Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Micsurin

    nagyúr

    válasz runner 125 #100969 üzenetére

    Az ördögtől kérsz tanácsot, csak óvatosan! :DDD ;]

    Srácok én így még nem szívtam meg.... gyeryta csere. Ciripelt a motor utána mint az állat !!!de csak melegen. CCT-ket kivesz, rugót visszateker, visszatesz, cirip. (Nem lánc szerű volt de na, mégis.)
    Olajat lecseréltem 400-zal ezelőtt, az nem lehet.... Still.... visszateszem a régi gyertyákat. (Apám tanácsa) Szépen egyenletesen jár, és "néma" . Hát én ilyet még nem láttam, azt hiszem egy darabig maradok a Densonál, és a r***n gyártású NGK-t hanyagolom. Csak kicsit állt belém az ideg..... :D

    [ Szerkesztve ]

    The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

  • HSM

    félisten

    válasz runner 125 #100969 üzenetére

    Típusspecifikus tanács... Ami eszembe jut, tankolásnál óvatosan, nagyon sekély a tank a betöltőnél, ha reflexből csak tankolnád a tank belső felületkezelése látja kárát.

    Nagyon soknál nincs rendesen beállítva a TPS szenzor, a beállítás dealer módban (házilag is előszedhető) pillanatok alatt ellenőrizhető. Az On/Off gázreakción sokat segít.

    Olajból szerintem érdemes bele jófélét, gyárilag 10w40 az ajánlott. Nálam Motul 7100-al nagyon szépen működik minden, az 5100-at se a motor, se én nem szerettem. Szerintem az ideális viszkozitás 5w40 lesz nálam bele, legközelebb olyat tervezek bele rakni, 7100-ból. Eddig volt benne 10w40, az melegebb időben tökéletes, hidegben majdnem, most 10w30 van benne, az hűvösben tökéletes, de melegben a tömött város már picit sok neki, az 5w40-től várom az adatlapja alapján hogy ezen két viszkozitás előnyeit ötvözze.

    Ami még hasznos lehet, hűvös időben túl erős az olajhűtő szvsz, főleg országútra, így tartósan 15 fok alatt én kitakarom a felét, kétharmadát, sokkal szebben működik úgy, tavasszal pedig ahogy jön a meleg, kiveszem a takarót. Kb kétszer 5 perc szezononként, bőven megéri.

    Ezek a specifikus dolgok, amik eszembe jutnak, azon kívül csak a szokásos dolgok vannak, kenési pontok, pl. főfékhengernél ahol a kar éri szereti, ha van kis teflonos szilikonzsír, stb...

Új hozzászólás Aktív témák