Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Clemi

    veterán

    válasz szasza_1 #26990 üzenetére

    A 70D párbeszédhez kapcsolódva. Szenzor szinten nincs túl nagy eltérés a korábbi és a mostani xxxD és xxD szenzorok között, legalábbis ami a képminőséget illeti. A beépített jpeg motor az újabb Digic5 processzor miatt nyilvánvalóan hozott valami javulást. Annyit észrevettem, hogy a 70D kevésbé zajos már a 60D-hez képest is, jpeg-ben fotózva pedig már 6400-on is egész jó képet produkált. Mondom ezt úgy, hogy gyakorlatilag csak RAW-ban fotózok, jpeg legfeljebb csak ha kompakt gép helyett használom családi illetve esemény fotózásra.

    Ami viszont tuti és ami miatt ég és föld a különbség a korábbi xxxD, xxD és a 70D között, az a szolgáltatások. Mindenek előtt az új fókusz rendszer. Valami rendkívül érdekes módon minden eddigi vázammal idegbajt kaptam a mellé fókuszált képek miatt, mióta viszont a 70D-t használom gyakorlatilag nem produkáltam mellé fókuszált képet, kivéve ha én rontottam.
    A többi bevezetett plusz dolgot nem kezdem el felsorolni, mert arra van egy csomó oldal ahol olvasni lehet róluk :) Nekem már a fókusz rendszer miatt megérte a csere :)

  • KTTech

    veterán

    válasz szasza_1 #26990 üzenetére

    A váz szolgáltatásaiban sokkal jobb a 70D, mint a 700D. Képminőség tekintetében nem igazán... Persze egy kompakthoz képest mindkettő nagy ugrás magas ISO-n.

    Egy jó üveggel a 700D-ből jobb minőségű képet lehet kihozni, mint a 70D-ből egy gyengébbel ;) Erre mondják, hogy nem vázat kell venni, ha sokkal jobb képminőséget szeretne az ember, hanem megfelelő objektívet...

    Erről a karcról tudsz képet csinálni? Egyébként, ha nem látszik a képen, nem nagyon kell vele foglalkozni (ahogy a porszemekkel sem igazán - meglehetősen nagy mennyiség kell hozzá, hogy nyoma legyen a képeken).

    www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

Új hozzászólás Aktív témák