Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tildy

    nagyúr

    válasz Newl #57 üzenetére

    Nekem egy ismerősöm 46-50 év körüli, folyamatszervezőnek tanult anno, ilyen diplomája volt (igaz 1992-ben eltörölték ezt a szakot, magyarán kidobhatja a diplomáját) ..
    Évekig programozott, most helpdesk operátor ,.
    Én tanítani szeretnék 40 fölött , valami villamos szakközépben.

    [Szerkesztve]

    "Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

  • spirit007

    senior tag

    válasz Newl #57 üzenetére

    Hogyne !
    53 évesen (atya világ 20 év ...) pl. hálózat építő cégem lesz vagy az is lehet nem is leszek 53 éves a stresszes életvitelem miatt ;)

  • God Vazzeg

    veterán

    válasz Newl #57 üzenetére

    Addigra szedd össze magad annyira hogy vállalkozni tudj! Ez az egyetlen kiút. Már én is gondolkoztam rajta, én most kezdem csinálni az üzlethelyiséget :D

  • ragazzo

    őstag

    válasz Newl #87 üzenetére

    Én láttam azért fiatal biztonsági őröket is.De ebben nem hinném hogy költségtakarékosság van.Inkább ők az a réteg, amely veszélyeztetett a munkaerőpiacon, és nem tud sehová elhelyezkedni.Elmegy hát biztonsági őrnek.Ha valaki vállalkozó, akkor gondolom, hogy mindegy hány éves.

    Linux hogyanok kezdőknek közérthetően http://linuxhogyanok.blogspot.com

  • faster

    nagyúr

    válasz Newl #87 üzenetére

    Egy cégnél (multi) sorban rugdalják ki a régi tapasztalt dolgozókat ilyen -olyan indokokkal. A valós ok az az hogy nekik sokkal de sokkal magasabb az alapbérük mint azoknak akik mundjuk 1 éve vannak csak ott és eddig még csak 1x volt béremelésük...


    Előfordul az ilyen, pláne az olyan cégeknél, ahol a béren spórolni akarnak, viszont nem ez volt a kiinduló állítás, hanem, hogy senkinek sem kellenek az egészséges emberek, mert mindenhol nyugdíjjasokat meg leszázalékoltatkat alkalmaznak. Ez egész egyszerűen nem igaz. Főként az 50-60 éves korosztály az, akik hatványozottan nehéz helyzetben vannak álláskeresés ügyben. Ki lehet ragadni egy-két kiugró esetet, az is főként egy-egy képzettséget nem vagy csak minimálisan igénylő területről, de ez semmit nem mond az általános trendekről.

    [Szerkesztve]

  • Integra

    titán

    válasz Newl #87 üzenetére

    nem értek egyet!
    a mulit igenis keresi a jó embereket, mert annyira erős a verseny hogy létfontosságú a profi gárda.
    továbbá pont a nagy multi nem csinál ilyet mert mind az apeh mind az egyéb érdekképviseleti szervek célkeresztjében vannak, pont a kis és közép vállalkozások azok akik ezt megtudják csinálni, síbolnak meg nem jelentik be az embert rendesen..

    [Szerkesztve]

    ...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

  • _Yvorl_

    tag

    válasz Newl #130 üzenetére

    A munkanélküliséghez visszakanyarodva, Én állítólag jónevű angol főiskolai közgazdász diplomám megszerzése után 2,5 évig voltam munkanélküli. De shogy sem akart összejönni semmi. A helyek egy részén az elutasítás indoka a még meg nem lévő tapasztalat volt (jelzem ez egy érdekes kritérium szokott lenni ''fiatal diplomás minimum 5 év tapasztalattal rendelkező embert keresünk'' na most ha ezt összeadom kijön a 30 év feletti kor és akkor meg már nem vesznek fel kezdőnek), vagy a még szebbik az ön túlképzett ehez a munkához kezdetű hozzáállás. Ezt sose értettem mert, ha én marha három diplomával takaritani akarnék elmenni akkor nem értem ettől még miért kell túlképzettséggel elutasitani.

    Aztán jött az az időszak amikor gondoltam regisztráltassuk magunkat és kérjünk szégyenszemre segítséget állambácsitól.
    Na először is végig ping-pongoztak velem a létező összes munkaügyi hivatalon, mert először a lakóhely szerinti munkaneléküli hivatalba küldtek, ahol több órás várakozás után eszméltek rá hogy ja én diplomás vagyok akkor továbbitják a papirjaimat a központosított össze-viszsa Budapesten egy helyen lévő diplomás munkanélküli központba, ahol csekély 3 hónap mulva érkeztek meg a papírjaim, majd itt is több órás várakozás után eszméltek rá, hogy ja ön diplomás de pályakezdő is na akkor ide se tartozik, hanem a Gyáli úti diplomás pályakezdő köszpontba. Újabb 2 hónap mire oda kerültek a papírjaim, ahol meg kelett állandóan jelenni, de munkanélküli segélyt nem kaphattam, mert pályakezdő lévén az nem jár (egy pályakezdő dögöljön éhen), de ezzel szemben munkaajánlatot se. Ekkor érdeklődtem, hogy esetleg valami jutányos árú átképzési lehetőség más általuk nyilvántartott keresett szakmára, mire közölték, hogy de pl szövőnőnek bármikor átképeztethetem magam ingyen (ezt a lehetőséget férfi lévén kihagytam). Majd próbálkoztam, hogy esetleg látom könyvelőket nagyok keresnek, arra lehetne-e, mire mondták, hogy azt sajnos pár hónapja kivették az elérhető átképzések listájából. Gondolom a lobbi kényszerítette, mert ma már horror pénzeket kérnek el egy könyvelői képzésért. Ekkor mondom, hogy utolsó próbálkozásként úgyis értek a számitástechnikához próbálkozzunk azzal, hogy legalább legyen hozzá valami felmutatható papirom, mire az előadó lebeszélt, hogy ezek a képzések olyan jellegüek csak hogy hogyan is kapcsolod be a számitógépnek nevezett dobozt és ezt a papírt amúgy is, ha meglátják a munkáltatók maximum röhögőgörcsöt kapnak tőle mást nem.

    Ezek után egy véletlen a cég által történt félreértelmezés kapcsán hívtak be interjúra, ''nem a munkanélküli hivatal révén'', ahol ezek után már szerencsére sikerült eladnom magam.
    Ez is egy érdekesség az álláskeresésben, hogy az esetek 98 %-ában be se hívják az embert hanem csipőböl küldik, már ha küldik vissza az elutasítást.

    Tapasztalataim azt mutatják, hogy a nagyrészét meg se nézik, mert csak kötelességük kiírni a pályázatot az adott pozícióra, de eszük ágában sincs nem belsőst vagy nem csókost felvenni.

    Jelenlegi (első olyan munkahelyemre ahol meg is fizetnek), is úgy vettek fel hogy az előző munkahelyem kapcsolatai alapján sikerült egy barátomat felvetetnem ide informatikusnak és ő utána mikor már bent volt felrakta a pályázataimat a céges belső hálózatra és mint belső támogatott jelentkezőt felvettek. PEdig azóta már tudom sok emberhiánnyal küzd a cég de kivülről felvenni valakit az nagyon ritka dolog inkább emberhiányba dolgozik a cég és az adott feladatokat amire kéne az új ember rátolják már egy bent lévő madárra, aki kénytelen elvállalni a feladatokat a napi 25. orájában, csak hogy megtartsa azt a munkahelyét ahol, valamennyire végre legalább megfizetik. Ez meg a cégnek is jobb mert végül is olcsóbb a meglévő munkaerővel elvégeztetni, mint újat megfizetni. :(((

    You can't teach new tricks to an old GOD!

  • c4-eXp

    aktív tag

    válasz Newl #130 üzenetére

    Hát én is ezt mondom, hogy pl. a nyugat-európai országokban megbecsülik a szakmunkásokat, viszont úgy látom, hogy Magyarországon ez sajnos még sokáig nem lesz így.:(

    while (state(Korso) != _BROKEN) go(Korso, &Kut);

  • _Yvorl_

    tag

    válasz Newl #134 üzenetére

    Hát, ha valaki megérti ezeket akkor majd magyarázza el nekem is mert érdekel. :D

    You can't teach new tricks to an old GOD!

  • regent

    aktív tag

    válasz Newl #133 üzenetére

    ''De gondoljunk csak bele, azért mert a ''magyarok'' nem lesznek hajlandóak kétkezi munkát jól elvégezni be kell majd ide csalogatni külföldről sok-sok kici embet ?''

    Nem kell csalogatni, jönnek maguktól.
    Ez van most nyugaton is. Miközben nincs elég dolgozó (vagy hamarosan nem lesz), hogy eltartsa a rengeteg nyugdíjast, az osztrák, német, svájci nem megy el szart lapátolni (képletesen értem) kevesebb pénzért, inkább bezsebeli a munkanélküli segélyt, és egész nap a TV-t nézi. Közben persze sírnak, hogy hatalmas nagy a munkanélküliség. èrdekes módon az az ezernyi arab/török utcai újságárus, WC pucoló, segédmunkás, talál munkát magának. Persze ezeknek meg menniük kellene a fenébe, mert elveszik a munkát a becsületes német munkavállaló elööl. Furcsa világ ez.

    A hazai munkás nem akar olcsóbban dolgozni (vagy nem tud vízvezetéket szerelni, ámde kiválóan ért elméleti szinten a digitális komunikációhoz, valamint a könyvtárosi/ruhatárosi munkához), ezért nincs a munkára ember. Ezt kihasználva jön a külföldi munkavállaló, és elvégzi a munkát olcsóbban, esetleg feketén. Mire a társadalom felhördül, és követeli, hogy a magas munkanélküliségre való tekintettel utasítsák ki az országból a külföldi munkásokat, vagy legalább ne engedjék ööket dolgozni.

    3 perc alatt találtam a Pest megyei munkaügyi központ honlapján az állásajánlatok között
    3 hegesztő, lángvágó
    3 lakatos
    2 kőműves
    2 forgácsoló állást, a 3005 tételbööl az elsöö 30 at végignézve. A lakatosok szakmunkásképzöövel 110 ezret kereshetnének havonta. Hol van itt munkanélküliség? Ember nincs aki dolgozzon.
    Vagy teljesen rosszul látom a dolgokat?

    <{Opal}> mert amikor a férfi kódol, akkor csak a férfi van és a kód, olyankor nem kell nő, mert olyankor a nő egy bug, érteitek?

  • Rick

    tag

    válasz Newl #593 üzenetére

    jópár dolog van amivel foglalkozunk, egyik a fehérnemű és ruhakereskedelem, importőrködünk, elég sok cuccot visznek el tőlünk, ez tulajdonképp hobbi, asszonykám veszi ki a részét belőle. mindenki a saját ismeretségi körében adhatja tovább a ruhákat, elég jó áron dolgozunk, tehát bőven megéri annak is, aki tőlünk veszi. másodsorban a würthnél eltöltött 3 év alatt sokmindent tanultam, kézenfekvő volt, hogy előbb utóbb érdemes lesz magam vállalkozni, ez most is zajlik. van egy cégem, közösen az unokatestvéremmel, Ő a maga részén, én pedig a sjaátomban terítem a szerszámokat, bár ez részemről abból áll, hogy felhívnak, elmondják mi kell, én meg kiszállítom. Hamarosan bővül ez a rész, lesz 5-6 üzletkötő, mert nem fér bele az időbe. ( a sétálgatás meg a sütievés mellé) még van egy dolog, a cégünk szerződött egy bankkal, és mint vállalati mobilbankár, a meglévő cégeinket segítjük előre jutni, pl. hitelezéssel. Maradt még egy dolog, foglalkozunk céges tanácsadással, pályázatfigyeléssel, mérlegelemzéssel, tanácsadással. szal befolyik innen onnan pénz. de tudni kell a munkamorálomról, hogy a múlt hónapban kb 10 órát foglalkoztam pénzkereséssel, minden másra elment az időm. Szal, van itt lehetőség, csak figyelni kell. és persze mnden számlás, és legális dolog.. nemm seftelek cigivel, piával, egyebekkel. az ilyen ürgéket előbb utóbb elakpják. Ja, és van még pár dolog, készülünk egy franchise rendszert kiadni, de ez majd egy év lesz, mire a dolgok teljesen gatyába lesznek rázva. röviden ennyi. tudom, nem mindenkinek adatrik meg a lehetőség, ezek bármelyikéből is meg lehet normálisan élni, de persze annyit bármikor lehet vele keresni, mint alkalmazottként.

  • Rick

    tag

    válasz Newl #606 üzenetére

    én azt gondolom, mindenki félre tud tenni kis pénzt, régen, mikor alkalmazott voltam, és 50-60Kért dolgoztam, az augusztusi 10 napos szabim alatt elmentem dolgozni, és volt olyan, hogy reggel héttől hajnal 1 ig nyomtuk,, utána reggel héttől megint este 10ig. nem volt hónapokon keresztül 1 pihenőnapom sem, mert 4kor befejeztem a melót, mentem este 8-9ig a másikba, hét végén megy minden nap nyomtam. akkor az a lehetőség volt adott, tehát mint mondtam és nem vagyok különb senkinél, és tudom honnan jöttem. szal, ha van az embernek 100-200 ezre, kis munkával van rá lehetőség, hogy havi 30-40%t kamatoztassa...

Új hozzászólás Aktív témák