Keresés

Aktív témák

  • butykos

    csendes tag

    Sziasztok!

    A közeljövőben szeretnék vásárolni konkrétan egy Pinnacle PCTV Card Hybrid Pro (310c)-t, tehát egy PCMCIA-s tunerkártyát. Olyan apróságokra lennék kíváncsi, mint:

    1.: elbírja-e a gép (IBM ThinkPad R50e, Pentium M 1,6 GHz, 1,2 GB RAM, Intel Extreme Graphics 2 max. 64 MB megosztott videomemóriával). Timeshiftet a másik gépben lévő Pinnacle PCTV Pro -s PCI-os tunerrel sem szoktam használni, tehát sztem elégnek kell lennie a procnak. A kártya PCMCIA II-es, a gépben is ilyen foglalat van, talán ez sem gond.

    2.: olyan vásárlói tapasztalatokat is hallottam, hogy bizonyos laptopok alaplapi chip-jei ''nem működtek együtt'' a tunerkártyával, tehát az illetők teljesen feleslegesen dobtak ki nem kevés pénzt. Na most ha én neten rendelem meg, akkor kipróbálásra nins lehetőség, tehát lenne-e mód arra, hogy vmi módon előre megbizonyosodjam arról, hogy nekem nem lesz ilyen gondom. :F

    3.: a lényeg, ami fullra megtévesztő az összes oldalon, mert úgy írják, hogy ''Mozgókép rögzítése AVI formátumban, MPEG I,II, IV max. 320x240 felbontásban, 25 kép/másodperc''. Na most a max. 320x240-os felbontás ugye CSAK az MPEG IV-re vonatkozik? Ez lehet, hogy hülye feltételezésnek tűnik elsőre, de nyelvtanilag teljesen kétértelmű. Tehát én MPEG II-ben 768x576-os felbontással szeretnék rögzíteni. Akkor végülis lehetséges, vagy az egész csak népámítás? :W

    4.: az USB-s kütyüknél felbukkant a probléma, hogy a hangot ne külön kelljen bevinni a gépbe, hanem maga a tunerkártya intézze el. Nekem csak mikrofon bemenetem van, tehát itt akár el is bukhat a dolog. Logikusan gondolkodva egy PCMCIA kártya mégiscsak fejlettebb vmi mint egy USB csatoló, tehát akár tudnia is kellene, nem igaz? :U

    5.: amíg más termékeknél láttam olyan, a kártyába bedugható kis kütyüt, ami sokféle vezetéket alakít eggyé (pl a Terratec Cinergy 400-nál http://www.edigital.hu/product.php?cat=865&bid=25&partner=33009&productid=27988 ), addig a Pinnacle termékeknél egyszer sem. De azért benne lesz a dobozban, amikor itthon kinyitom?


    Tehát összegezve amit szeretnék vele:

    - összekötni a falból kilógó kábeltévés koax kábellel és TV-csatornákat nézni (bárhol, nem csak otthon);
    - pl MPEG II-ben 768x576-os felbontással rögzíteni;
    - ha már van hozzá RCA-s csatlakozási lehetőség is, akkor a videoval is szeretném összekötni.


    Hát röviden ennyire lennék kíváncsi. Gondolom, aki jártasabb a témában, annak ezek a kérdések rettenetesen nagy lámaságnak tűnnek. Ha lehet, ne nagyon ordítsátok le a fejemet! :B Két hónapja napi rendszerességgel olvasok minden fórumot, és sokmindenre már meg is találtam a választ. Csak erre az 5 kérdésre nem találtam kielégítő választ, pedig talán ezek lennének a legfontosabbak.

    Ha vmire nem tudtok választadni, már az is nagy segítség, ha megmondjátok, megmutatjátok, hol hogyan tudom megtalálni a megoldást. (Google a barátom, Wiki a barátnőm...)

    Előre is köszi mindenkinek! :R

  • butykos

    csendes tag

    válasz butykos #39 üzenetére

    Az 1., 4. és 5. kérdésre már megvan a válasz.

    1.: Pentium M processzorból elég a 1.3 GHz, míg asztali PC-be való processzorból 2,0 GHz kellene. A HDTV-hez 1,5 GHz kell (Pentium M-ből).

    2.: mindegy.

    3.: a probléma továbbra is áll. A boltos is megkérdezem, de verték már át a fejemet hasonló esetben, tehát nekik nem szívesen hiszek.

    4.: a hangot elvileg elintézi maga, ezzel nekem nins gondom.

    5.: mellékelnek hozzá átalakítót. Olyat is olvastam egy külföldi oldalon, hogy USB-t is rá lehet dugni. Elég érdekesen hangzik. ''Há' őttugyá''' - by Matisz I.

    Lesz, ami lesz alapon meglépem a dolgot. Majd írok tapasztalatot. Meg akinek kérdése lenne, az írhat PM-et.

  • butykos

    csendes tag

    De jó, hogy senki hozzáértő nem olvassa ezt a topikot. Akkor meg minek van... :(((

  • butykos

    csendes tag

    Először egy gyors reagálás:
    ''Keveseknek adatik meg egy ilyen cucc'' Gondolom, ha vki van olyan anyagi helyzetben, hogy beruház egy laptopra, annak nem túl nagy kihívás egy 20e-es kártya még. Én nyáron el szoktam járni dolgozni, megkeresem az árát. ;)


    Megérkezett a kiszemelt tunerkártya, és írnék pár kezdeti tapasztalatot.
    A doboza igényes kinézetű (nem teszek képet, uolyan mint a külföldi oldalakon), a kártya szintén, és a csomagban megvan minden szükséges kellék:
    * antenna és koaxkábel bemeneti átalakító;
    * Composite, S-Video és RCA bemenetek;
    * kis antenna a rádiócsatornák vételéhez;
    * kézreálló kicsi távirányító (3x2x9 cm) elemekkel;
    * még egy antenna és két telepítő lemez.

    Telepítés:
    Kártyát bedugva a gép felismeri, a telepítő lemezről pedig le is telepít minden szükséges ( :F ) dolgot. Azt azért furcsálltam, hogy fent van a Divx 6.3-as verziója, erre feltette kérdés nélkül a 6.0-ás verziót, és a .Net 2.0 mellé a .Net 1.1-et. Ezek után restart, majd bejön a varázsló, ahol mindent be lehet állítani. Itt kezdődtek a problémák. Azt meg kell hagyni, hogy lekiismeretesen végigkérdez mindent, pl. nálunk mi a TV-szabvány (PAL H), meg hogy milyen eszközöm van (PC Card), ráadásul ezeket több alkalommal is, de a f.sz ki van vele, a végén mégis minden csatornát SECAM D-re (gondolom Németo.-é) tesz be. Egyesével (!) kellett minden csatornát visszaállítani a magyar szabványra. Hát elég :((( voltam már a végére, pedig nekem csak 18 csatornát talált, szal akinek van 40-50, az megszívja. Aztán kitaláltam, hogy ez így biztos nem jó, tehát kell egy egyszerűbb és értelmesebb módjának is lennie, ezért mindent leszedtem, és elölről kezdtem. Nagyon figyeltem mindenre, amit kérdezett, de ugyanaz lett a helyzet így is. Hát ez nem nagyon tetszik benne, mert a korábbi tunerkártyához mellékelt program simán megtalált és be is állított mindent. Ennél viszont több csatornán is enyhén serceg a kép, ráadásul 5 magyar csatornát egyként kezel (átnevezés, frekv. állítás). Ezeket megint csak manuálisan kellett Új csatorna-ként létrehoznom. Nem bonyolult (név létrehoz, korábbi frekvencia bemásol, létrehoz, örül), de azért ennyit magától is megcsinálhatna. :(( Nagyjából éjfélre (5 órányi szerencsétlenkedés árán) el is végeztem ezeket. Ma reggel már csak ki kellett válogatnom a Kedvenceket, és néztem a TV-t.

    Felvétel.
    A linken látható rendszertesztet még a varázsló csinálta, megnyugtató eredménnyel:
    [link]
    Rögzítés megy DVD minőségben, bár ahogy wassermann is megjegyezte, pár kockát kihagyott a felvétel alatti lejátszáskor, de a felvétel hibátlanra sikerült (MPEG 2, 720x576). :C A Timeshift abszolút kudarcba fulladt, majd egyszer lecserélem a 4200 rpm-es vinyót. :B
    S-Video-t és Composite-ot (videómagnóból kijövő vezeték) még nem használtam felvételre, de valószínű ahogy az asztali gépen, úgy itt is ezeket fogom majd a koaxról jövő jel helyett használni. (Sokkal tisztább a videóból kijövő kép, mint amit simán a hálózatról kapok. :F ) Csak előbb be kell szerezni a szükséges hosszabbítókat.

    Távirányító
    Ahogy már írtam, kicsi, kézreálló, nekem tetszik. Külön jó pont, hogy 5-féle távirányító közül enged választani a program, és ezek között van a régi távirányítóm is. :R

    Rádióállomások
    A rádiókkal még nem szüttyögtem, de ahogy elnéztem, hirtelenjében csak kettőt talált. Valószínű itt is sokat kell majd finomhangolni. :(((
    Interneteseket is talált (pl Radiosweden, meg vmi új-zélandi, meg hasonlók), de még ezekkel sem foglalkoztam.

    Összegzés: (1-5)
    Kivitelezés és tartozékok: 5 USB-vel ellentétben nem kér külön áramot, és a hangbevitellel sins gond;
    Működés: 4 a zajosabb csatornákat a korábbi PCI-os tunerkártyával ellentétben nem tisztítja;
    Hozzá adott program: 3 a távirányítóval tényleg mindent el lehet irányítgatni, de amíg minden sikeresen feltelepül...

    Szakértelmemből ennyire futotta; remélem, lesz majd, aki hasznát veszi ezeknek a tapasztalatoknak. :))

  • butykos

    csendes tag

    válasz bzoley #49 üzenetére

    Egyből megnéztem, amiket javasoltál. Országkódnak Magyarország van kijelölve, de PAL B/D nins. Van PAL- ból H, B és D külön. A PAL D nem jó, ott fekete-fehér a kép. PAL B és PAL H kiválasztásakor egyforma a minőség, különbséget nem látok. A PAL H-nál a H nem Hungary-t jelenti? :F
    A finomangolásos csúszka mozgatásával jobb eredményt nem tudok elérni, nem is bántom azt.

    Korábbi tapasztalatok alapján meg voltam elégedve a Pinnacle TV-kezelőjével, a PCTV Vision-nel. Abban is saját adatbázist használhatott, profin megtalált mindent. De ebben a Media Center Edition-ben már érződik egy erős Windows-os hatás (elbutulás irányába).Kár, hogy a HW és a driverek miatt nem megy ezzel a korábbi program. :(((

    Szal annyira nem nyúltam mellé a szabványok beállításánál. :)

  • butykos

    csendes tag

    válasz bzoley #49 üzenetére

    Lehet, hogy nem teljesen tartozik a témához, de vki pár sorban össze tudná foglalni, az egyes szabványok lényegét. :F

    Ha jól tudom, most Magyarországon és úgy általában Európában PAL van. Secam Franciaországban és az egykori ''Béketábor'' országaiban van/volt. (Talán ezért gondolják M$-ék Magyarországról, hogy ott még Secam van? :U ) Az NTSC pedig Észak-Amerikában használatos.

    De ha tévedek, inkább javítson ki vki. :R

Aktív témák