Új hozzászólás Aktív témák

  • Geresics

    addikt

    válasz Laraxior #100548 üzenetére

    Fő kérdés, hogy mire szeretnéd használni a kamerát?
    - ha baleset esetén szeretnéd felhasználni a felvételeket, akkor kb. bármi jó
    - ha a szép látványt szeretnéd megörökíteni, akkor azért valami jobb minőségű kamera ajánlott
    - ha motovlogot szeretnél, akkor a szép kép mellett fontos az is, hogy legyen értelmes mikrofon bemenete

    Motoros videókhoz én mindenkinek azt szoktam javasolni, hogy a kamera tudjon legalább 1080p-t 60FPS-el, mert azért motoron gyorsabban történnek a dolgok. Szerintem ez a minimum.
    Ha szép képet szeretnél, de nem akarsz rábeszélni, nem zavar a szélzaj, mert utólag úgyis leveszed a hangot (vagy már eleve nem is veszed fel), akkor teljesnen jó egy bármilyen GoPro (pl. van az a kis kocka, az kevés helyet foglal el), vagy SJCam, SONY, vagy ami most nagyon jó, az a Yi!
    Ha hangot is szeretnél rögzíteni, és nem akarsz azzal b@szakodni, hogy a képet és a hangot összeilleszd (ami egy egész napos túra esetén bizony nagyon-NAGYON rossz móka), akkor olyan kamera kell, aminek van mikrofon-bemenete! Ebben a SONY a verhetetlen!

    Az elmúlt egy hétben szanaszét túrtam a netet, hogy vegyek újabb kamerát! GoPro 6-ot szerettem volna, mert tud 4K60-at, de a mikrofon miatt számomra egy fos az egész! Ahhoz, hogy mikrofont dugj bele, kell egy külön adapter (majdnem akkora, mint maga a kamera, és 5cm merev kábele van), amit még megoldanék, de ha az adapter be van dugva, akkor nem lehet egy gombnyomással elindítani a felvételt, hanem külön be kell kapcsolni a kamerát, meg kell várni, hogy bebootoljon, majd utána lehet elindítani a felvételt egy másik gombbal! Nonszensz! Jah, és 60FPS-nél nem működik az EIS (képstabilizáló)! :(((
    Néztem a Yi 4K Plus-t, ami szintén tud 4K60-at, de ott is a mikrofonnal vannak gondok, mono hang meg 2018-ban már annyira nem menő...
    Az SJCam8-ra egy SJCam fanatikus azt mondta, hogy még a 6 is jobb nála, nem is ástam bele magam.
    Maradt a SONY FDR X3000, ami konkrétan még mindig a legjobb, egyetlen bajom, hogy (mivel 2 éves már a kamera) csak 4K30-at tud, és ehhez képest azért drága! Most elkezdtem kutakodni, hogy van-e bármi hír az utódjáról, de eddig semmi sajnos...

    Jah, a SONY az egyetlen, ami nem a képből vág le a stabilizálás során, hanem rendes optikai stabilizátor van benne!

    [ Szerkesztve ]

    *MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

Új hozzászólás Aktív témák