Aktív témák

  • viralmind

    aktív tag

    Udv!

    Nos regota tervezgettem cm7 utan amit jo reg ota nyuzok picit unom is mar :-) ,termeszetesen frissitgetem rendesen, kiprobalni a miui-t,ezt sajnos ido hianyaban eddig nem tudtam megtenni.Ma viszont sikerult tennem egy kis kiterot es kiprobaltam a legfrissebb weekly-t miui 1.12.2 ma reggel jott ki.Cm 7 utan picit erdekes volt a felulet,es a menuk szerkezete,de szerintem hamar megszokhato megszeretheto,logikus felepitesu,grafikai elemek szempontjabol es eyecandy tekinteteben koroket ver a cm7-re.Semmi olyan bug-ot nem veltem felfedezni ami a felnapos teszt alapjan kijott volna ,nyuztam szepen gps-t wifi-t,stb.Nagyon bejott a rendszer,tetszett ,smooth volt meg minden :-)

    Sajnos nalam ott verzett el ,hogy cm7 alatt hasznalok profilokat ,nem a beepitett profil managert ,mert azzal voltak problemaim,hanem kulon appot hasznalok erre,tudom egyeni problema ,de nekem szuksegem van ilyenre /egy profil sms hangal ,es minden egyeb hangal,masik pld sms hang nelkul ,harmadik csak vibra,stb,stb,nem sorolnam fel mikepp szabtam testre a profilokat ,lenyeg az hogy frankon belottem sajat szam ize szerint egy kulon appal.Nos miui-ban nem talaltam beepitett profilokat amiket igy testre lehetne szabni,ez termeszetesen nem a rom hibaja van tobb ilyen alkalmazas marketen es amugy is van erre mar bejaratott alkalmazasom ,fel is telepitettem ,es sajnos nem mukodott ,illetve nem jol. A miui rendszerben valahogy maskeppen oldottak meg pld a vibra uzemmodot is meg a kulon hangeroszabalyozast is ,ezert a feltelepitett app teljesen osszekuszalta csak a hangbeallitasokat ,de absz nem ugy mukododtt mint cm7 alatt.Persze egy proba nem proba kerestem masik app-ot is ,sajnos az sem tudta lekezelni a miui hangprofilokat.Picit forumozva olvasgattam masnak is volt ilyen teren problemaja.

    Konkluzio:A miui rendkivul szep es stabil rendszer ,konnyen kezelheto ,batran ajanlhato kezdoknek es nem kezdoknek egyarant ,en is igazan megszerettem volna ,ha a bizonyos ha ott nem lenne ugye.Megegyszer hangsulyozom ettol fuggetlenul a rom teljesen rendben van ,az hogy en emiatt visszatertem cm7-re az egyeni problema ,nem szivesen tettem en sem ,de ezt a feature-t amit megszoktam es szuksegem van ra ,nem aldoznam be a szepseg oltaran egyenlore,mert jelen esetben nalam csak a kinezet szol a miui mellett ,mert cm7 is tokeletesen muzsikal csakhat eleg puritan a kinezete:-),igy tehat fentebb leirtak nem is kritika a miui fele,inkabb eszrevetel. Talan kesobb majd meg teszek egy probat mondjuk ha kijon mondjuk a 4.0.

    Elnezest a hosszura kerekedett hozzaszolasert,de gondoltam leirom en is elso tapasztalatomat miui teren.

Aktív témák