Új hozzászólás Aktív témák

  • Daywalker

    addikt

    válasz .mf #32204 üzenetére

    Értem amit írsz, de kicsit árnyaltabb a kép. Nyilván ahhoz h a belpiacosokat itthon vagy az euban hivatalosan, újonnan is értékesíteni lehessen, egy csomó lóvét bele kell tolni, ilyen-olyan tanúsítványt megszerezni stb. Szerintem ezek nagy részét meg sem kaphatnák módosítás nélkül, ahogy te is írtad. Ezenkívül india stb ellátják magukat helyi gyártásból, nem kell vinni sehova sem, már ki van építve az értékesítési hálózat de lehet, hogy a sarki fűszeresnél is árulják, nem tudom, ott mi a szokás, de ők ehhez vannak hozzászokva. Eu-ban kiépíteni egy hálózatot nem két fillér, te sem vennél auchanból robogót, gondolom, pedig kapni. Plusz szervizháttér, amíg Indiában a porban szétszedik mg összerakják, nos arra itt nem hiszem, hogy vevők az emberek. Szóval ezt fedezni kell az árból, és az sem biztos, hogy a mennyiséggel bejönne. Szerintem a gyártók nem hülyék, biztos van erre vonatkozó statisztikájuk, hogy megéri-e. Most tolódik az irány a kisebb gépek felé, nyilván egyszer eljön az a pont, amiről te beszélsz, de az nem most van...

    Tehát szerint bonyolultabb ez annál szerintem, mint ahogy leírod. Értem, mire akarsz kilyukadni, de teljesen más a kultúra keleten (ott többen vannak és még motorral is dugó van, plusz sok helyen szarabb a tömegközlekedés is - nem mindenhol!!!), csomó olyan tényező van, ami miatt az emberek ott rákényszerülnek a kis motorokra - vagy olyan magas az adó az autóra stb. Sokan akkor sem vennének itthon vagy az eu-ban motort, ha ingyé' adnák, mert kényelmesek az emberek, jó beülni az autóba, télen meg jellemzően (nem a mostani télre gondolok) használhatatlanok, még egy plusz lámpás a magyar ember tökére ilyen olyan adók és szopatások. Arról nem is beszélve, hogy a motor lehet, hogy olcsó, de normálisan felöltözni nem kevés pénz, még ha low costban tolod akkor sem:( Ez a magyar igazság. :O

    A TB, igen, bulvárfos, de a számok nem hazudnak.

    [ Szerkesztve ]

    "A szabályok csak irányelvek azoknak, akiknek végképp nincs szabad akaratuk."

Új hozzászólás Aktív témák