Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Topiccsendőr

    addikt

    válasz Geresics #127938 üzenetére

    A hengerelrendezes nagyban befolyasolja azt, hogy hogy megy. Raadasul ha egyszer csinalt ugyanaz a gyarto abban a szegmensben egy R6R-t, amibol 130 lovat kihoztak, sornegy motorral, ezutan bemutatsz arra a piacra egy ilyet?
    Az RS660 at is ha jobban megnezed, a vaznyaknal ossze van csavarozva. Nem egy ontott alu profil, hanem olcsositott mar a vaza is. Az is sor2 a v4 helyett. veszel olcsobban egy 10 eves R6-ost es nagyon megcsinalod vele azt a 100 loeros motort mindenhogyan.
    Persze barmivel lehet motorozni, de ezek a motorok mind visszalepesnek szamitanak, ami nem jo irany.

    Nem menekülsz a csendőrség elől.

  • Lomha 8V

    addikt

    válasz Geresics #127938 üzenetére

    Áh, nem olyan sértődős fából faragtak engem. :D Komoly vasak alatt csak a cruiser kategóriára gondoltam, féreértés ne essék. Ugyanarra gondolunk amúgy, nagyon fostos egy honlapjuk van. Meg ez a titkolózás. Drága mint a dög, mindannyian tudjuk, minek kell megjátszani magukat? A Street Bob kellemes motor, a régiek is jók voltak, ez pedig a 114-es blokkal biztos, hogy elég jó lehet. Persze, akinek nem stílusa, az nyilván nem így látja. Én szerencsés vagyok ebből a szempontból, mert minden motor érdekel, mindenben meglátom az érdekeset. A Pan America nekem bejön, ha ezt a formát a Ducati dobja ki, sokkal könnyebben befogadnák az emberek, szerintem. A prototípus duma hülyeség, inkább azt tudom elképzelni, hogy az európai modellen lesznek apró eltérések.

    Szerk: El is kezdtek szépen felfelé kúszni a használt cruiser árak, eladtam a Honda Fury-mat, 350ezerrel többért, mint amennyiért vettem és a srác tökre örült, hogy ennyiből megúszta.

    [ Szerkesztve ]

  • runner 125

    nagyúr

    válasz Geresics #127938 üzenetére

    What? :D Ezt mintha anyám mondta volna.
    Őszintén megvallom, h én nem vagyok egy nagy sportmotor tudós, de ez bőven átlátható. Mióta sportmotor a sportmotor 4 hengeres. 90%-ban sor 4, és az utóbbi időkben (Honda nyilván már 35 éve is) V4. Sőt, még az ősidőkben, a 2 ütem korszakában is 4 hengeresek voltak.

    RGV 500 blokk:


    YZR500 (V4):



    Nyilván azért, mert egy sor2-es soha a büdös életben nem fog úgy menni, mint egy 4 hengeres azonos ccm mellett.
    Ergo nyilvánvaló, h a motor teljesítményét meghatározza a blokk építési alapja.

    A Kawasaki 300-as "sportmotorját" idehozni példának.. ne szopass már. :D Ezt még lehet anyám se hozta volna fel, mert ő is látja h az csak formailag hajaz valami hasalós superbike-ra. Hunyorítva, 50 méterről. H a 18 éves kakaóbajusszal is érezzen valamit a superbike világ megközelítő üléspozíciójából.
    De az nyilvánvalóan nem sportmotor. Az egy szög egyszerű, olcsó, fiatalok számára elérhető idomos, csutkakormányos kis fogyasztású motor, amivel eljuthat A-B-be.

    Az az R7 ahogy persu is írta egy totális visszalépés. Persze, lehet ezt innen onnan közelítgetni, h hiánykategória teremtő, de amíg nem valamilyen nyíltan, soft névvel, a motor tényleges tudásához mérten vállalva tálalja a Yamaha, mindezt úgy, h megmarad a korábbi R6 utód azonos felépítéssel, nagyobb teljesítménnyel, addig ez az egész csak egy kelletlen mismásolás, beállás a sorba.. nesztek itt van a "név", örüljetek.

    GTVili

    Na erről a típusról nem is hallottam még. Kösz. :D De nyilván valamilyen bszom nagy oldaldobozos cruiser formára gondoltam.

    "Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

  • zgospel

    őstag

    válasz Geresics #127938 üzenetére

    Ezt az R7-et én is gyengének érzem, mert a 188 kg nem számít jónak ehhez a teljesítményhez. A Street Triple is ennyi, vagy házon belül az MT-09, csak ezek 116-123 lóerős motorok. A felszereltségében sincs semmi különleges.

    A kérdés az ára, mert ha tényleg 3 millió körül lesz, akkor az szerintem már egy jó ajánlat lehet és megfizethető a fiataloknak is (Európára értve :) ). Az R6 4,7 millió körül volt, az RS660 4,3m, ezek sokkal drágábbak (többet is nyújtanak).

    Igazából nem R7-nek kéne hívni, az R6 és R1-hez képest szerintem méltatlan.

    https://www.flickr.com/photos/zpapa/

Új hozzászólás Aktív témák