Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sifarr

    senior tag

    válasz Zirowe #844 üzenetére

    Ugye érzed te is, hogy ez több helyen is sántít.
    Igen. Az esetet csak a mobilarénán leírtakból ismerem. Ezek alapján sokkal több btk tényállás is valószínűsíthető, mint amit te felvetettél.
    Ezeket azért nem írtam/írnám le, mert akár a használók is érintettek lehetnek.

    A kulcs ebben a mondatodban van:
    A céggel való szerződés azért is problémás az esetünkben, mert számomra addig nem is volt világos, hogy melyik cég flottájában vagyok,

    Itt a probléma és erre utaltam az előbb. Te is azt írod, hogy tudtad, hogy céges, csak nem tudtad, melyik cégé. Azaz nem akarva is jogviszonyba kerültél a céggel.
    Ezt minden használó tudta, tudnia kellett Az nem hihető, nem életszerű, hogy egy magánszemély egy másik magánszemélynek ingyen flottaelőfizetést nyújt. Olyat, ahol a sim-nek ő maga (magánszemély) az előfizetője. Ugyanis ilyen flották köztudottan nincsenek. A mobilcégek magánszeméllyel keretszerződést nem kötnek.

    Ettől a helyzettől válik kockázatossá minden szürke céges flotta.
    Csak az a flotta biztos, ahol a belépőnek megmutatják a keretszerződést és a belépő megtalálja azt a passzust, ami alapján ő jogilag meglapozottan beléphet. De ezekben biztos, hogy a belépő lesz az előfizető vagy minimum a számlafizető.
    Ahol nem így van, azt kerülni kell.

Új hozzászólás Aktív témák