Új hozzászólás Aktív témák

  • Hydra SR

    addikt

    válasz BLOODSHOT #495 üzenetére

    Ha megfigyeled, a Canon képe élesebb. A Nikonén erőteljesebb a zajszűrés, ami nem csak a zajt ette meg, hanem a részleteket is. Ez mondjuk kapásból homlokegyenest ellentmond annak, amit az éleségről mondtál, a képzajra vonatkozó része pedig egy csalás. Ráteszek egy gaussian blurt és mindjárt eltűnt az összes képzaj. Igaz, hogy egy mosott szar lesz az egész, de képzaj az nem lesz.
    Színkülönbség: el van cseszve a fehéregyensúly mindkettőn, csak a Canonén talán jobban, bár ez ízlés dolga, hogy a pirosba vagy a zöldbe csúszás-e az ocsmányabb, de egy valamirevaló fotós a RAW-ból ezt pikk-pakk korrigálja. Ahogy RAW-ban a zajszűrés is kikapcsolható mindkét gépen. Azért van elcseszve a fehéregyensúly, mert az AUTOMATA állította be. Ha előtte odateszel egy fehér papírt, amiről mintát veszel, vagy utólag a pick WB-vel korrigálod, tökéletesek lesznek a színek. Ha meg fix színhőmérsékletet állítasz be, akkor is ugyanolyanok lesznek a színek. Különben meg nézz meg egy-két világszínvonalú természetfotó pályázatot, hogy mennyire jók vagy rosszak a színek Canon vázon. A szakértelem hiányát nem fogja pótolni egy váz, és akinek ilyen alapvető szintű problémái vannak a fotózással, annak kár az összes spórolt pénzét egy fényképezőgépre költeni. Be lehet állítani a 40D-t is rendesen.
    Én meg nem Canon-párti vagyok, csak Canon tulaj, de nyitva tartom a szemem más gépekre is.

    "És ne haragudjatok, de annyira undorítónak találom h egyesek kiemelik h HOBBY célra minek!? ÉS? Hány embert ismerek aki 1Ds Mark III-al hobby fotózik vagy éppen D3-al. Szerintem mindenkinek a saját dolga h mit vesz."

    De hiszen te javasoltad egy hobbifotósnak, hogy vegyen drágább vázat...
    Kicseszel vele, ha megfogadja a tanácsodat, mert luxuskiadásokba veri magát, miközben a legfontosabbra is alig van meg a pénze.
    Camera Kft. már rég nem téma, a legtöbb hazai forgalmazó gépei már rég nem oda tartoznak, arról nem is beszélve, hogy maga a Camera Kft. is sokat javult a hírek szerint.

    [ Szerkesztve ]

    A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

Új hozzászólás Aktív témák