Új hozzászólás Aktív témák

  • triklin

    tag

    Sziasztok!

    Adott egy telenoros sim, telenoros B525 és hozzá egy ATK log 9db-es mimo-s antennapár.
    Feltérképeztem a területet az antenna forgatásával, a legjobb jelre amire ráálltam:
    RSRQ -9.0dB
    RSRP -75dBm
    SINR 22dB

    Amikor a rendszer jó: 60-64mb/S letöltés, 32-36mb/s feltöltés, 25-35ös ping.
    Ezekkel az értékekkel tökéletesen meg vagyok elégedve, az itthoni munkavégzés is tökéletesen megy (távoli asztal, vpn, ftp-k stb)

    DE!

    Van mikor mindössze 2-4mb/s letöltésem van, változatlan ping (25-35) és változatlan feltöltés mellett (32-36mb/s). Ez tulajdonképpen teljesen használhatatlan. Mi okozza?
    Mindenki otthon van és ennyire leterhelt a hálózat? Router? Tegyem magasabbra az antennákat?

    enb id 1768 torony, 452611 cellájában vagyok (Band3), itt van a legjobb jelem. A szomszéd cella ugyanerről a toronyról a 452610 ami band20, de a cellmapper szerint ki esek a lefedettségéből. (2,1km-re vagyok légvonalban a toronytól, az Alföld közepén)

    Segítsetek, mert nem tudok itthonról dolgozni. (nincs más alternatíva. Mikrohullám sokkal rosszabb. A szolgáltató ügyfélszolgálata a közeli cellák és adótornyok létezéséről sem tud...)

    Köszi

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák