Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Teasüti

    nagyúr

    válasz etnies #102649 üzenetére

    Nem akarok nagyon bele vau-vau, de gondolkodtál már azon, hogy tuti biztos jó ötlet-e refivel közlekedni? Ráadásul dupla lámpával?
    Egyes érvek szerint egyrészt a dupla lámpa motoron nem fasza, mert az agyunk a két fényszóró közti távolság progresszív növekedéséből érzékeli a leginkább, hogy közelít felénk egy jármű és mekkora sebességgel.
    Motoron ez a tanult képesség nem működik, mivel teljesen eltérő méretarányai vannak, mint egy autónak.
    Itt a két fényszóró közel van egymáshoz és egyszerűen nem fogják érzékelni az eléd kifordulók, hogy te nem autó vagy és közelebb vagy, mint az látszik.
    Főleg ha még el is vakítod és esélye sincs meglátni a fényudvarban, hogy egy motor közeledik.
    Motorosoknak szingli fényszóróval kell(ene) közlekedni, azt nem téveszti össze senki semmi mással.
    Ami meg a refit illeti: az imént említett elvakítás miatt egyrészt a fényszóró fényudvara ki fogja takarni a motorodat a szembejövő szemében, esélye sem lesz felmérni a távolságot és sebességet mivel a 3D-s mozgó tárgyat (téged és a motorod) optikailag leredukálja egy 1D-s fényes pontra. Ugyanezen vélemények szerint még a nappali tompított fényszóró előírása is tévedés.

    Személy szerint én nem értem mi a francért kell refivel közlekedni (meg azt se, mi a frászért kell ködlámpával autós vonalon, de ez egy másik történet). Ez is vmi olyan kammer duma lesz, mint a "loud pipes save lives". :U
    Ha elvakítom a szembejövőt azzal csak azt érem el, hogy jól elbizonytalanítom és nem mer kikanyarodni elém, vagy éppen ellenkezőleg. Főleg ha olyan habitusa van, mint mondjuk nekem: egy pillanat alatt döntök, ahogy megérkezek a kereszteződésbe, benézek jó-e onnan ahol elsőbbséget kell adnom és már húzom is a gázt. Ha én autóval vagyok és te refivel jössz, akkor én kb 0,5 másodperc alatt fogom felmérni, hogy beférek eléd, vagy nem. Ha csak egy éles fényt látok ami úgy tűnik lassan jön (ugye nem tudom felmérni a sebességét), vagy az optikai illúzió miatt úgy ítélem meg, hogy még messze vagy, akkor simán kimegyek eléd. Csak mondom. :)

Új hozzászólás Aktív témák