Keresés

Aktív témák

  • Szali

    tag

    Sziasztok!


    A tényálladék a következő:


    Egy olyan honlapot kellene készítenem, mely egy klán honlapja lenne(mielőtt elkezdenétek köpködni, nem CS klán:DDD)
    Követelmények:

    1. Sok statikus adatot tartalmaz, értem ezalatt a program beállításainak leírását screenshot-illusztrációkkal, pálya-lerásokat, stb.
    2. Havonta többször változó képgaléria, melyet csak a webmester kezelhet (tehát kretének nem töltögethetnek fel csak úgy.) A galériában a képeket úgy lehessen megnézni, hogy mindegyik thumbnailban van és ha rákattintunk, külön ablakban nyíljon meg teljes méretben.(JavaScriptes megnyitás?)
    3. Loginra nincs szükség mivel minden adat publikus, felhasználókat nem kell beléptetni, mivel a fórum más szerveren van. (és amúgy is zárt, csak a klántagoknak van belső használatra.) Tehát ezt a honlapot csak nézegetik, de nem írkálhatnak bele.
    4. látogatók számlálása.


    Kérdés:

    Egy ilyen követelményeket támasztó weblapot miben érdemes elkészíteni? (HTML, XHTML/CSS, Java, PHP)

    Előre is köszi

    Szali

    ''Ha vízen akarsz járni, tudnod kell, hol vannak a kövek''

  • Szali

    tag

    válasz Petie #2 üzenetére

    Aha, én is valami olyasmire gondoltam tudásban, mint ez a benkőfarmos lap. Viszont találtam egy design-t, ami NAGYON megtetszett, viszont ez CSS/XHTML-ben van elkészítve. Link: [L]http://www.csszengarden.com/?cssfile=http://mystify.rdsbv.ro/csszg/sample.css[/L]
    Ahogy elnézem, ezt nem lenne nehéz átszabni a saját elképzeléseim szerint.
    Mi a véleményetek erről a lparól programozási szempontból?

    ''Ha vízen akarsz járni, tudnod kell, hol vannak a kövek''

  • Szali

    tag

    válasz Yoshida #3 üzenetére

    ''There seems to have been a slight problem with the database.''

    kissé feldobta a talpát ez az oldal. :O

    Na de majd legközelebb;]

    Amúgy köszi a segítséget, Yoshi. Remélem helyrejön még az az oldal, és nem csak azért nem működik, mert épen meg akarnak szűnni, vagy meghekkelték őket...:(((

    Szali

    ''Ha vízen akarsz járni, tudnod kell, hol vannak a kövek''

  • Szali

    tag

    válasz dain #11 üzenetére

    Te Dain, ha mondjuk Flashben csinálnám, (ami szinte kizárt, mert hülye vagyok hozzá;] ) akkor attól tartok, hogy a következő problémával kellene szembenéznem:
    Az átlagember ha egy oldalon Flash-t lát letöltődni, akkor máris reflexből elkezd kapkodni a Close gomb után, merthogy az hosszú, meg neki úgyis a lényeg kell, nem egy animáció. Szal' attól félek ha flessben csinálom az egészet, akkor nem fogják látogatni a viszonylag hosszú töltési idők miatt, és mert Flash.
    Persze ezt csak azért mondom, mert nem értek hozzá.
    Neked mi a tapasztalatod/véleményed?

    ''Ha vízen akarsz járni, tudnod kell, hol vannak a kövek''

  • Szali

    tag

    Most feltoltam a Macromedia Studio 2004-et full installal, aztán megláttyuk' mi lesz belőle. Azt gondolom, hogy az egyik variáció XHTML+CSS, a másik a flash.

    Egyébként mit gondoltok/tapasztaltok, mennyire kell a Netscape böngészővel számolni? Mert amikor ''bevizsgáltattam'' egy próba honlapot (XHTML+CSS), akkor kiadott vagy 67 hibát a dreamweaver és a hibaüzenetek 90%-a arról szólt, hogy a netscape 4 és 6 nem tudja értelmezni a parancsokat. Ha minden igaz, ez a probléma nemcsak a html doksinál áll fenn, hanem a CSS-nél is. Egyáltalán szabad/érdemes CSS2-t használni? Ezt mint laikus kérdem.

    ''Ha vízen akarsz járni, tudnod kell, hol vannak a kövek''

Aktív témák