Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • wnix

    senior tag

    Ventilátor profikhoz lenne egy kérdésem...

    Egy szerverlapon szeretném a ventiket egy vagy több áramkörrel helyettesíteni (minimum 4 ventit kér a BIOS). 2db venti helyettesítését megoldottam egy áramkörrel: ( itt a kapcsolási rajz ), de 2db nem sikerül sehogy sem.
    Ez a kettő nem open-collectoros jelet "ad", hanem valami mást. A signal olyan alacsony feszültségű, hogy a PC-oszcilloszkopom a PC-táp brumm-ját (500Hz körüli) is erősebbnek jelzi. Szóval a fenti áramkör az open-collectoros tranzisztor (T2) nélkül is sokkal erősebb jelet adna. Próbáltam az feszültségosztást (R3, R4) máshogy is (mV-osra), de ekkor még a ventit sem érzékeli.

    Előfordulhat, hogy az alaplap a venti fogyasztását is méri ? Az eredeti ventik 12V, 1.3A-es NMB 4715KL-04W-B59 típusúak. A venti állítólag 4 jelet ad fordulatonként és névleges fordulatszáma 3500 körül van, de az alaplap hőmérséklettől függően leszabályozza (a BIOS-ban nem állítható).

    [ Szerkesztve ]

    Eine Kuh macht muh und die Kühe machen Mühe :)

  • wnix

    senior tag

    válasz PHM #7237 üzenetére

    Egy kicsit tovább jutottam a ventivel.

    Az alaplap a venti áramot is méri (2db csatlakozónál), és ha ez túl alacsony, vagy túl magas, akkor hibát jelez. Ugyanígy a venti fordulatszámot is csak egy adott értékig fogadja el (200Hz-400Hz között)

    Egy kicsit átalakítottam az áramkört (impulzusszám minimum magasabbra, a maximum kisebbre lett beállítva), és egy külön áramszabályozást is kapott.

    Most egyenlőre úgy néz ki sikerült megoldanom, hogy venti nélküli legyen a szerver...

    Eine Kuh macht muh und die Kühe machen Mühe :)

Új hozzászólás Aktív témák