáznia. Utána gyorsformázással próbáltam, megint. Na mondom, jól van, akkor majd valami partícionáló program segít. Ezt követően újraindítottam a gépet, és az eddig tökéletesen bebootoló rendszerem (ami nemhogy más partíción, de más vinyón is van) nem bootolt többé. Nem tudom a régi vincseszteremnek (ami ugyan a gépben volt, áram alatt volt az elmúlt időkben, láttam mindig, de ennyi, nem kellett a bekapcsolást követően soha oprendszert választanom, indult normálisan), mi köze van a másikhoz, amiről eddig tökéletesen bootolt.
    Próbálkoztam mindenféle bios-beállítással, semmi:disk boot failure insert system disk and press enter, állandóan ezt írta ki a vérnyomásom legnagyobb örömére. Aztán a régi vinyót már ki is kötöttem, hogy véletlen se zavarjon be, próbálkoztam egy helyreállítási konzollal, fixmbr paranccsal, stb. Mind hatástalan volt. És még csak jumperelési gebasz sem lehet, mert satás. A vége az lett, hogy a régi vincseszterre telepítettem windows-t, merthogy az újra is próbáltam javítást nyomni, de megintcsak ugyanahhoz a hibaüzenethez vezetett. Nem is akarom megérteni. :W Fő, hogy linux-telepítés helyett egy üdítő windows-telepítés és adatmentegetés lett.
    Látom már, ha nem a hangfalaim, akkor a fejhallgatózás fog a sírba vinni. :DDD

    Elnézést a súlyos OFF-ért, de le kellett vezetnem az elmúlt órák feszültségét. :P

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák