Új hozzászólás Aktív témák

  • polimorf

    tag

    válasz polimorf #61961 üzenetére

    Ma elmentem egy ügyvédhez, elmondtam neki a sztorit. Azt mondta, hogy mivel eltört a lábujja igy max testi sértésért (ebbe a kategóriába tartozik) jelenthetett fel. Ha a srác megvádol engem testi sértéssel a rendőrség újra fog nyomozni az ügyben, 40 napjuk van rá, ez idő alatt behivatnak mint tanút kihallgatásra. A 40 nap után a rendőrség dönthet úgy, hogy szeintén lezárják szabálysértéssel az ügyet, de ha bűncselekménynek minősitik (testi sértés) akkor tovább adják az ügyészségre, ott az ügyész szintén leminősitheti szabálysértésre, de ha mégsem akkor az ügyés tovább adja a biróságra, de a biró is leminősitheti szabálysértésnek. Vagy elitélhet mint bűnöst.

    Szóval az ügyvéd azt javasolta, hogy semmiképp ne fizessek semmit sőt maradjak passziv és még csak kapcsolatot se létesitsek a sráccal. A kötelező biztositásom minden kárát megtériti neki ami jár. A biróság is max a jogositványom bevonására büntethet amit az ügyvéd szerint fél év után visszakapok, és még az ügyvédi és perköltséget kell fizetnem. Ez a leg rosszabb ami történhet. De azon kivűl a srácnak semmit nem kell fizetnem.

    Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

Új hozzászólás Aktív témák