Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vendingo

    veterán

    válasz csabyka666 #18320 üzenetére

    Én neppertől soha nem vennék semmit.
    A neppernek az az érdeke, hogy eladjon bármi áron.

    Én csak magánszemélytől vennék. Ha kimész házhoz, látod milyen körülmények között volt a motor, látod/kommunikálsz a tulajjal, ami megint sokat elárul, illetve többet tud mondani az előéletéről.

    Pl voltam motort nézni egy csávónál. Rendezetlen kert és környék fogadott, tipikus nagypofájú helyi menő csávó volt. Mesélte, hogy mennyire jön a gép egykerékre, hogyan mentek 2 személlyel csutka gázon.
    A lánc lógott, olajat kitudja mikor látott. A motort megtekintettem és elköszöntem.
    Ha ez egy kereskedésbe lett volna, akkor a lánc meglett volna feszítve, le lett volna olajozva és kaptam volna mellé egy szép mesét, hogy svájci nemdohányzó orvos tulajtól vették be. Arról nem is beszélve, hogy simán visszatekerik az órát ha kell. Nem azt mondom hogy minden kereskedő ilyen, de én nem rizikóznék.

    A jelenlegi motoromat amikor vettem: Szép rendezett körülmények fogadtak, a motor garázsba ponyva alatt szezonra felkészítve, összes gyári alkatrész fóliába becsomagolva és szépen minden bedobozolva. Polcon láttam az olajos flakonokat, tudtam mit töltött bele. Egy valami sántított a dologba , mégpedig a vezetett szervizkönyv. Az utolsó 3 bejegyzés egy napon egy pecséttel egy tollal ugyan azon a személytől került bele.
    Ettől eltekintve patent volt a motor.

    Magánszemélynél is belenyúlhatsz egy szarba, de még mindig több infót kapsz mint egy kereskedésbe.
    Kereskedés mellett egyvalami szól, mégpedig hogy tudnak hitelt intézni, de ez se nagy extra, mert a legtöbb helyen hozott motorra is elintézik.

    [ Szerkesztve ]

    Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

  • HUfantom

    őstag

    válasz csabyka666 #18320 üzenetére

    Helló

    Sajnos a protektorok a vizsga öltözék részei fel kell venni őket. A sulik ugye igyekeznek minél olcsóbban megúszni, szóval semmi design csak legyen meg akárhogy is néz ki. :)

    Motorvásárlási tapasztalatok / Természetesen saját magánvélemény, illetve ami tapasztaltam / :
    Sajnos a használt motorokra is igazak a használt autós dolgok.
    Óratekergetés.... / 10-12 éves túra-sport motor valós kilóméter::: 30-32.000km között, ROTFLOL :) /
    Juli végén vettem oct végéig 3000km mentem vele pedig nem sokat mentem vele...
    Állapot: Vannak nagyon jó állapotúak, ezek rendszerint drágábbak. Ugye sajnos nagyon sok ember hiszi magát szerelőnek és szereli a saját motorját. Ebben nem lenne semmi gond, ha ésszel csinálják. Csak se nyomatékkulcs, se hozzáértés és jönnek a megszakított csavarok, szétba***tt menetek, és ez csak a kezdet. Persze ezekről síri csend az eladásnál, sőt még a geci szervizes baszta szét...
    Szóval mindig próbálj meg vinni valakit magaddal, aki ért hozzá, illetve vidd el legalább kompressziómérésre.
    Minden papírt lehet hamisítani,

    A kereskedésben arányaiban mennyivel drágább ugyanaz a motor?
    Keresni akarnak rajta szóval biztosan van különbség. ;]

    Kereskedés VS magánszemély
    Itt és ott is vannak pontok. Egyiket sem érdemes kizárni bárhol lehet jó motort találni. :)

    “Yesterday is history, tomorrow is a mystery, today is a gift of God, which is why we call it the present.” --- Grand Master Oogway

Új hozzászólás Aktív témák