Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • etnies

    senior tag

    válasz #31733248 #128972 üzenetére

    Ez a kiszorítós játék lényege. Túl sok ember használ autót, nehézzé kell tenni a helyzetüket és akkor elkezdenek gondolkodni másik alternatíván. Sok idő és sok szenvedés után, de eredményre fog vezetni.
    Nekem van autóm is, de Budapesten nappal nem használom inkább BKV, ha motor nem opció.
    Amikor ingyenes volt a parkolás fél óráig köröztem, mire találtam helyet, utána a kocsi maradt az Örsön, meg se próbáltam. Tudom, ilyenkor mindenki nehéz szerszámokat szállít és vagy 5 gyereket, de ha kiállsz bármelyik random főút mellé akkor látod, hogy 9/10 autóban egy ember ül.
    Ti motorral azért nem vagytok olyan rossz helyzetben, ha az egyik út dugós, akkor menj körbe.
    Autósok meg had sírjanak.

    "önmagam hite vagyok magamban"

  • zgospel

    őstag

    válasz #31733248 #128972 üzenetére

    Azért mert több sávot építünk autóknak a dugó nem fog csökkenni. Annyi változást fog magával hozni, hogy 2 sáv helyett mondjuk 6 van beállva. Ja meg a városban lakóknak, gyalogosoknak még szarabb lesz.
    Amit te szeretnél azt már az USA-ban évtizedek óta kipróbálták és mindegy hány sáv van, ott is dugó van, mert a tömegközlekedésük pedig gyenge, az infrastruktúra pedig mindenhol autózásra csábít/kényszerít.

    https://www.flickr.com/photos/zpapa/

  • duni84

    aktív tag

    válasz #31733248 #128972 üzenetére

    bevallom én is a kerékpár sáv bal szélén szoktam "egyensúlyozni" a felfestésen, hogy ne a kerékpár sávban haladjak és ne nyomjon fel valamelyik begőzölt agyú kamerás, akit amúgy nem zavarok, meg nem is veszélyeztetek. igazán lehetett volna akár 20 centivel jobbra is festeni azt a bicós sávot, akkor talán tök legálisan elférnének a bicósok is a sávjukban + a robogós/motoros a "fél sávon", mellettünk meg lehet ücsörögni a dugóban. ehelyett ha be akarnám tartani a KRESZ-t, akkor ott ácsoroghatnék én is az autók között, ahol nem szokás a sáv szélére húzódni. szóval ez akármennyire is van értelme hosszú távon a kiszorítósdninak, egyelőre nem úgy néz ki, hogy legálisan minden kétkerekűvel közlekedőt segítene, hanem csak és kizárólag a bicikliseket. esküszöm még annak is nagyon örülnék, ha ki lenne rakva a "biciklis" piktogram mellé egy 45 km/h korlátozással a motor + smkp, hogy ténlyeg külön válasszuk az ácsorgókat a haladóktól :(
    nem mindig egyensúlyoztam a kocsisor és a bicikli sáv közti 20 centin, hanem amikor nem volt bicós, akkor bizony belecsúsztam a tilosba tötymörgés és tükör leverés helyett. vajon van valami hovatalos kontakt, ahol ötletként be lehet dobni megfontolásra egy ilyesmit? már csak azért is, mert megszüntetni nem lehet mindenhol a motorost/robogóst a bicósávban, akkor inkább próbálják mederbe terelni.

    #metszéspontok

  • Steven

    addikt

    válasz #31733248 #128972 üzenetére

    16ker-Móricz Zsigmond körtér meló járat:
    kocsi - másfél óra
    bringa - 40 perc
    motor -30 perc
    ami a durva hogy a lámpák miatt alig nyerek valamit ,ha motorral megyek. Ha elektromos lenne szerintem 30 perc lenne bringával is .

    Milyen jó lenne ,ha én is csak kocsival járnék meg úgy mindenki más is. :D

    Csak mondom ,hogy lehet te nem látod ,de pl kolléga aki csak bringával jár mondja ,hogy már a bringa utakon is dugó van .

    Szerintem néha szedd le a napellenzőt a szemed elől és néz körbe .

    Bp-t amúgy sem 2,5 millió db kocsira tervezték mint ahogy egyik várost sem.
    Inkább imádkozz , hogy minél több bringás legyen , hogy te jobban haladj.
    Nekem is két autóm van ... tiszta luxus, de én legalább elismerem.

    duni84:

    Mint írtam nem igazán vagyok kresz valid . HA olyan van hogy full dugó , én motorral is használom a bringa sávot, annyi ,hogy próbálom nem zavarni a kerékpárosokat . pl le lelassítok ,ha elmegyek mellettük ,hogy ne fossák halálra magukat.

    [ Szerkesztve ]

    Valami okosat kéne ide írni ááá : OKOS :D just smile

  • runner 125

    nagyúr

    válasz #31733248 #128972 üzenetére

    Azért engem felvilágosíthatnál, h hány kg krumpli fér bele az SH csomagtartójába és a topcase-be együtt?

    [ Szerkesztve ]

    "Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

Új hozzászólás Aktív témák