Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • runner 125

    nagyúr

    válasz -Mosquito- #121959 üzenetére

    Miért egy sima okostelefont hasonlítasz? A legelső postomban direkt a linkelt ütésálló, vízálló outdoor készülékből indultam ki, mint motoros gps alternatívák.

    A kifejezetten ütésálló, vízálló, 10.000mah-s akksival szerelt készülékek a klasszikus okostelefontól messze állnak. Feltételezem, h emiatt a rezonanciát / esetleges becsapódást, szélsőséges hőmérsékleteket (tűző napfényt) mérföldekkel jobban bírják, mint egy átlagos mobil, tehát valószínű valamivel masszívabb a nyákok, belső alkatrészek rögzítése is, stb.

    Más felől tudod te is nagyon jól, h amire ráfogható, h "motoros" (legyen az GPS, trikó, füldugó, stb), azok iszonyatosan túlárazhatóak, mert a motorozás drága hobby, úgyis megveszik. Nos, pontosan ez a véleményem a 180.000ft-os Garmin-ról. Lehúzás.

    Harmadrészből én a fenti ütésálló telót nyilván nem első számú telefonnak vettem és, mint navi alternatíva is úgy gondoltam, h meglévő telefon mellé ajánlott beszerezni. Tehát az a fajta esetleg probléma ami felléphet, h hívásnál kidob a naviból, így kapásból megoldott.

    A szoftveres részről pedig nem is beszélve. A motoros Garmin navinál van 1 szoftver és pont, míg egy ilyenre halom alternatíva elérhető, köztük kifejezetten outdoor app-ok, amik a földutakat is mutatják vagy szimplán a Maps műholdnézete is elérhető, ami nem csak a legtöbb alkalmazásban rögzített túra földútvonalat jelöli, hanem látod rajta az utolsó erdősáv mellett elhúzódó utat is.

    Tehát, nem mondom h arra amire való egy ilyen Garmin navi rossz lenne, de egyre inkább azt érzem, h már csak egy szűk (sznob :D ) réteg ruház be ilyenre.

    De majd tesztelem, aztán írok.

    "Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

  • csongi

    veterán

    válasz -Mosquito- #121959 üzenetére

    Mint irtam, nem lesz versenytarsa egy celeszkoznek, ha csak a navira hegyezzuk ki a dolgot.:).
    Kinek a pap kinek a papne. Nekem nem eletszeru egy ilyen eszkoz.
    Torokorszagba, Szerbiaba, Romaniaba elporoszkaltam(tunk) egy google mapsal.
    Megfelelt, elvitt,haza hozott.
    Nem turazom felhivatas szeruen. Oda biztosan sokkal jobb egy profi cucc.
    Az latszik, hogy hianyzik a piacrol egy erre a hobbyra szant eszkoz, ami a csoportos beszelgetest is biztositja.
    Mindent ugy kell osszevadaszni, es szarakodni a BT verziokkal, hany kapcsolatot tud, milyen messze, minosegbe...stb.
    Kis kinai testverek, hogy nem haraptak ra, nem tudom.:).

    martonx:
    Erre raprobalok.

    djeperto:
    Megorulok a szelzajtol. :).
    Szeretem a motor hangjat, de jobb ha bedugom a fulem,mert minden zajra kattog az agyam. A szelep, a csapagy, jaaj biztos a kuplung...:).
    Bedugom es bekesseg van.
    Radasul a szel olyan zajokat general, mintha folyamatosan durrogna a kipufugo, es sarkany tuzet okadna a kipufogo. Igy bedugom a fulem, es egy csomo szerelestol es agyalastol mentem meg magam. :D

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák