Új hozzászólás Aktív témák

  • enormous

    csendes tag

    válasz radi8tor #5541 üzenetére

    Na rávettem magam, hogy nekiveselkedjek.

    Kipróbáltam többféle varióciót, és azok variációinak variációit is.
    Cserebere, hogy mely kártya legyen az egyes vagy kettes slotban. Toxic - VaporX
    Régebbi és újabb catalystek próbája, 12.11 Beta, 12.10, 12.8 és 12.6
    CFX hidak variációja, hol mindkettővel, hol egyes, hol kettes híd volt csak használva.

    Minden kártyapakolgatásnál catalyst/driver reinstall. Szerencse, hogy az SSD gyorsan áll le és indul el, mert még most is csinálnám 'mezei' HDD-ről.

    na a fentiek összes variációin túl vagyok, és eredményt jobb ötlet híján Unigine Heaven-nel néztem.
    DX11, FullHD, Tess-Normal, Shaderek-High, AF16, AA8 - voltaképp 'szinte' minden maxon.

    A legrosszabb mért átlag FPS 51.1, a legjobb pedig 51.9 voltak.
    Pontokban ez 1288-at és 1307-et jelentett.

    DX10-en Heavenben a különböző catalyst verziók (itt már CF híd és kártya cserebere nélkül) szinte mind ugyanígy, kis különbséggel teljesítettek. Átlag FPS-t 72.1-nél, pontot meg 1820 környékén tartották.

    Apró különbség lett, "szinte" kár volt az egész tesztelgetést végigvinni, mert már gyanúsan hasonló eredmények voltak az első 12 lehetőség után is (lol).

    A probléma, miszerint "GPUz nem jelez CrossFire-t, de a Catalyst szerint márpedig de", és a "catalyst miért nem tud manuál ventifordulatszám szabályzást állítani a másodlagos kártyára"
    érdekes módon megoldódtak. Biztos megtette a hatását a megannyi restart, és "HW környezetváltás".

    Pár egyéb tapasztalat:
    A #1 slot kártyája mindig 4-5°C-al melegebb volt, mint a #2 slot kártyája.
    A VaporX-nek 250rpm-mel gyorsabb a ventije teljes gőzzel, mint a Toxicé.
    A Heaven 26 scene-je, már 6 alkalom után is unalmas, nemhogy 20+

                                                                                                       /enormous/

Új hozzászólás Aktív témák