Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • imibogyo

    veterán

    válasz HookR #1194 üzenetére

    A jobb oldallapra szánja az alaplapot külön alaplapi tálca nélkül, így nem lenne túl felhasználóbarát a meghajtókhoz való hozzáférés.
    Jó ez kiment a fejemből. Bár ennek ellenére szerintem akkor sem lenne túl bonyolult az egész oldallapot kiforgathatóvá tenni úgy, hogy az alaplap és a háttértárak fordulnának ki az oldallappal, a tápegység meg maradhatna a helyén. Ezért is írtam (bár visszaolvasva, csak az SSD-re, ezt nem így akartam csak melóban kapkodnom kellett), hogy azért még számos helyre lehet a háttértárakat rakni.

    Mondjuk magamból kiindulva, jó ha egy-két évente egyszer kell a meghajtókhoz "hozzáférnem" egy adott házon belül (linux újrahúzáskor ki szoktam kötni a mások vinyót), többször nem. Egyrészt nagyon sűrűn cserélem a házaimat, amikor is úgyis szét kell szedni az egészet, tehát lényegtelen, hogy mennyire felhasználóbarát, másrészt amikor használok egy gépet és nem kell buherálnom, vagy átépítésről sincs szó, akkor minek is piszkáljam a meghajtókat egy adott házon belül? Persze értem én amit írsz, csak szigorúan az én esetemben ez nem életszerű. Előbb cserélem a teljes belsőt, vagy költözök új házba, mint hogy "hozzá kelljen férnem felhasználóbarát módon a meghajtókhoz".

    Szerintem a tápot kellene az alaplap oldalára tenni és a meghajtókat a bal oldalra. Így a magasságból is faraghat 1-1,5 cm-t.
    Igen, bár nekem ez már túl szőrszálhasogatós. 1-1,5 cm engem nem szokott zavarni, de természetesen igazad van. Mondjuk a fix oldallap miatt amúgy is ez a logikusabb. :K

    Személy szerint én a táp mellé csak 2,5"-es meghajtót tennék. 3,5"-eset pedig az előlap mögé, 1-et, vagy 2-őt annak függvényében milyen hosszú dVGA lenne betervezve, de ez már egyéni mérlegelés kérdése.
    Igen én is úgy gondolom, hogy ez már nagyon egyéni kérdés, csak úgy, mint a fentebbi enyém is. Nem vagyunk egyformák. :N

    (#1195) TESCO-Zsömle: meg tudnám tervezni, de nem én követtem el. Ennél én sokkal-sokkal lustább vagyok. Nem tudom már honnan vadásztam le, de ha kell átküldöm a modellt. ;)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák