Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zozz

    tag

    válasz gelbelex #25 üzenetére

    Ezután a szép rewiev után mit lehetne még mindani.
    Akinek nincs pénze iRiverre és nem akar egy Koreai-Japán-Kínai ízlés/divat-világot követő 1.1 USB-s (igaz szintén kiváló) lejátszót olcsón, annak X in one (X helyére tetszőlegesen nagy szám az igények függvényében behelyettesíthető) itt az MPIO fg100, az utódja az fg200 meg... (leszámítva az akksit... :D)

    Egyenlőre csak OFF (érdeklődés felkeltésére :) ):
    Hamarosan veszek a lejátszóhoz egy AKG K-26 P fejhallgatót. Aki nem ismerné az nézze meg az AKG siteján, de egyébként a Sennheiser PX 200-assal hajszálra (technikai adatok minőség tudás, és ár) azonos. Csak a designja jobb (szerintem). Egész kicsit retro féle, kicsit olyan High-tech (nem tudok job szót rá), de összességében mint egy High-end DJ füles.
    HA minden igaz 2-3 hét múlva már tudok róla írni. Ide is (mert a lejátszóhoz is sok köze lesz :DD ), meg a füles topicba.

    ''Megzörgetek minden bokrot szeretem a kemény rockot!''

  • Zozz

    tag

    válasz gelbelex #28 üzenetére

    Üdv Gelbelex!

    Ezekben a percekben húzom le az Utility managert (Download status: 19%).
    Cserélem az említett firmware-re a gyárit. Remélem hangosabb lesz tőle valamivel.
    Egy SBC HP250-es Philips füólmelegítővel (és milyen szépen tud zenélni is! :D) próbáltam a lejátszót. Buszon 35-ös erősséggel néha nem volt élvezhetően erős a zene. Pedig a busz nem volt a megszokottnál zajosabb. Sima falujáró helyközi busz és nem az isten háta mögötti tanyavilágból.
    Utána este az utcán már süti volt, igaz itt is kellett járatnom. Szóval a 32 Ohmos impedancia házon belül még megfelelő neki de azon kívül ha nem zárja ki a zajokat 100%-osan (és még a legjobb Senn. sem süketít el teljes egészében a külvilágtól), akkor nem ajánlom.
    Mellékes megjegyzés. Egy 24 Ohmos (egyébként HD 201-es) Sennheiserrel egész jól szólt a Mediában ahol a válaszfalon túl éppen csúcsrajáratott két izomcsávó egy házimozit :D
    Download status 69%

    Az AKG K26-os is 32 ohmos. Itthon nincs agyonértékelve. Egy Amerikai website-on egyébként lenyomta a PX200-at. :D (Azért mer amcsi a site még nem rosálok be, de itthon szvsz. a Senn-t agyonistenítik) A Senn persze nem is rossz, de nem feltétlenül jó mindegyik fülesük, csak azért mert Rajta van a Senn logója és neve. Ok ok a PX 200 értékei alapján azért nem lehet olyan szar, mint ahogy értékelték.
    A K 26-ról csak egy dolgot. Én eddig két helyen találtam az országban (netes kereséssel!)
    Egyik a Syncopa Zalaegerszegen, másik a Satsystem Budapesten (nem kell rohanni a füles már le van stoppolva a nevemre :DD). Ebből is látszik, hogy elég nehezen elérhető. Szóval félek is tőle de akarom is. Szóval egyenlőre hezitálok. Félek, hogy ha ennyire nincs itthon ilyen füles akkor a gari (ha mégsem olyan csúcs mint gondolom) necces lehet.

    AKG K 26 P Bővebben: link

    Sennheiser PX 200 Bővebben: link

    Sennheiser HD 201 Bővebben: link

    Érdemes elolvasni!

    Download Finished idle! :DD

    No én el installni és amint tudok valamit máris behányom ide.
    És Gelbelex: Köszi az infókat!!! Tényleg! :R

    [Szerkesztve]

    ''Megzörgetek minden bokrot szeretem a kemény rockot!''

  • Zozz

    tag

    válasz gelbelex #28 üzenetére

    SOS SOS
    Az 1.48-as firmware van rajta az 1.0.5.0 Utilityvel és totál gáz lett a menü. a Joy parancsait nem követi öntevékenyen lépked jobbra balra. Egyedül az EQ működik normálisan.
    Ok lejátsza, jól teker (azt hisztem, mert meg sem néztem), de azért ez érthetetlen.
    Asszem régi vissza és új megint föl.
    Egyébként erősebben szól a muzsik! :D A már említett Philips fejhallgatóval (ami 32 Ohmos).
    Nagyjából ok, de a menü megbolondulását nem említetted. :D
    Debug indul!

    ''Megzörgetek minden bokrot szeretem a kemény rockot!''

  • Zozz

    tag

    válasz gelbelex #28 üzenetére

    Gelbelex! Ember. Én nem érzem a különbséget, 1.48-al és 1.58-al is ugyanolyan hangosnak tűnik.
    Az előbb az upgrade után hangosabbnak tűnt., de akkor a menü is megbolondult.

    Most komolyan neked hangosabb lett valamivel???
    Mer' azért ez erősen döntő abban, hogy milyen fülest vennék. 12k-t nem adnék azért ha utcán használhatatlan lenne a hangerő hiánya miatt.

    ''Megzörgetek minden bokrot szeretem a kemény rockot!''

  • Zozz

    tag

    válasz gelbelex #32 üzenetére

    Na a kétségbeesés csak kezdeti volt, aztán sikerült kezelnem a ''probllémát''.
    Azt elfelejtetted közölni, hogy nem árt formázni. A bugos fw után kínomban formáztam. És láss csodát minden helyre jött. (Egyébként ha formázol az épp aktuális fw-t húzza újra. Ez ügyes, meet formázás után nem kell még upgradelni is, télleg egyre jobban imádom ezt a kis kütyüt. :D)

    Na akkor a saját tapasztalatom.
    Nem tudom már melyik fw volt rajta gyárilag, de volt fent úgy 700 megányi muzsik, egyénileg bekonfigolt EQ. Erre szabadítottam rá az FW-t. Na utána már 25-nél megjött az a hangerő ami ált 30 körül szokott és nagyon örültem. Aztán menü bug, format fw újrahúzás (sőt vagy 10x újrahúztam mindkét fw-t hogy tesztlejem a fülemmel melyik is tűnik hangosabbank a gyári meg az említett philips fülessel is) és ezek után már nem tűnt olyan erősnek a zene. Lehet, hogy a fülem ''fáradt'' el és nem éreztem már a különbséget, nem tudom. Most egy nappal később friss füllel lehet, hogy hangosabb, de valahogy nem elég meggyőző. Úgy értem nem ég és föld a különbség, csak olyan ''mintha...'' érzésem van. Lehet, hogy placebo.
    Most 1.48-as fw-m van (még megnézem ez mit is jelen, mennyivel lett gyengébb, vagy épp okosabb a ketyere).

    A K26-ról annyit, hogy az is zárt, bőrrel borított circum-aurális, az adatai megegyeznek a PX 200-al (leszámítva a THD-t, de az is kisebb mint 1% a PX 200-nál meg a megadott kisebb mint 0,1% nem mindegy milyen frekinél milyen dB-re értendő, magyarul talán nem lesz hallható torzulás - ennyi pénzért ajánlom is :D). Csak tartok tőle, mert kurva ritka és ki tudja hoyg hogy alakul a gari. Na ez utóbbi most nagyon OFF volt, amint meglesz (jövő hét hétfő!), kipróbálom és írok róla a gyrái füleshez képest hasonlítva.

    ''Megzörgetek minden bokrot szeretem a kemény rockot!''

  • Zozz

    tag

    válasz gelbelex #34 üzenetére

    Egy jóbarátom holnap megy satsystembe meghallgatni. (adok a véleményére) És lehet, hogy holnap meg is veszi nekem. Aztán Hétfőn meg továbbítja és estére vagy kedden írom a véleményt a füles topicba.
    A te véleményed a PX 200-ról bíztató, ez az AKG meg szinte hajszálra ugyanaz a füles. Szóval asszem nem lesz gázos.

    ''Megzörgetek minden bokrot szeretem a kemény rockot!''

Új hozzászólás Aktív témák