Új hozzászólás Aktív témák

  • Hydra SR

    addikt

    válasz Hydra SR #392 üzenetére

    Föltettem, kipróbáltam. Egész hasznos dolgokat tud. Legjobban a zajcsökkentés tetszik, amiben sajnos elkövettek egy apró hibát is de megszokható és remélhetőleg ki is fogják javítani. Az van ugyanis, hogy a mutatott képen alapból maximumra teszi a kontraszt- és színzajszűrést is, hiába van beállítva, hogy alapból mindkettőt kikapcsolom. A konvertált képen már a beállításoknak megfelelően jelenik meg a végeredmény. Egyébként ha a mutatott képen újra rányomok az Apply NR gombra, akkor a valós képet mutatja némi szöttyögés után. Kicsit bosszantó, hogy külön szólni kell neki, hogy ugyan már azt mutasd, amit beállítottam.
    Amit még tud:
    - a vágást a bélyegképeken is mutatja végre
    - a hisztogramot végre föntről és lentről is lehet összenyomni, nem csak két oldalról, vagyis fel lehet nyitni az árnyékokat és visszavenni a csúcsfényeket RAW-ból
    - a noise reductionból a chominance nr szerintem baromi jól sikerült, gond nélkül 10-esre teszem, és leszedi a színzajt úgy, hogy semmilyen kárt nem szenved a kép. A luminance nr se rossz de annál van jobb is más programban.
    - bizonyos, ismert lencséknél, amikről van fönt adatbázis, képes korrigálni a geometrikus- és színtorzításokat elvileg. Ezt még nem próbáltam de nem hangzik rosszul.

    Összességében azt mondom, hogy egy "ingyen jóez, ha igényes kép kell akkor úgyis elindítom a PS-t" programból lett egy egész használható RAW konverter amivel ha nem valami nagyon speckót akarunk és nincs szükség lokális beavatkozásra (elvileg van egy stamp tool de az nagyon keveset tud és azt is elég gyatrán), el lehet lenni akár PS nélkül is. ISO800-1600 közötti koncertfotókon teszteltem, és 1000 pixeles méretre tökéletes eredményt hozott anélkül, hogy bármi más programot el kellett volna indítanom. Csak megcsináltam minden képen a beállításokat, majd ráeresztettem a batch process-t és ott hagytam legózni. Amit még hiányolok ebből a programból: az elforgatás lehetősége, mármint hogy ne csak 90 fokonként tudjon forgatni. Szerencsére már csak nagyon ritkán fordul elő, hogy erre szükségem legyen de olyankor kényelmes lenne, ha nem kéne emiatt elindítani semmi egyép progit, és annyira semmiből sem állna beletenni még ezt a feature-t. Ha már crop van benne... :)

    Szerk:
    Linkelek már egy-két példát is, hogy mit tudtam kihozni a koncertképekből kizárólag a DPP-vel végzett utómunkákkal:

    [ Szerkesztve ]

    A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

Új hozzászólás Aktív témák