Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zirowe

    nagyúr

    válasz Intel q8200 #476 üzenetére

    Egyáltalán nincs már ebben a flottában számhordozás?
    Akkor se,ha pannonos vagy már eleve?

    Én is ebben a flottában vagyok,és akartam még hívni haverokat,de ők meg szeretnék megtartani a számukat..

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • Zirowe

    nagyúr

    válasz Intel q8200 #489 üzenetére

    Na,nem kaptam ilyet :) Beszéltem vele most,megerősítette azt,hogy már nincs számhordozás,de a percdíjakra nem kérdeztem.

    Akkor ez a percdíj mikortól lesz érvényes?
    Már ebben a hónapban vagy csak a következőben?
    Vmi más kedvezmény nem jött?:)

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • Zirowe

    nagyúr

    válasz Intel q8200 #492 üzenetére

    Én is remélem:)

    Köszi a választ! :R

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • Zirowe

    nagyúr

    válasz MC Pite #498 üzenetére

    Hali,én is Intel flottájában vagyok,nekem még átvállalta a flotta a hűségemet (persze ha kilépek,akkor kapom vissza),de sajnos most már nem lehet számot bevinni ebbe a flottába :S

    Igaz,nem értem,hogy miért nem.

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • Zirowe

    nagyúr

    Flottákra van vmi spéci nem publikus mobilnet csomag?
    Mert amit nekem mondtak publikusat flottáshoz,az nevetséges (20mb/500ft).
    Pannon.

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • Zirowe

    nagyúr

    válasz Orgi #523 üzenetére

    Intel flottájában vagyok én is,én még be tudtam vinni két számomat.

    Nagyon elégedett vagyok vele.
    Orrba szájba telefonálok és alig nagyobb a számla 2,5knál, az ingyen smsek meg pont elegendőek egy hónapra, főleg mert ilyen árak mellett az ember inkább telefonál.

    Múlt hónapban sokat kellett külföldre telefonálnom, és az is meglepően olcsó volt, szóval csak ajánlani tudom.

    Egyenlőre még most érdeklődöm, hogy milyen nem publikus net csomagokat lehetne hozzárendelni az előfizetéshez flottán belül, mert a pannon (bocs, telenor) mostani publikus csomagjai vérlázítóan drágák!

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • Zirowe

    nagyúr

    válasz Orgi #525 üzenetére

    Igen, én is meglepődtem ezen, hogy miért nem vállalnak már hordozást, pedig csomó ismerősöm jönne ebbe a flottába, csak nem igazán szeretnének számot váltani.

    Én is így csináltam a hordozást: vodáról átjöttem pannonhoz, beraktam magam egy előfizetésbe két év hűséggel, és utána jeleztem, hogy mennék be a flottába..
    Simán beengedtek és elvileg még a hűséget is átvállalták (de ha kilépnék, akkor kapom vissza, de nem áll most szándékomban, mert elégedett vagyok a flottával), csak alá kellett írnom két átruházási papírt a két számra.

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • Zirowe

    nagyúr

    Sziasztok, a t-mobile sok elnevezése miatt eléggé nehézkes t-s csomagokra keresni a topicon belül, ezért érdeklődnék, hogy van-e vmi jó kis t flotta, amibe lehet vinni számot (az is t-s), nincs a havidíjon felül más plusz költség (mittomén, tagdíj, kezelési költség, vagy hasonló), másodperc alapú, 3hálózat felé kb bruttó 14-16ft egységesen percenként és max 3000 ft a havidíj, illetve az smsek se legyenek túl drágák?
    (lényegében intel telenoros flottájához hasonlót keresek t-ben :D )

    Köszi.

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • Zirowe

    nagyúr

    válasz pancelos #637 üzenetére

    Na igen, de sajnos t-s flotta kéne :(

    Látom, hogy a mindeningatlannak nagyon jó az ajánlata, csak részleteket és hogy lehetne oda belépni nem nagyon találok neten, esetleg ebben tudtok segíteni?

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • Zirowe

    nagyúr

    válasz Intel q8200 #783 üzenetére

    Tényleg, mi lett a flottáddal?

    Mondjuk én ma reggel nem tudtam telefonálni, mert tartozás miatt korlátoztak a kimenőket, ügyintéző szerint már jópár v&a flottás telefonált.

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • Zirowe

    nagyúr

    válasz kriptonsoft #790 üzenetére

    3,7 millió az 3 havi tartozás?
    Nem egy havi?

    Faszom, pedig már annyira megszoktam ezt a flottát, és tök jó volt..

    Nekem még az is kerekíti a létemet, hogy két éves hűséggel léptem be a flottába februárban, amit átvállaltak tőlem (vodától jöttem, és belépéskor kötöttem telenorral 2év hűséget), szóval ha megszűnne, akkor nekem megint bonyolultabb lenne továbbállni, a flotta tulaj meg kapná a kötbéremet.

    Amúgy vki tud vmi jó telenoros flottát, amibe lehet számot vinni, nincs külön költség, havi díj kb 2200ft körül van, hívásdíj fixen 16-18ft/perc körül van, másodperc alapon, havi 60 ingyen sms-el?:D

    Amúgy magam részéről még adok hétfőig időt a kedves cégvezető Veres Henriknek, hogy rendezze a helyzetet, vagy jól feljelentem hűtlen kezelésért!
    2számom 3havi számlája+2x6000ft kaució már túl van a szabálysértési értékhatáron.

    Amúgy furcsa is volt, hogy az elmúlt két hónapban 5nappal előrébb hozták a fizetési határidőt..

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • Zirowe

    nagyúr

    válasz Zirowe #791 üzenetére

    Beszéltem megint telenor ügyfélszolgálattal: üzleti előfizetéseknél egyéni megállapodás alapján megy az, hogy mennyi idő/pénztartozás után korlátozzák a kimenő hívásokat, illetve az én esetemben a dolog annyival bonyolódik, hogy ha nem rendezik a számlát, akkor a 180 nap után a számom visszatér a vodához.
    Mókás, mert 10éve van meg, és eléggé hozzám nőtt!

    A másik érdekes dolog, hogy eddig nem volt beállítva jelszó az ügyintézésemhez, február óta ez volt a helyzet, mivel csak kapcsolattartó állíthat be, én meg ezzel nem akartam zavarni, jó volt nekem az, hogy mindig mondtam, hogy nincs jelszó.
    Erre ma mondta az ügyintéző, hogy van jelszó beállítva.
    Másnál is történt ilyen?

    Beszéltem a sráccal is, aki régebben vaterán árulta a simeket, és aki bevitt engem a flottába, mondta, hogy neki sem reagálnak már legalább 1hónapja és 100ezer jutalékkal tartoznak neki..

    Fasza..

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • Zirowe

    nagyúr

    válasz Zotttya #793 üzenetére

    V&A ingatlan flotta?

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • Zirowe

    nagyúr

    válasz Zotttya #796 üzenetére

    Holnap meglesem én is, utána meg megyek egyből rendőrségre, nem fogok itt tökölni.

    Javaslom a többieknek is, akik így pórul jártak.
    Bírósági útról is majd holnap mondok többet, de valószínű fizetési meghagyás lesz belőle a kaució erejéig+a kellemetlenségek a szám miatt.

    Nem hagyom annyiban ezeket a szarháziakat!

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • Zirowe

    nagyúr

    válasz Orgi #799 üzenetére

    Szerintem meg nem kéne annyiban hagynod ezt!

    Igenis megérdemlik ezek, hogy feljelentsük őket többen is, mivel az amit csináltak, csöppet sem nevezhető humánusnak.

    Holnap megérdeklődöm a dolgokat és több infót tudok adni.

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • Zirowe

    nagyúr

    válasz Intel q8200 #802 üzenetére

    Én most ezt találtam.
    Elég érdekesnek tűnik, most nézek utána, hogy él-e még és milyenek a tapasztalatok.

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • Zirowe

    nagyúr

    válasz Intel q8200 #804 üzenetére

    Na ez az!:D
    Kértem tájékoztatót+írtam mailt, de egyelőre semmi..

    Be kéne jutni!:)

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • Zirowe

    nagyúr

    Bmit találtok, ami hasonló vagy akár jobb is, mint ahol voltunk, szóljatok már :D
    Lehetőleg olyat, ahová majd vihetem a számokat is később..
    De most kéne gyorsan vmi váltás..
    Korlátozva érzem magam :D

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • Zirowe

    nagyúr

    válasz kriptonsoft #811 üzenetére

    Azért ennél kicsit rózsásabb a helyzet jogilag!:)

    Mindenkit buzdítok arra, hogy menjen el feljelenteni Albert Józsefet és Veres Henrih-et lopás (a kifizetett kaució) és hűtlen kezelés (a három havi számla, amit nekik kifizettünk és ők nem fizették a telenornak).
    A kalandvágyóbbak a feljelentés után akár fizetési meghagyást is beadhatnak ellenük.

    Ne felejtsétek: átvertek minket, lenyúlták a számainkat és a pénzünket!

    Ne hagyjuk bennük a kauciónkat se!

    Kapják meg, amit megérdemelnek!

    Én holnap így fogok tenni, remélem majd mások is követik a példámat!

    Amennyiben a kauciót Albert Józsefnek a bankszámlájára, a havi számlákat pedig Veres Henrih-nek fizetted, nem tudnak azzal takarózni, hogy a cégükkel voltunk jogviszonyban, mert ez nem igaz!

    Szánja rá minden érintett azt a fél-egy órát az életéből, hogy megtegye a szükséges lépéseket.

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • Zirowe

    nagyúr

    válasz Ziccer #819 üzenetére

    Engem is üzletkötő vitt be a flottába, vaterán hirdetve, vele tegnap beszélte, azt mondta, hogy a cég neki 100ezer jutalékkal tartozik.

    Itt a flotta nem a nemfizetők miatt bukott be, mert arra ott lett volna a kaució, amiből lehet fedezni a rosszak tartozását, és utána kipenderíteni őket.
    Itt konkrétan a cég lógott meg feltehetőleg a pénzükkel.

    A telenor fele szerencsére csak a cég tartozik, mi, akik a telefonokat használták, nem, így új előfizetés megkötésekor vagy esetleg új flottába lépéskor nem leszünk hátrányosabb helyzetben.

    Az, hogy én fizettem kauciót és havidíjakat telejesen visszakövethető, mert havonta kaptunk mailt az aktuális számlánkról, illetve a kaució befizetéséről.
    Mivel ez nem készpénzes fizetés, hanem minden esetben utalás vagy banki befizetés keretében történt, így ezen befizetéseknek van nyoma.

    Mivel én magánszemély vagyok, és a kauciót egy magánszemély számlájára fizettem, aki a flotta felbomlása után nem jelentkezett nekem a visszafizetés részletivel, így az eltulajdonítási szándék nyilvánvaló (természetesen a kaucióból le kell vonni az eddigi havi fogyasztásomat, de mivel ebben a hónapban záróvizsgáim vannak, alig telefonáltam, pontosan 22 perc és 4 másodpercet, illetve 4 sms-t küldtem, melyek árát bőven fedezi a havidíj részaránya, ami 16 napra kb 1146,7 ft, két sim kártyámra 2293,4 ft, amit majd levonok a két telefonra adott 12ezer ft-s kaucióból, és csak a fennmaradó összegre áll fenn a lopás).

    A számlák összegét én minden hónapban fizettem határidőben szintén magánszemélynek, Veres Henrih-nek, aki, bár minden hónapban oda volt írva, hogy cégvezető, felém, mint magánszemély jelentkezett, nem pedig, mint cég.
    Én a v&a expressz ingatlan kft-vel jogviszonyba nem léptem, nincsenek követeléseim felé, csak a telenor volt vele jogviszonyba, és neki vannak felé követelései, de persze ha becsődöltek vagy felszámolták magukat, akkor sok pénzt nem fognak látni.
    Viszont ezzel nem tudnak védekezni felém, mert ismétlem, mi magánszemélyek voltunk, akik nem voltak kapcsolatban a jogi személlyel!
    Én minden hónapban telefonáltam, ezen telefonálások díjáról kaptam minden hónapban befizetési emlékeztetőt, amit Veres Henrih számlájára fizettem be.
    Veres Henrih viszont a részére bocsájtott számladíjakat nem fizette tovább a telenornak, hanem lenyúlta őket, ez pedig hűtlen kezelést valósít meg.

    Külön külön a két összeg (kaució és 3 havi számla) lehet, hogy szabálysértési érték alatt van (20ezer ft), ilyen esetben a rendőrség továbbadja az ügyet az önkormányzat szabálysértési osztályának, ami nem jó, mert kisebb hatékonysággal dolgoznak, mint a rendőrök.
    Ezért kell törekedni arra, hogy az egész egybe legyen, lopás és hűtlen kezelés, mert a kettő együtt már túllépi a szabálysértési értékhatárt.

    Az én esetemben a két összeg, a két sim kártyámat együtt nézve, így alakul:
    3 havi számla (18670)+fél havi számla (2293,4ft)--> 20963,4 ft
    két kaució csökkentve a fél havi számlával--> 9706,6 ft

    Mi alapján lehet a két elkövetőt beazonosítani?
    Először is ott vannak a bankszámlák, amik alapján a rendőrség be tudja kérni a számlatulajok adatait, hála a banktitok megszűnésének.
    Veres Henrih esetében pedig az anyja neve ismert a cégjegyzékből (Veréb Irén), ami alapján még könnyebb a beazonosítás.

    A címük megtudakolása után az okozott kár (tehát itt most csak a kaució az 16napi havidíj részarányos levonása után) megtérítését kérhetjük a rendőrséig eljárás során.
    Ám azok, akik bevitték a saját számukat a flottába, és így a két elkövető ügyeskedése miatt elestek ezen szám használatától legalább 7hónapra, ami rengeteg kellemetlenséggel jár, beadhatnak egy fizetési meghagyást a két elkövető ellen.
    A fizetési meghagyás egy egyszerű kis papír, amit a jegyzőnél kell beadni, az alacsony értékre való tekintettel 3000 ft-s illetékbélyeggel.
    A fizetési meghagyásban kell kérni a kaució csökkentett összegét, illetve egy nemvagyoni kárt (vagy amennyiben a telefonszám jövőbeli kiesése valós, bizonyítható anyagi kárt okozott, úgy annak összegét is bele lehet írni), amit kb 20ezer forintra tudnék saccolni/per szám.
    A fizetési meghagyás ismételten személy, és nem a cég, ellen megy, a tartozásért az adós, tehát a két tettes, a személyes vagyonával felel, ami a fizetési meghagyás jogerőre emelkedése után végrehajthatóvá válik!
    Természetesen a 3000 ft illeték árát az adós fizeti vissza utólag.
    Amennyiben ellentmondással élnének a fizetési meghagyás ellen (ami eléggé valószínűtlen, mert sárosak, itt inkább az képzelhető el, hogy nem veszik át, ám a fizetési meghagyás akkor is jogerőre emelkedik!!), úgy egy gyorsított peres eljárás lesz, amiben elég felmutatni a befizetési bizonylatokat és a feljelentést, és az embernek nyert ügye van.

    Megjegyezném az ettől ódzkodókat, hogy ezen eljárás nem ügyvéd köteles, mindenki képviselheti magát (nincs szükség különösebb jogi tudásra sem!), a fizetési meghagyás kitöltéséhez is adnak segítséget a bíróságok (minden bíróságon van hetente legalább 1 alkalommal ingyenes jogi tanácsadás, a Fővárosi bíróságon, a Markó utcában, pedig minden nap van!), illetve neten is van számos kitöltési útmutató.
    Nem egy nagy ördöngösség, de ezek a rohadékok megérdemlik!

    Emlékeztetnék mindenkit, hogy ez a két elkövető feltehetőleg arra pályázik, hogy senki nem fogja venni a fáradtságot, hogy végrehajtsa a fent leírtakat, és így megléphetnek a kb 150 tag 3havi számlájával és kauciójával!

    Ne hagyjuk ezt, igenis vegyük a fáradtságot arra, hogy elballagjunk a szabadidőnkben a rendőrségre feljelentést tenni, illetve később adjunk be fizetési meghagyást!

    Amúgy az esetről írtam egy rövid szösszenetet homárra (no meg a személyes logout blogomra, de az nem számít:D ), remélem még a napokban kirakják!

    Tegnap egész éjjel a fórumot és a netet böngésztem flották iránt, mire kb megtaláltam a nekem megfelelőt.

    Számomra xabolcs flottája lesz a nyerő, ami, a tagdíjat leszámítva, amit kibírok:), teljesen megegyezik a régi flottám feltételeivel, és lehet számot bevinni.

    Nagyon jó ajánlattal rendelkezik (csak számomra picit drága a havidíj) még Szedi, akinek ha írsz adatlapi címére mailt, akkor rögtön válaszol a feltételekkel.

    A vodás flották közül az egyetlen ami emészthető az az ikea family, ami kb megegyezik A88 flottájával, csak nincs tagsági díj (viszont kell ikea family kártya, de az ingyenesen igényelhető), hátulütője, hogy csak hálózaton belül lehet lebeszélni a havidíjat.

    A futottak még kategóriában említeném a prospergo flottát, amiről semmi konkrétumot nem tudok pár díjon kívül, illetve vmi Hungarobill kft, aminek állítólag jó ajánlata van, de szintén semmi konkrétumot nem találtam róla.

    Remélem tudtam segíteni minden érintettnek!:)

    [ Szerkesztve ]

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • Zirowe

    nagyúr

    válasz Zirowe #820 üzenetére

    Az még lemaradt, hogy egy új szám és kártya igénylése minden esetben pár ezer forintos összeget jelent, amit a feljelentés esetében kárnak, és így végösszeg növelő tételnek lehet tekinteni, amit érdemes megemlíteni a feljelentés megtételekor, valamint a fizetési meghagyásban ez az összeg is követelhető tétel.

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • Zirowe

    nagyúr

    Más is megkapta a mai nap folyamán a flotta "szívhez szóló" pofátlan levelét?

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • Zirowe

    nagyúr

    Csináltam egy bejegyzést az általam kapott flottalevélről és az én válaszomról.

    Ajánlatos, hogy ti is hasonló leveleket írjatok nekik!

    Amennyiben szükségét látjátok ennek, szívesen kirakom címlapos írásba ezeket. :)

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • Zirowe

    nagyúr

    válasz Zirowe #824 üzenetére

    Időközben kaptam egy reagálást a levelemre, update-ltem vele a bejegyzést :)

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • Zirowe

    nagyúr

    válasz pancelos #828 üzenetére

    Lehet, hogy felértékelődik, de sajnos a csep nekem akkor se felel meg.

    Bár nehéz lenne elfelejteni létezését, hiszen az elmúlt kétszáz hsz majdnem felében a csep-et promotáltad, vagy mondhatnánk akár spamelésnek, ha rosszindulatúak szeretnénk lenni, de itt senki sem az. :)

    De biztos lesz, akinek megfelelnek a feltételek :)

    Én viszont úgy néz ki, hogy már találtam új flottát, és elvileg lesz szerződés, míg a régi flottából végre reagálnak nekem majdnem valós időben.
    Bár ha az én kérésemet teljesítik, ami szinte lehetetlen, akkor másokét is fogják, hiszen ahhoz rendezni kell az egész tartozást :D

    Na, majd meglátjuk mit hoz a holnap, most viszont már késő van bmihez is :U

    [ Szerkesztve ]

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • Zirowe

    nagyúr

    válasz tea-bee #831 üzenetére

    Érdekes, ez már merőben más tartalmú levél ahhoz képest, amit én kaptam.

    Nem kell megvárnod az ő peres eljárásuk végét, mivel neked ahhoz semmi közöd, az cég-magánszemély közötti jogviszony, te pedig magánszemély-magánszemély közötti jogviszonyban vagy.

    A befizetett kaució más célra fordítása megfelel a sikkasztás, esetleg a hűtlen kezelés törvényi tényállásának a körülményektől függően.

    Tehát, te rögtön visszaigényelheted a kauciót, mert azt te célirányosan fizetted be, azt csak megfelelő célra lehetett felhasználni, bárminemű más felhasználáshoz az engedélyed kellett volna, de ezt nem kérték tőled, így a fenti bűncselekmények egyike megvalósult.

    A lopást most már ki lehet zárni, mert megtörtént a visszafizetés felajánlása, csak annak a feltételei nem megfelelőek.

    A számod elvesztése és a téged ért kellemetlenségekért pedig akár nemvagyoni kártérítést is tudsz kérni a megfelelő jogi eszközökkel.
    Mivel ez egy kisértékű per, így jóval gyorsabban és hatékonyabban fog lezajlani, mint egy rendes per, illetve védekezési jogalapjuk sincs.

    Amúgy ajánlom figyelmedbe a 820as hsz-t, abban próbáltam minden fontos dolgot beleírni, esetleg a logout blogomon a bejegyezésemet, amiben a levelük van, amit nekem küldtek, ami más tartalommal rendelkezik, mint a tiéd.

    pancelos: most ebbe nem akarok belemenni, mert vannak fontosabb dolgok is, de az, hogy kb az összes hsz-ed arról szól, hogy mennyire jó a csep, és milyen rossz az összes többi flotta, azt én bizony spamnek tartom, mert ezt bőven elég egyszer leírni. az emberek megértik ennyiből is, minden másra ott a privát.

    A moderátorok csak akkor lépnek akcióba, ha valaki szól nekik, de ne aggódj, ha folytatod a kéretlen összehasonlításokat és hírdetgetéseket fogok nekik szólni!

    Matekkal meg te vagy hadilábon, mert a csep úgy ahogy van szar, a percdíjai nevetségesek, flottának nem is nevezhető, más publikus előfizetés keretében is hasonlókat lehet elérni.
    De akinek ez kell, az bmikor beléphet, épp elégszer olvasták el az ajánlatot az 50 erről szóló hsz-edben.

    Remélem örülsz.

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • Zirowe

    nagyúr

    válasz pancelos #837 üzenetére

    Na jó, a hozzászólásod utolsó részéből is látszik, hogy mekkora egy kihívásokkal küszködő ember vagy!

    Az, hogy a flottánk bedőlt, és hogy ki mit tud ez ellen csinálni sokkal fontosabb és publikusabb téma, mint az 52. hsz-ed a csep-el kapcsolatban!
    Jelenleg 150 flottatagot érint, és sokan közülük fordulnak hozzám privátban tanácsért, mert fogalmuk sincs arról, hogy mik a lehetőségeik!

    Veled ellentétben nem ugyanazt szajkózom folyamatosan (nevezetesen, hogy mekkora királyság a csep, és minden más flotta rossz, az ördög műve), hanem próbálok segíteni az embereknek, de látom ez még nem jutott el az agyad értelmező és feldolgozó központjáig!

    Amennyiben továbbra is itt népszerűsíted a csep-et, szólok egy moderátornak!

    A youtube videód hangjából ítélve nem vagy egy fiatal ember, lehet, hogy ezen dolgok megértése már problémás lehet számodra ebben a kórban..

    [ Szerkesztve ]

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • Zirowe

    nagyúr

    válasz pancelos #839 üzenetére

    Gyökér!

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • Zirowe

    nagyúr

    válasz justicia #840 üzenetére

    Kedves justitia, már a nevedből is következtetni merek arra, hogy személyedben Albert Józsefet tisztelhetünk meg, aki azt állította magáról, hogy joghallgató, és látom csak ezen egy hsz miatt regisztráltál ide a mai nap folyamán.

    Jogi tudásod több, mint hiányos, érvelésed pedig nem áll meg a lábán.

    A kauciót, mint ahogy az elnevezéséből is ered, azért adtuk a cégnek, esetemben Albert Józsefnek, hogy abból az esetleges tartozásomat fizesse ki, tehát célhoz kötötten került Albert József birtokába az az összeg.
    Ezzel szemben Albert József azt sajátjaként használta fel, jelen esetben, állítólag, a flotta tartozásának kiegyenlítése végett.
    A cél, hogy mire lett felhasználva közömbös, mivel arra a kaució befizetőtől nem kapott Albert József engedélyt.

    Hogy is szól az általad idézett tényállás?
    317. § (1) Aki a rábízott idegen dolgot jogtalanul eltulajdonítja, vagy azzal sajátjaként rendelkezik, sikkasztást követ el.

    A pénz az helyettesíthető dolognak számít, gondolom tudnád, ha jártál volna polgár előadásra.

    Veres Henrih esetében minden hónapban átutaltam két telefonszám használata által generált havidíj összegét a bankszámlájára. Ezen összeg célja azt szolgálta, hogy azzal a telenor felé fennálló havi tartozásomat kiegyenlítse és a két telefonszámom működőképességét biztosítsa.
    Ezzel szemben nem tudom mi lett az általam befizetett pénz sorsa, mivel a két telefonszámom híváskezdeményezése korlátozásra került, telefonszámaim használatukban korlátozottak lettek.

    Hogy is szól az általad idézett tényállás?
    319. § (1) Akit idegen vagyon kezelésével bíztak meg (Veres Henrih fizesse meg minden hónapba a tartozásomat azzal a pénzzel, amit én befizettem neki, hogy használni tudjam a telefonjaimat), és ebből folyó kötelességének megszegésével vagyoni hátrányt okoz (a telefonszámok működése korlátozva lett), hűtlen kezelést követ el.

    Gondolom még nem tartasz a büntetőjog különös résznél.

    Lopásról akkor volt még szó, mielőtt Albert József jelentkezett volna szívszorító levelével, hogy akár saját vagyona kárára is visszafizeti a kauciómat.
    Ez közben sikkasztásra módosult.

    Nem lehet azzal érvelni, hogy mi "jaj mekkora" kedvezményhez jutottunk a flottába való lépéskor, és más flották helyett, itt még csak kezelési költség se volt, mivel ennek tudatában választottuk a flottát éppen a kedvezmény és a feltételek miatt, úgyhogy ez nem egy extra előny, amihez jutottunk.
    Mellesleg a V&A részéről se volt önzetlen a mi flottába való bevételünk se, mert minél több tagja van a flottának, annál olcsóbban tudnak a cég alkalmazottai is beszélni.

    Abban a tudatban és tájékoztatás mellett léptem be a flottába, hogy a telefonszámaimat bármikor kivonhatom a flottából, hogy azokkal utána szabadon rendelkezhessek, ebből adódóan a részemről történő tulajdonjog átruházás a sim kártyát viszonyában csak ideiglenes jellegű, amely ideiglenesség egészen addig tart, amíg a flotta tagja vagyok és nem kívánok kilépni belőle.
    Ez valóban egy polgárjogi igény.
    Jeleztem kilépési szándékomat a flotta iránt, ám erre még nem került sor.
    Így, amennyiben nem fogom tudni visszaszerezni a számaimat, vagyoni és nemvagyoni káraim fognak keletkezni, amelyeket polgári peres eljárás keretében tudok érvényesíteni Veres Henrih és Albert Józseffel szemben.

    Az, hogy kedves justicia azzal rémiszti a flotta tagokat, hogy drága ügyvédi díj és több éves perelés vár rájuk egy olyan ügyben, amit úgyis el fognak veszteni, ismét egy bazi nagy valótlanság!
    Mint már írtam, ez az összeg kisértékű pernek számít, ahol nem kötelező az ügyvédi képviselet, mindenki magát képviselve is eljárhat, illetve szűkös határidők vannak előírva annak befejezésére, max 6hónap-1év.

    De feltehetőleg justicia még nem tanult pp-t, ahogy latint se úgy tűnik, mert akkor tudná, hogyan kell a justitia szót helyesen írni.

    Rágalmazás és becsületsértésről szó nincs, mivel valóság bizonyításának eseten áll fenn, minden általam leírt dolog valós.

    Inkább az a hamis tájékoztatás, amit egyeseknek adott Veres Henrih, hogy amennyiben peres lépéseket mernek tenni, vagy rendőrhöz fordulnak a tagok, úgy feljelentést tesz hamis vád miatt.
    Mivel a körölményekből adódóan magától értetődő, hogy bűncselekmény történt a V&A részéről, ennek tisztázása pedig a rendőrségre és a bíróságra tartozik és nem valósítja meg a hamis vád tényállását.
    Na, ez így ahogy van becsületsértést valósít meg.
    A kijelentés, és ha Veres Henrih feljelentésre vetemedne.

    Többek között még kiemelném a csalást is, mint lehetséges bűncselekmény, mivel az Albert József által nekem küldött levelekből kitűnik, hogy ő és Veres Henrih már jó ideje tudták azt, hogy a flotta veszélyben van és korlátozni fogják a kimenő hívásokat, ám erről nem szóltak időben a rendesen fizető flottatagoknak, hogy kivehessék még időben a számaikat, hanem inkább megvárták a korlátozást.

    Hogy aztán a kilépést még több pénz befizetéséhez kössék, amelynél pedig már szóba jöhet a zsarolás tényállása.

    Illetve felvetődik a bűnszövetségben való elkövetés gyanúja, illetve Albert József esetén, mint súlyosító körülmény az, hogy állítólag jogi egyetemre jár.

    Kedves Albert József és Veres Henrih, ajánlanám a ptk, pp és a btk tüzetesebb átolvasását, illetve a be-t is, mivel nem sokára eljárás alá fognak kerülni.

    Részemről ezzel a bejegyzéssel befejeztem a céggel való kommunikációt!
    Se Veres, se Albert leveleire nem fogok válaszolni, bármit, amit küldenek nekem publikálni fogom a logout oldalon (még jó, hogy homárnak is elküldtem), kedden pedig mindenképpen megy a feljelentés mind a két személy ellen!

    Sőt, külön gondom lesz arra, hogy Albert József ne legyen többé annak az egyetemnek a hallgatója, ahova jelenleg jár!

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • Zirowe

    nagyúr

    válasz sifarr #843 üzenetére

    Mondjuk én addig a pillanatig, hogy bedőlt a flotta nem is tudtam, hogy ez továbbszámlázós.

    Belépéskor azt a tájékoztatást adták, hogy mindenki rendelkezik egy saját havi limittel, amit minimum 5000ft-ben állapítottak meg és azt mindenki maga módosíthatja szabadon felfele.
    Ez a limit összege megfelel a kaució értékével, ami azt a célt szolgálja, hogy ha vki nem egyenlíti ki a számláját, akkor legyen fedezet erre és ne dőljön be a flotta.

    Ezzel szemben a korlátozás után kiküldött levelekben már arról van szó, hogy a telenor ezt a limitet nem állította be.
    De erről a flottavezetőnek tudomása volt, ám minket tagokat mégis félreinformált, hogy biztonságban érezzük magunkat.

    Nem tudok a teljes másfél éves működésről nyilatkozni, mivel csak március óta vagyok tag, de a levelek alapján arra lehet következtetni, hogy már a kezdetektől voltak százezres tag számlák, amik nem kerültek befizetésre.
    Ha ez igaz, akkor kétlem, hogy ezen összegeket a cég önzetlenül hitelezte volna a flotta számára (megjegyzem nem is lett volna miből, mert a cég bejegyzett vagyona mindőssze 500ezer ft, és kétlem, hogy azt mind a telefonszámlára költötték volna) és, hogy nem tett volna ez ellen lépéseket a telenornál.
    Illetve, akkor miért adta továbbra is azt a megnyugtató információt, hogy mindenki rendelkezik saját limittel, ami a flotta biztonságát garantálja?

    Ugye érzed te is, hogy ez több helyen is sántít.

    A kaució befizetése esetében én egy magánszemélynek utaltam, Albert Józsefnek, akinek semmilyen cégbeli beosztása nem volt feltüntetve.
    Saját állítása szerint egy joghallgató, bár ez se nagyon valószínű, tekintve a fentebbi hozzászólását, illetve azt a tényt, hogy az általa említett egyetem hallgatói listáján nem szerepel (most ellenőriztem).

    A céggel való szerződés azért is problémás az esetünkben, mert számomra addig nem is volt világos, hogy melyik cég flottájában vagyok, amíg belépés után nem regisztráltam a telenor online szolgálatára, ahol kiírta a cég nevét.
    Ezt a cég nevet később, a havi számla összegét és a befizetés módját tartalmazó mailek sem tartalmazták, ezért problémás annak megállapítása, hogy most a jogi személlyel vagy magánszeméllyel voltam jogviszonyban.
    Főleg ha a jogi személy fő tevékenységi körét is figyelembe vesszük (Főtevékenység: Élelmiszer jellegű bolti vegyes kiskereskedelem; egy olyan cégnél, aminek a nevében ott van, hogy v&a expressz ingatlan).

    Egy cikket mindenképpen megérne, szólni kéne Bog-éknak :), de ha a szolgáltatók nem szeretik ezt a túlszámlázós dolgot, akkor miért engedik?
    Nem voltunk egy olyan hű de nagy flotta..

    [ Szerkesztve ]

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • Zirowe

    nagyúr

    válasz sifarr #843 üzenetére

    Még annyit, hogy nekem tegnap ezt írták:
    Az egész flotta egy baráti közösségből nőtte ki magát. A szerződésünk 40 tagra szól de főleg ismerősök által nőtte ki ennyire magát.

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • Zirowe

    nagyúr

    válasz justicia #845 üzenetére

    Az hogy te azt az összeget is szeretnéd visszakapni, amit elköltöttél, ez esetben letelefonáltál a te dolgod
    Ebből is látszik, h a szövegértéssel is gondod vam, mivel én ilyenről sosem beszéltem.

    Erősen kétlem, h egyáltalán jogász lennél, vagy ha mégis, akkor biztosan levelezön végeztél vmi ötödrendű egyetemen 10év alatt, mert ha nem így lenne, megértetted volna azokat a dolgokat, amiket írtam.

    [ Szerkesztve ]

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • Zirowe

    nagyúr

    válasz justicia #850 üzenetére

    Amiket írsz továbbra is nevetséges dolgok, mert továbbra is az látszik, hogy nem olvastad el, amit írtam.

    A feljelentés viszonyában fontosak az általad idézett összegek.

    A követelendő összeg, mint azt már korábban írtam, csak a kaució részarányos összegére vonatkozik.

    Íme, amit írtam:
    A címük megtudakolása után az okozott kár (tehát itt most csak a kaució az 16napi havidíj részarányos levonása után) megtérítését kérhetjük a rendőrséig eljárás során.

    Sehol nem írtam, hogy a 3havi számla összegét is vissza lehet követelni, bár lehet, hogy a hiányos jogi ismereteid alapján ezt a következtetést vontad le.

    Ám ezen számlák összege azért fontos, mert erre lett elkövetve a hűtlen kezelés, mivel nem lett megfizetve a telenor felé.
    Ezen összeget veres Henrih-től csak a telenor követelheti, mi, a flottatagok nem, mert ezért cserébe telefonáltunk.
    De én ezzel ellentétes állítást sosem tettem, főleg mivel mindenki számára magától értetődő.

    Illetve megemlíteném azt is, hogy bár a kauciót valóban a Ptk. szabályozza, ám mivel bűncselekmény valósult meg, sikkasztás, így nem csak polgárjogi, hanem büntetőjogi vonatkozása is van az ügynek, de gondolom ezt nem kell magyaráznom egy cum laude jogásznak.

    nem is kívánom a drága időmet ilyen felesleges dolgokkal tölteni
    S lám mégis itt vagy és mondod a butábbnál butább hsz-eket.

    Azt, hogy melyik egyetemen, mennyi idő alatt és milyen minősítéssel végezted irreleváns, mivel neten keresztül bki mondhat bmit, úgy fényezi magát, ahogy akarja, mint ahogy te azt meg is tetted.

    A hsz-eid alapján viszont látszik, hogy mennyire hiányos a jogi tudásod, amin látszik, hogy még a gyakorlat sem segített.

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • Zirowe

    nagyúr

    válasz justicia #852 üzenetére

    Látom lepattan rólad az összes olyan állításom, amivel rávilágítottam állításaid valótlanságára, és már csak az értelmetlen szitkozódás maradt számodra.

    Eléggé szánalmas.

    Veled ellentétben én próbálok segíteni a bajbajutott flottatagoknak legjobb tudásom szerint, nem pedig félreinformálni és eltántorítani őket bmiféle jogos jogi lépéstől, ahogy teszed azt te egyfolytában tegnapi regisztrációd óta.

    De én legalább rég leállamvizsgáztam és tapasztalatom van hasonló ügyekben
    Az általad felsorolt "jogi érvek" alapján szerintem illendő lenne visszaadni a diplomádat, mivel feltehetőleg azt csak tévedésből kaptad meg.
    Bár jogtöri tanárunk mesélte nekünk, hogy a régi rendszerben a jogi kádereket 2 év alatt képezték az esti egyetemeken: első évben írni és olvasni tanultak, a második évben pedig jogi alapismereteket.
    Látom az olvasás még nem megy.

    kis államvizsga előtt álló tanoncnak
    Megnyugtatlak, hogy már nem vagyok államvizsga előtt, illetve tanonc sem vagyok, mivel az ügyvédektől, igen, az olyanoktól, mint például te, mert feltételezem, hogy amennyiben tényleg jogász vagy, akkor ügyvédként keresheted azt a kevés kenyeredet, hányingerem van!

    Vagy gondolod tudsz keresni egy kis pénzt a tanácsaid által?
    Tanácsaimért nem kértem ellenszolgáltatást senkitől, nem tudom ezt a valótlan állítást honnan veszed ezt.

    bízzanak meg ügyvédet
    Látom ismételten nem olvastad el a hsz-eimet, mert én egy szóval sem mondtam, hogy kell ügyvéd ehhez, mivel, ha tisztában lennél a jogszabályokkal, ha a fizetési meghagyás perré alakul, akkor ez egy kisértékű per lesz, ami gyorsan és ügyvédi képviseleti kötelezettség nélkül zajlik, illetve a rendelkezésre álló bizonyítékokat bki be tudja mutatni a bíróságnak különösebb jogi ismeret nélkül is.
    Azt is írtam, hogy előtte nyugodtan bki menjen be a lakhelyén lévő illetékes helyi bíróság ingyenes jogi tanácsadására, hogy, ahogy te nevezed, egy igazi jogtudó ember adjon nekik tanácsot a pontos hogyan továbbról.

    Épp olyan arc nélküli vagy, mint én.
    Veled ellentétben én nem állítgattam cum laude diploma megszerzését rangos egyetemen, illetve a regisztrációm jóval régebbi a tiédnél, a rangomról nem is beszélve, hozzátéve hogy eddig én segíteni próbáltam, míg nálad csak arról szóltak a hsz-ek, hogy nem érdemes tenni semmit..

    Úgy gondolom a nyomozó hatóság és a bíróság sokkal kompetensebb annak eldöntésében, hogy ki az elkövető vagy a tettes egy ügyben, mint te.
    Gratulálok, jól megláttad a lényeget.
    Ám ennek eldöntésére meg kell tenni a feljelentéseket, illetve be kell adni a fizetési meghagyásokat.

    Hogy döntsék el a hatóságok, hogy kik a tettesek és pontosan mit követtek el, ha te a hsz-eidben arra buzdítod a flottatagokat, hogy nyeljék le a békát és hagyják annyiba a dolgokat?

    Nem tudom te milyen információk alapján "dolgozol", de nekem több, mint szükséges információm van arra, hogy a megfelelő lépéseket megtegyem.

    Őszintén szánlak ember.

    Viszont részemről befejeztem veled a parttalan vitatkozást, mivel a érveléseid már mind megdőltek, már csak a sárdobálás maradt meg neked, és eléggé nyilvánvaló, hogy nem azért vagy itt, hogy a bajba jutott flottatagoknak segíts, én viszont igen.

    A továbbiakban nem fogok reagálni a hsz-eidre.

    Intel q8200: még annyit hozzátennék, hogy a telenor ügyfélszolgálata szerint 4 havi nyílt, rendezetlen számla van a cég terhén, amik nem lettek rendezve.
    Tehát már elég rég óta tudják, hogy mi a helyzet a v&a-nál.

    Csak egy egyszerű logikai kérdés minden olyan flottatagtól, aki szerint a v&a továbbra is ártatlan: minden hónapban a fizetési határidő folyó hónap 25-e volt, a szeptemberi és az októberi számláé viszont már 20-i határidővel rendelkezett.
    A hívásokat 24-én korlátozták.

    Vajon miért lett előrébb hozva a fizetési határidő?
    Csak nem sejtették a cég tagjai, hogy korlátozni fogják a hívásokat, és ezért minél hamarabb fizesse be mindenki a részét?
    Illetve hol van a be nem fizetett számlák pénze?

    De ezen összefüggések felderítése majd a nyomozóhatóságra fog tartozni, ahogy justicia is mondta (egyszer végre helyesen), így ajánlom, hogy holnap mindenki tegye meg a feljelentéseket.
    A cselekmények jogi minősítéséről úgyis majd a hatóság fog gondoskodni, ez nem a feljelentő dolga.

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • Zirowe

    nagyúr

    válasz Intel q8200 #856 üzenetére

    Xabolcsnak van egy flottája, ami teljesen megegyezik a mi régi flottánkkal, csak van egy 7000 ft-s éves tagdíja, ami szerintem türhető.
    Még nem válaszoltak nekem, csak xabolcs írta privátban a részleteket.

    Illetve még van a prospergo vodás ajánlata, ami állítólag jó.
    Regisztráltam a honlapjukra, de nem találtam semmi konkrétumot, írtam nekik, remélem holnap válaszolnak.

    Ezenkívül még van kb 3-4 flotta válasz, amire várok, természetesen ha kapok érdemi tájékoztatást, és az publikus, akkor szólok.
    Ha meg nem, akkor írok privátban :)

    A szumo neked se reagált még?

    Amúgy olyan 3400-3700 ft-s havidíjjal ajánlottak egész jó vodás flottákat.

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • Zirowe

    nagyúr

    V&A flottatagok!
    Ma minden szükséges információt beszereztem a flottáról és annak további életéről, illetve reggel kaptam még egy levelet a flotta mail címéről Veres Henrihtől, mely tartalmában (főleg a vége felé), ugyanazokat az abszurd és valótlan jogi állításokat tartalmazza, mint justicia legutóbbi hsz-e, ezzel is azt bizonyítva, hogy igenis köze van a cég vezetéséhez, és fő célja itt a fórumon, 3 napos regisztrációjával, az, hogy a lehető legtöbb embert lebeszélje a jogi lépésekről.
    Kérek mindenkit, hogy határolódjon el justicia-tól és ne álljon le vele vitatkozni, illetve ne süllyedjen le az ő szintjére.
    Itt megtaláljátok a reggeli levelet, amit kaptam Verestől.

    És akkor most a hideg tények

    1. A Telenor nem engedi meg senkinek se a kilépést, még az ügyfélkód birtokában se. A kilépés csak abban az esetben lehetséges, ha az egész cég számlája rendezve van, ami jelenleg kb 3,5 millió ft-n áll.
    Amennyiben bkinek szüksége van az ügyfélkódra, és még nem kapta volna meg a V&A illetékeseitől, úgy írjanak nekem privátot, megadom azt, a kód birtokában pontosabb infókat fogtok kapni az adósság és annak rendezésének módjáról, de azt kb most itt összefoglalom én, de hátha :)

    2. A V&A cég flottájának értékesítését szeptember 28-án függesztették fel a tartozás miatt (tehát ezen időponttól nem fogadhatott új tagokat a flotta), ez a legkorábbi időpont, amikortól a cég vezetőségének tudomása lehetett arról, hogy jelentős tartozást halmozott fel a cég.

    3. Feljelentést mindenkinek érdemes tennie, bármekkora legyen az V&A által okozott összeg! Fél, max 1 óra az egész folyamat. A jogi minősítéssel ne törődjetek, csak meséljétek el mi történt, a többiről majd a rendőrök gondoskodnak.
    Minél több sértett tesz feljelentést, annál komolyabb lesz a retorzió a felelősökkel szemben, illetve nagy esély van arra, hogy kiemelt ügy legyen belőle!

    4. A flottatagok tényleges kára, nem győzöm ismételni, a befizetett kaució összege, levonva belőle a 16 napnyi havidíjat, illetve az ezen felül keletkezett hívásdíjakat.
    Az előző 3 havi és a fenti 16 napnyi számla összege is fontos, mivel ezzen összegekkel kapcsolatban is bűncselekmény történt, és a két tétel összege feltehetőleg mindenkinek megfogja haladni a szabálysértési határértéket (20.000 ft).
    A telenor nyilvántartása szerint 4 havi rendezetlen nyitott számlánk van a jelenlegi hónap számlájával együtt.

    5. A telenor tájékoztatása alapján feltehetőleg 1 hónapon belül meg fognak szűnni a flotta telefonszámai, amennyiben nem kerül rendezésre a számla. Ezután a telenor számai (tehát a 20as körzethez tartozóak) 180 napig pihennek a rendszerben, és csak utána kerülnek kiosztásra. Arra, hogy te visszakapd a számodat, vajnyi az esély, de azért érdemes megpróbálni.
    Amennyiben hordozott, tehát nem 20as körzetű számod van, úgy a szám megszüntetése után 150 nappal a szám visszakerül az eredeti szolgáltatójához, és (én csak a voda vonatkozásában kértem további infókat, tehát most erről fogok írni, T-nél nem tudom, hogy ez hogy van)utána még 6 hónapot "karanténban" tartják, és csak ezután fogják újra kiosztani.
    Annak az esélye, hogy visszakapd a régi számodat a vodánál szinte 0 az ügyintéző szerint.

    A feljelentésemet rögzítő rendőr szerint lehet arra esély, hogy a büntetőeljárás során a telenorral a rendőrség elintézze a szám leválasztását, de ez nem biztos, éppen ezért is érdemes feljelentést tenni!!

    További és részletesebb leírást fogok írni az összes flottatag részére egy publikus logout címlapi írás keretében, amit remélhetőleg még ma este össze tudok dobni, hogy többet örömére többet ne ezt a topicot terheljük, hanem ott történjen a kibeszélés.

    Addig is, ha bármi kérdésetek van, nyugodtan forduljatok hozzám, amint időm engedi válaszolni fogok :)

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • Zirowe

    nagyúr

    Sziasztok, úgy néz ki, hogy két hónapnyi harc és egy jelentősebb összeg leperkálása után nemsokára sikerül visszakapnom a két számomat, ami a V&A flottájába ragadt.

    Én időközben decemberben beléptem xabolcs flottájába két új számmal.
    A flotta telenoros, szerintem nagyon jó percdíjai vannak és a feltételek is korrektek, szerződés is készült a belépésről meg miegymás, de érthető okokból szeretném a inkább a két régi számommal belépni ebbe a flottába.
    A kezdeti para után nem gondoltam volna, hogy kb 3 hónap után újra használni fogom tudni a számaimat, miután mindenhol a minimum 6hónap, maximum sohával riogattak.

    Viszont így most két szám felszabadul a flottába, amit szívesen átengednék bkinek, akinek szüksége volna rá.
    Hónap elején van a számlazárás, szerintem februárt még végig viszem, így március elejétől lehetne őket használni.
    A számláim természetesen rendezve lesznek :D, illetve kérek a cégtől beléptető szerződést annak a részére, aki átvenné tőlem ezt a két számot.
    A belépés-átvétel természetesen ingyenes.
    A kártyák a cég nevén vannak, havonta küldenek csekket a számláról, de lehet utalással is rendezni a tartozást.

    Ha érdekelnek a részletek, akkor dobj egy privátot és elküldöm őket.

    [ Szerkesztve ]

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • Zirowe

    nagyúr

    válasz ottoyes #1224 üzenetére

    Köszi, de nem volt egyszerű, és sajnos a nagy része még hátra van: visszaszerezni a pénzem azoktól a becsületes V&A-soktól! :(((

    [ Szerkesztve ]

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • Zirowe

    nagyúr

    válasz ottoyes #1227 üzenetére

    A becsületest természetesen ironikusan értettem ;]
    Volt pár levélváltásunk, hadd ne részletezzem..
    Nagyon alja..
    De a feljelentést már megtettem, nemsokára megy a fizetési meghagyás.
    Önbíráskodásba meg nem fogok kezdeni :D

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • Zirowe

    nagyúr

    válasz ottoyes #1229 üzenetére

    Egyelőre sajnos ráfaragtam tényleg, mert 2x kellett végülis kifizetnem 4havi telefonszámlát 2számra (kb 40ezer ft), de én türelmes vagyok, és addig is pörög a kamat:D

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • Zirowe

    nagyúr

    válasz Robb202 #1233 üzenetére

    Augusztusi számlától kezdve nem volt fizetve a számla a telenor felé, november 25én egyirányúsították a számokat, erről előre senki se tájékoztatott minket, a cég a megadott címen nem volt található, a telefonok kikapcsolva. Később páran kaptunk tájékoztatást, azt se mindenki, és a tájékozatóból is volt vagy 4féle verzió, teljesen félrebeszéltek, a kauciót nem mindenki kapta vissza, illetve a bevitt vagy a kapott számok nem voltak kimenthetőek.
    Kb.
    De ha rákeresel a nevemre a topicban, vagy megnézed a logout személyes bejegyzéseimet, akkor kicsit pontosabb képet kapsz:)

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • Zirowe

    nagyúr

    válasz .bruszli. #1237 üzenetére

    Arról a pofátlan húzásról nem is beszélve, h valószínűleg a flotta kezelői közül vki ide regisztrált, károsultnak adta ki magát és szépen próbálta félreinformálni a népeket!
    Keressétek itt a topicban "justicia" hszeit, aki a korlátozás után regisztrált ide, kemény 7hsz erejéig, utána meg végleg eltűnt..
    Nagyon alja.. :W:W

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • Zirowe

    nagyúr

    válasz .bruszli. #1239 üzenetére

    Kb 150tagról beszéltek, és elvileg két éve ment.
    Én tavaly februárban csatlakoztam.
    Augusztustól nek volt fizetve a flottaszíntű számla és a Telenor egy 3.5milliós tartozásról beszélt.
    Amúgy mókás, h eddig a cég vezető hangoztatta nekem mailelben, h a kaución kívül egy petákot se ad vissza (azt is csak rohadt nehezen kaptam vissza), meg hogy találkozunk a bíróságon.
    Erre tegnap írtam ide, ma reggel meg kaptam egy levelet, h "természetesen ha elküldöm neki a telenor befizetéseim bizonylatát, akkor visszaadja a havidíjaimat, nehogy kétszer kelljen fizetnem"..
    Eddig pont az ellenkezőjét mondták, eléggé alja, de most már akkor remélhetőleg végre visszakapom a teljes pénzem és a számaimat, a rendőrség pedig majd jól helyre teszi őket, és végre le lehet zárni ezt az alja történetet!

    Remélem más is hasonló sikerrel jár!:)

    [ Szerkesztve ]

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • Zirowe

    nagyúr

    válasz Robb202 #1241 üzenetére

    Belépéskor azt a tájékoztatást adták (amikor ugye már több, mint egy éve ment a flotta), hogy a befizetett kaució lesz a havi limit, amit nem lehet túllépni, ezt a telenor állítja be egyénenként, mivel a kaució összegét mindenki maga döntötte el, csak a minimum volt megadva (5k).
    Aztán meg a korlátozás után azon sírtak a flottavezetők, hogy a telenor többszöri kérésük ellenére sem állította be a havi limiteket, és ezért már induláskor voltak tetemes számlák, amik nem kerültek kiegyenlítésre.
    Hogy ebből mi az igazság, és akkor miért mondták nekem ezt a nyugtató szöveget belépéskor, amikor már több, mint egy éve ment a flotta, nem tudom, de most már nem is érdekel.
    Mert tudták kik a rendesen fizetők, azoknak szólhattak volna a korlátozás előtt, és semmilyen komolyabb komplikáció nélkül ki tudtak volna lépni, de persze ez némi korrektséget feltételezett volna a részükről, illetve arról a kis "apróságról" nem is beszélve, hogy októberben és novemberben a fizetési határidőt előrébb hozták hónap 25. napjáról hónap 20. napjára, mivel tisztában voltak azzal, hogy a lekapcsolás most már bmikor megtörténhet (telenor tájékoztatott, hogy szeptember óta értékesítési tilalom volt életbe léptetve a flottára nézve), ami meg is történt nov25-én.
    Ja, és még az ügyfélkódokat is megváltoztatták az értesítésünk nélkül, amit külön kellett kicsikarni belőlük.
    Ezek után az "ártatlanságuk" számomra kétségtelen, de majd a nyomozó hatóságok remélhetőleg mindent kiderítenek.

    De inkább nem is folytatom, mert megint felidegesedek :D, inkább keress vissza a november végi hsz-ekre, voltunk itt páran a flottából :)

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • Zirowe

    nagyúr

    válasz haddent #2046 üzenetére

    Amit én tudok ajánlani, ott nincs belépési meg egyéb rejtett költség, 2875ft/hó, 1875ft lebeszélhető, 15,625 ft-s percdíjjal mp alapon+60db sms ingyen, ezek mind bruttó árak, flottán belül ingyenes beszélgetés.
    Telenoros, számot vihetsz, nem a te neveden van az előfizetés, viszont korrekt ügyintézés van, és sárga csekken fizeted nekik a számlát.

    [ Szerkesztve ]

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • Zirowe

    nagyúr

    Szerintem meg most már ezt a témát nem itt kéne folytatni, mert nagyon off!

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • Zirowe

    nagyúr

    Eddig olvasgattam az itt összehordott dolgokat, de most már gondoltam közbeszólok.
    Nem, nem vagyok tagja a flottának, nem, nem árulok más flottába belépést, és együtt érzek veletek, hiszen az én régebbi flottám bedőlt.

    Vagy várjunk csak, nem, nem érzek együtt, és nem, nem tudom megérteni az itteni felháborodott írásokat (jogász vagyok, menjünk rendőrségre/médiához, börtön, stb).

    Emberek: ti is részt vettetek a csalásban, hiszen jogtalan előnyhöz jutottatok, és bizony tudtátok,hogy vmi nincs rendben, hiszen a katolikus flottába csak a helyi plébánián keresztül lehet legálisan bejutni (illetve már a flotta nevében és az igazoláson is rajt van, hogy „szolgálttevői”), és feltehetőleg egyházi személyen keresztül, nem pedig egy nevenincs civil segítségével.

    A nem tudás nem mentesít, főleg, hogy nagyon jól tudtátok mi a helyzet, hisz még fizettetek is érte.

    Innentől kezdve a papír legális/nem legális mivolta tök mindegy.

    Az, hogy még ti vagytok felháborodva, nevetséges, hiszen tudnotok kellett, hogy ez a nap vmikor eljön.

    Aki pedig még alá is írt ilyen körülmények között hűséget, annak ez jó tanulópénz lesz.
    Arról a kis bölcsességről nem is beszélve, amivel minket vigasztaltak flotta bukáskor: örülj, hogy eddig tartott, és ennyit spórolhattál (persze nekünk nem kellett „vennünk” belépést).

    Az általatok posztolt mailek tartalma alapján meg nyilvánvaló, hogy vmi nagyon nincs rendben a sráccal (főleg, hogy véleményem szerint kamu az egész „fenyegetős” rész, de mindegy), és már a belépéskor is fel kellett volna tűnjön, de persze motivált titeket az olcsó percdíj..

    Arról már nem is beszélve, hogy amikor decemberben bedőlt a flotta, amibe voltam, kb a 30. ugyanolyan jellegű hsz után jöttek az oltások, hogy ezt ne itt, ebben a topicban rendezzük, mert ez nem a panasz topic, és igazuk van (bár legalább most már nincs itt az a srác, aki percenként a vodás flottájával akart „engesztelni” minket).
    Kérlek fejezzétek be az offolást, mert ez a topic nem erről szól.
    Ha problémátok van egy flottával, akkor privátban beszéljétek meg, vagy nyissatok egy külön fórumot, vagy tudom is én.

    A probléma fel lett vázolva, remélhetőleg mások tanulnak belőle, de most térjünk vissza a topic eredeti témájához, elég az off áradatból!

    Köszönöm.

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • Zirowe

    nagyúr

    válasz sifarr #2381 üzenetére

    Nekem eddig két tapasztalatom volt flottaügyben: az első a v&a, ami bedőlt, és hónapokat kellett harcolnom, hogy visszaszerezzem a számaimat, illetve a befizetett számláimat, amiket kétszer fizettettek meg velem, illetve a mostani, amiben az előző bedőlése óta vagyok.

    Ég és föld a kettő, mostani meg szerintem a nagyon is a legalitás talaján áll (rendes céges papírok, külön ügyintéző részleg, minden hónapban kivonatos számla, rendes csekk, stb), amihez képest az elsőnek távolról kamu szaga volt, és ha járatosabb lettem volna a témában, akkor messzire kerülöm.

    Eleve irtózom az olyan "lehetőségektől", ahová "belépőt" kell vásárolnom, vagy esetleg bizonyos mennyiségű termék megvétele után kapok kedvezményt, stb, és ezekből is elég sok volt itt a topicban.
    Továbbá azokat is messze kerülöm, amiket folyamatosan hirdet és tukmál a kedves értékesítő (amikor bedőlt a v&a, kb minden második hozzászólás arról szólt, hogy mennyivel jobb dolgunk lenne abban a bizonyos vodás flottában).

    Virtuális és normális szolgáltatóra ne számíts, mert a profitmaximalizálás a céljuk, így nem lesz olcsóbb semmi, de még az esetleges negyedik szolgáltató sem fogja a flotta szintekre lenyomni az árakat.

    A flották nagy része pedig nem is tekinthető szolgáltatónak, mert nincs számottevő profitja a felhasználók által generált forgalomból, illetve az intenzív reklámokat pedig a szolgáltatóval kötött szerződések korlátozzák gondolom, illetve a szolgáltató sem nézné jó szemmel ezt.
    Arról nem is beszélve, hogy a rendes flották nagy részének ez nem a fő tevékenységi profilja, hanem csak azt segíti, hiszen ez lenne a flották eredeti célja.

    Én jelenleg biztonságban érzem magam, rendesen léptem be, minden hónapban mindent rendben megkapok, ha vmi problémám van, rögtön fel tudom hívni a cég ügyfélszolgálatát, ahol azzal is tudok beszélni, aki a beléptetésemet rendezte, illetve fizetek havi adminisztrációs díjat (gondolom ebből van egy kis profitjuk, de nem sajnálom tőlük, mert nagyon korrektek), ami feltehetőleg még egy kisfokú védelmet is nyújt a nem fizetőkkel szemben.

    Nem pedig "vettem egy simlistől vmit, tudtam, hogy köze nincs, aztán meg hogy hogy ez lett a vége", mert ez ellen a világ összes első hsz-e nem ad védelmet, hiszen kb mindenki tisztában volt a vállalt rizikóval..

    Ez kb olyan, mint amikor a vendég az étteremben nézi a számlát, és megkérdezi a pincért, hogy mi ez a "2000ft bejött" tétel, mire a pincér azt mondja, hogy "hoppá, nem jött be", és kihúzza.

    Na, az itt panaszkodók nagy része pincér.

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • Zirowe

    nagyúr

    válasz sifarr #2384 üzenetére

    + #2385

    Küld egy csekket, azon kívül három papírt (mert két számom van bent), az első két papír a bontás számonként, hogy miből áll a számla (hálózatonként és hívásonként, ahogy írtad), mint egy rendes szolgáltatói számla, a harmadik papíron pedig az összesítés, hogy végösszeg miből tevődik össze (a fix ügyintézési díj és a két szám számlája), amely összeg megy a befizetendő csekkre.

    Az szj számokat most így hirtelen nem tudom, mert falun vagyok, hogy este ha érdekel átküldöm őket privátban.

    A flotta Telenoros. :)

    A belépés legális voltáról a jelenlegi Robbos helyzet viszonylatában írtam, hogy engem nem "vkinek a vkije" vitt be, és a flotta fő intézőivel sose volt kapcsolatom, hanem egy tag ajánlotta nekem, aztán a cég egyik emberével vettem fel a kapcsolatot.

    Megjegyzem, rendkívül rugalmasak is voltak, mert ugyebár először két új számmal léptem be, majd amikor visszaszereztem a két számomat, akkor az új számok megszüntetése, és a régiek bevitele, és ezt az egész folyamatot végig nagyon türelmesen és kedvesen segítették.

    Ezt igazából nem továbbértékesítésnek kell tekinteni, hanem egy kedvezménynek a cégek emberei felé, aztán, hogy ki számít annak, az a cég dolga.

    Gondolom korlátlan nem csatlakozhat, legjobb tudomásom szerint ez még egy kicsit flotta, kb 5-600ember van benne (fél évvel ezelőtt ezt az adatot hallottam), és nem vmi ismert, tehát nem kell nagy bummra számítani a tagok számában.

    Viszont, ahogy nézem, a Telenor türelmesebb, mint a T, mert már a v& esetében is nagyon sok haladékot kaptak, meg a tagok száma sem zavarta őket, csak az, hogy nem volt fizetve a számla.

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

  • Zirowe

    nagyúr

    válasz mano1000 #2396 üzenetére

    Ha már okoskodásról esik szó: itthon 1990. október 15-től van kereskedelmi mobil szolgáltatás 450mhz-n, '93től pedig gsm.
    A 22,5 éved sehogy sem jön össze, főleg, hogy az még a magánembereknek is drága volt, nem hogy dolgozói kedvezmények..

    Illetve a helyesìrásod sem a legjobb.

    [ Szerkesztve ]

    We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

Új hozzászólás Aktív témák