Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gelbelex

    őstag

    válasz Zozz #31 üzenetére

    Hi Zozz!

    Az 1.5x firmware-ek a halkabb, európai verziók.
    Az 1.48-as a hangosabb változata az 1.58-nak.
    1.43-ast nem láttam még, de nyilván ebből lett az 1.53 az EU-ba.

    Hangerő-érzetről most csak két konkrétumot tudok mondani:
    1. Nekem az 1.48-cal egyértelműen hangosabb lett a kütyü, a (saját gyári fülesével) korábban (1.53-nál) kb. 28-30-nál érzékelt hangerő már kb. 20-nál ''megjött''.
    Ez már akkor így volt, amikor még a cd-n lévő utility-val raktam fel, azaz a menü-bug ellenére is lejátszott, és hangosabban!
    2. A (zárt!) PX200-zal a metrón már kb. 25-ös hangerővel élvezhető a zene, de még behallatszik az alagút zaja, 30-35-nél pedig már olyan hangos, hogy inkább leveszem. Utcán, buszon bőven elég. (Nemtom, a K26-os zárt-e, és hasonlóan szigetel-e...)

    További ''hangerő-adatokhoz'' még tesztelnem kellene (esetleg visszarakni az 1.53-ast, majd újra az 1.48-at), írok még...


    Én két rendellenességet tapasztaltam a kütyüvel, a menübolondulást említettem már (#25, a ''review''-ban), pontosabban azt írtam, hogy bug-os lett a menü néhány pontja, ha nem a 1050-es utility-val raktam fel a firmware-t. A bug pl. az eq pontnál jelentkezett, nem tudtam tologatni, mert eltűnt a kurzor. De lejátszott..! :F

    A másik nem fw-művelet közben történt, hanem már előtte is megvolt: lejátszás közben egy nóta közben átugrott egy másik nóta közepébe. :Y Először azt hittem, hogy memóriahiba (ilyet írt is valaki a nagy mp3 fórumban). Aztán ráengedtem egy formázást (ami után persze újra fw-t kellett telepíteni). De azóta jó, nem ugrik... :D

    Úgy emlékszem, hogy a formázást a utility-csere (tehát már 1.48-assal is jó menü mellett) után csináltam. Lehet, hogy a firmware-be is ez szólt bele, de ezt ki kellene próbálnom (régi utility-t újra fel, majd ezzel 1.48-at telepíteni... ehh... :(( )

    Elképzelhetőnek tartom (nem tudom kizárni), hogy nálad esetleg azért nem jó az új fw (akár a hangerő, akár a ''menübolondulás''), mert a tiédet is újra kellhet formázni. Utána fw újra...
    Én kipróbálnám.

    Sok sikert!! Kíváncsi vagyok a tapasztalatokra!!

    (K26: Nekem a PX200 jobban tetszik külsőre, de lehet, hogy a K26 még nála is jobban szól. Én nem találtam fellelhetőségét, bár nem kerestem nagyon...
    A Satsystemhez pedig már nem megyek el, lehet, hogy mérges lennék magamra, miért nem a K26-ot vettem. ;]
    De, tényleg, elégedett vagyok a PX200-zal. :C )

Új hozzászólás Aktív témák