Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gelbelex

    őstag

    Ha már a nagy Mp3-lejátszó topikba írtam, beírom ide is a tapasztalatokat...
    Hátha valakinek segít a döntésben...


    Én is MPIO FG100-at vettem, 1 gigásat, júniusban.
    Mindenképpen AA-elemeset akartam, USB 2.0-val. (Mindkettő bejött!!! :DD)

    Az Atcomp-ban nagyon segítőkészen lehetövé tették :R, hogy ugyanazon nótákkal összehasonlítsam az iAudio G3, az iRiver 79x és az FG100 hangját, ugyanazzal a fülessel (MPIO).

    Az iAudio-k nagyon tetszettek, de az áruk (+20%) mellett a hangjuk miatt választottam mást: Meghallgatva nekem úgy tűnt, mintha az iAudio-k hangja ''effektezve'' lenne, a BBE-Bass-t és a BBE MP-t kikapcsolva is! :F
    Bekapcsolva ezeket még inkább effektesnek éreztem a hangzást.
    Attól tartottam, hogy zavarna, ha a zenéim nem teljesen úgy szólnának rajta, mint eredetiben... (Hosszabb távon sajnos nem tudtam összehasonlítani más lejátszókkal.)

    (Hangsúlyozom: valószínűleg teljesen szubjektív a dolog, és nem akarom negatív fényben feltüntetni az iAudio lejátszóit. A két BBE tagadhatatlanul teltebbé/vastagabbá teszi a mélyeket, és csengőbbé a magasakat. Érdemes meghallgatni őket, mindenki eldöntheti, tetszik-e neki a hangzás...)

    Az iRiver pedig egyszerűen túl drága volt (+20%), ahhoz képest, hogy a hangját, a rendelkezésre álló fülessel és zenékkel próbálva, nem éreztem igazából jobbnak (nyilván ez is szubjektív!), mint az FG100-ét, pláne, hogy ''vagy UMS, vagy 320kb/s-es felvétel'' választási kényszer is van (firmware).

    (A CMTECH CA-F200 akkor még nem került képbe...)

    Így lett MPIO FG100...

    Zozz ''tesztje'' után az én észrevételeim, röviden:

    Pro:
    + nagyon szépen szól, természetes a hangja (nem ''effektes'')
    + nincs fehérzaj, nincs pattogás (csak az EQ tologatása közben néha, de az nem számít)
    + üzemidő :C. Már nem emlékszem, mikor cseréltem (1 hete?), napi két óra használat mellett.
    + USB 2.0-át azóta is nagyon értékelem (100 MB írása durván 45-50 mp) :C
    + 2*18mW !!!, azaz a 2*6mW-os teljesítmény valóban cserélhető firmware-frissítéssel (2*6: 1.53 és 1.58. 2*18: 1.43 és 1.48... Nekem 1.53 volt, most 1.48 van. Ld. alább!)
    + nem fagyott még le soha (oké, ez alap lenne, de vannak lejátszók, ahol előfordul ilyesmi)
    + a hozzá adott füles tényleg egész jó, nekem jobban bejön, mint a Sennheiser MX-450 (ugyan a 450-esnek szebb/több a magasa, de messze nem annyival, mint amennyivel gyengébb mélyben a gyárinál. Meglepő, de így van. Persze ez nekem is csak a 450-es megvásárlása után lett világos... :((( )
    + logikus menü, és gombkiosztás, nagyon jól kezelhető (ON/OFF/Pause, ugrás ingzseben keresztül is)
    + fade, sleep, auto pwr off
    + előre/hátra pörgetés közben “hallani” a zenét, merre jár
    + igényes ház, részletek (pl. nyakbaakasztó)
    + optikai line-in

    Kontra:
    - nem tud ogg-ot, és mivel az utolsó firmware-frissítés januárban volt, meglepne, ha előrukkolnának vele. (bezzeg a CMTECH CA-F200-hoz van utólag - igaz, koreai oldalon - ogg-os firmware.)
    - nem tud playlist-et kezelni. (Nekem nem nagyon hiányzik, teljes lemezeket vagy saját válogatásokat hallgatok.)
    - a menüből túl gyorsan (kb 5 mp) kilép. :F Nagy hiba, hogy ennek ideje nem állítható hosszabbra, így nincs idő tűnődni a menüben.
    - a kijelző is túl hamar kikapcsol (8 mp), telepet kímélendő
    - nem lapos
    - IDtag/file-név scrollozása nem elég gyors, a kijelző kikapcsolásához képest
    - rádió érzékenysége közepes
    - hangrögzítés csak 128 kb/s @ 44,1kHz


    Firmware:
    Az 1.48/1.58 fw-ben jobbára hibákat javítottak az 1.43/1.53-hoz képest.
    (Ezeket a legutolsó MPIO-Utility programmal sikerült hibátlanul felrakni, a korábbival (CD-n) bug-os volt a menü...)
    Meg belerakták a változtatható sebességű lejátszást a 22.05 kHz-es mintav. frek.nél gyengébb file-okhoz... De minek... ;)
    (http://www.mpio.com/support/index.html, itt meg lehet nézni a pontos listát.)

    Rádió: Alapvetően csak bp-i tapasztalatom van, itt autotuning-gal bejön az összes nagyteljesítményű adó, a kicsik csak manuálissal, de azok is tűrhetően szólnak.

    Felvétel: az FG100-zal, közepes minőségű, hallásra nem torz rádióadásból felvett zene a pc-n bármilyen kicsi EQ-beállítással már torz volt. Lehet, hogy csak a rádióadás volt gyenge, esetleg találhattam volna jobb adót.
    Line-in felvételt azóta sem próbáltam, de nem készülök nagy meglepetésre, az optikai line-in ellenére sem.
    Csodálkoznék, ha nem csak egy gyenge/közepes encoder lenne benne, minimális számításigényű algoritmussal (így lehet olcsó a hardver).
    Ha szempont lenne a felvétel minősége, arra valszeg nem lejátszót vennék, hanem mást. (Talán minidisc-et..)

    Összességében nem bántam meg, sőt, elégedett vagyok vele. Nagyon szépen szól, számomra nincs zavaró gyengesége. Igényes, jó minőségű készülék, szerintem nem okoz csalódást.

  • gelbelex

    őstag

    válasz Zozz #26 üzenetére

    FG200?? Nem hallottam róla... :F

    Kíváncsi vagyok a K-26-ra. Várom a híreket!

  • gelbelex

    őstag

    válasz Zozz #26 üzenetére

    Üdv Zozz!

    Ha itt nem olvasnád estig (pls. jelezz...), akkor írok mail-t is:
    Az 1.48-as firmware-t használom, melyet a legutolsó MPIO Utility-vel raktam rá (a cd-n lévő régebbi bugosan rakta fel).
    A #25-ös hsz.-ban ezeket írtam is, kivéve, hogy a Utility verziószáma 1.0.5.0.

    A fw elférne egy mail-ben (párszáz kB), de a utility túl nagy (~MB), ezért el kell hogy látogass a
    http://www.mpio.com/support/index.html oldalra. S ha már ott vagy, onnan leszedhető a fw is... :)
    Itt ki kell választani az FG100-at, majd a sorok végén a ''List'' link-et. Ezek alatt letölthető a kívánt file. (Én sokáig kerestem... :(( )

    (PX200-as tapasztalataim a fejhallgató- ill. a streetwear-topikban)

  • gelbelex

    őstag

    válasz Zozz #31 üzenetére

    Hi Zozz!

    Az 1.5x firmware-ek a halkabb, európai verziók.
    Az 1.48-as a hangosabb változata az 1.58-nak.
    1.43-ast nem láttam még, de nyilván ebből lett az 1.53 az EU-ba.

    Hangerő-érzetről most csak két konkrétumot tudok mondani:
    1. Nekem az 1.48-cal egyértelműen hangosabb lett a kütyü, a (saját gyári fülesével) korábban (1.53-nál) kb. 28-30-nál érzékelt hangerő már kb. 20-nál ''megjött''.
    Ez már akkor így volt, amikor még a cd-n lévő utility-val raktam fel, azaz a menü-bug ellenére is lejátszott, és hangosabban!
    2. A (zárt!) PX200-zal a metrón már kb. 25-ös hangerővel élvezhető a zene, de még behallatszik az alagút zaja, 30-35-nél pedig már olyan hangos, hogy inkább leveszem. Utcán, buszon bőven elég. (Nemtom, a K26-os zárt-e, és hasonlóan szigetel-e...)

    További ''hangerő-adatokhoz'' még tesztelnem kellene (esetleg visszarakni az 1.53-ast, majd újra az 1.48-at), írok még...


    Én két rendellenességet tapasztaltam a kütyüvel, a menübolondulást említettem már (#25, a ''review''-ban), pontosabban azt írtam, hogy bug-os lett a menü néhány pontja, ha nem a 1050-es utility-val raktam fel a firmware-t. A bug pl. az eq pontnál jelentkezett, nem tudtam tologatni, mert eltűnt a kurzor. De lejátszott..! :F

    A másik nem fw-művelet közben történt, hanem már előtte is megvolt: lejátszás közben egy nóta közben átugrott egy másik nóta közepébe. :Y Először azt hittem, hogy memóriahiba (ilyet írt is valaki a nagy mp3 fórumban). Aztán ráengedtem egy formázást (ami után persze újra fw-t kellett telepíteni). De azóta jó, nem ugrik... :D

    Úgy emlékszem, hogy a formázást a utility-csere (tehát már 1.48-assal is jó menü mellett) után csináltam. Lehet, hogy a firmware-be is ez szólt bele, de ezt ki kellene próbálnom (régi utility-t újra fel, majd ezzel 1.48-at telepíteni... ehh... :(( )

    Elképzelhetőnek tartom (nem tudom kizárni), hogy nálad esetleg azért nem jó az új fw (akár a hangerő, akár a ''menübolondulás''), mert a tiédet is újra kellhet formázni. Utána fw újra...
    Én kipróbálnám.

    Sok sikert!! Kíváncsi vagyok a tapasztalatokra!!

    (K26: Nekem a PX200 jobban tetszik külsőre, de lehet, hogy a K26 még nála is jobban szól. Én nem találtam fellelhetőségét, bár nem kerestem nagyon...
    A Satsystemhez pedig már nem megyek el, lehet, hogy mérges lennék magamra, miért nem a K26-ot vettem. ;]
    De, tényleg, elégedett vagyok a PX200-zal. :C )

  • gelbelex

    őstag

    válasz Zozz #33 üzenetére

    Örülök, hogy sikerült kezelni... :C

    Persze, hogy elfelejtettem a formázást, mert egyrészt nálam az nem okozott egyáltalán gondot a firmware-rel, másrészt a utility-csere nálam megoldotta a bugzást is, harmadrészt azt hinném, hogy ha egy program hibás (pl. lemezhiba miatt), akkor egyáltalán nem fut, nálam viszont futott (működött a kütyü, legalábbis lejátszott rendesen).

    Hangerő: én nagyobb különbségre emlékszem, lehet, hogy a hétvégén újra megpróbálom az 1.53-at, összehasonlításképpen.


    K26: garanciaidőn belül - gondolom - adnak ill. (ha nincs) rendelnek egy másikat neked.
    Majd mesélj!
    (Lehet, h. mégiscsak megnézem a satsystemet és (ha van) meghallgatok egy K26-ot... ;] )

  • gelbelex

    őstag

    válasz Zozz #35 üzenetére

    Esetleg össze is tudja hasonlítani a kettőt...? :R Tanulságos lenne...

    Sejtésem szerint a K26 szól jobban, adok a headphone.com véleményére, nem véletlenül szerepel az a headphone.com Top10-jében, és nem a PX200... :C

    Mindegy, nekem már PX200 van, nem tudok felróni neki semmit... :D

  • gelbelex

    őstag

    válasz Zsanett #38 üzenetére

    Szia Zsanett!

    Üdv az FG100-at hallgatók között!!

    A készülék (a menü) nyelve csak az angol.
    A ''nyelvtudása'' csak annyi, hogy az id3-tag ill. a wma-file informácóit a beállított nyelven (''Language'' a menüben) helyesen jeleníthetetd meg... :O

    Milyen fülessel hallgatod?


  • gelbelex

    őstag

    válasz Zozz #41 üzenetére

    Üdv újra itt, Zozz!!

    Korrekt a teszt!
    Kíváncsi vagyok, milyen lenne egy közvetlen összehasonlítás a Sennh. PX200-zal.
    Lehet, hogy egyszer betérek a satsystem-be, bár a honlapjukon most a K26 nem szerepel :F

    Annál is inkább, mert hasonlóan fogalmazható élményeim vannak a PX-szel.
    (''Teret ad a hangoknak.'', Bár buhogást én nem tapasztaltam.)

    Sőt. A PX200 olyan hangminőséget hozott ki az FG100-ból, amit nem is vártam mp3-tól.


    [Szerkesztve]

  • gelbelex

    őstag

    válasz leetykopetya #50 üzenetére

    Én ilyesmit nem tapasztaltam, sem felvétel-, sem lejátszásproblémám nem volt, igaz, line-ról nem próbáltam. :F
    Nekem eddig csak egy memóriaprobléma jelentkezett. Egyszer előjött, egy formázás után hónapokra megszűnt, majd most újra előjött:
    A memória egyik helyén lévő nótából kb. 5 mp-re átugrik egy másik nótába, majd visszatér és folytatja, mint ha mi se történt volna. Gondolom valami memóriacímzési hibája lehet...
    A garanciaidőn belül még tesztelem, kap egy újabb formázást.
    (Ha csak egy helyen jön elő, tkpen még együtt is lehetne vele élni; odamásolok arra a helyre egy érdektelen file-t, és azt - az egyébként kiürített - könyvtárat nem használom.)

    Létezik pendrive-ra is valamiféle disk-tool?? Azzal meg lehetne nézni?

    És amúgy tényleg szuper a cucc... :D

Új hozzászólás Aktív témák