Új hozzászólás Aktív témák

  • nullpoint

    senior tag

    Következő van:

    Xiaomi eu, Miui 12.6 21.11.10 (Android11) beta rom-ról dirty flash módszerrel updateltem Miui 13 (Android12) stable-re.

    Miután a 291 oldalból 180 odalt végiglapoztam a xiaomieu forumán, találtam 3 olyat aki miui12 bétáról jött 13 stable-re, ezen felbuzdulva nekiálltam.

    A módszer, amit ismertetek, nem ajánlat. Az, hogy nekem az úr 2023. évének augusztusi 18. napján sikerült, nem jelenti azt hogy másnak is fog, senki ne csinálja. Alapvetően béta romró stabilra váltani csak teljes törlés után lehet.

    Szóval:

    Telefonról a számítógépre mindent tartalmat, amit a gép látott, átmásoltam.

    Utána Orangefoxból csináltam backupot.

    Utána felraktam a xiaomi.eu oldalán linkelt unofficial twrp-t, mert az én telefonomra nincs A12-t támogató orange recovery.

    Utána Twrpből is csináltam egy backupot.

    Utána kikapcsoltam a magiskban kikapcsoltam a modulokat, zygisket.

    Utána twrp-ből flasheltem a korábban letöltött romot.

    Közben eszembe jutott hogy install előtt nem vettem ki a simet és a memkártyát (biztos ami biztos alapon így szoktam, windowsos beidegződés hogy csak az legyen install közben ami feltétlenül kell) de akkor már úgyis mindegy volt.

    Az első indítás majd 10 percig tartott, utána már normálisan ment minden restart.

    Eddig amiket próbáltam, minden megfelelően működik.

    Viber szokás szerint szopat, amikor elindítottam, új userként telefonszámot kért és minden nullára állt.

    Nem baj mondom, az android/data/com.viber.voip mappába bemásoltam az elmúlt majd két év cuccait, aztán a twrp backupból kinyertem a root/data/data/com.viber.voip mappát és root explorerrel bemásoltam a helyére, és lőn világosság!

    Örültem is magamnak, minden ott volt a helyén, aztán egyszercsak kiírta a kis rohadt hogy oopssomethingwentwrong. Nyád@t'...

    Újraindult a program, megint kezdhettem előlről a telefonszámmegadást, nullázta a felmásolt mappa tartalmát. Ezt ötször eljátszottam, most már unom, majd valami megoldás lesz, emlékszem ezzel szívtam már egyszer amikor a korábbi telefonról költöztem erre.

    Majd jelzem később hogy alakul.

    kdvsdmnkrvndttrlgsdnhzzszlsmt

Új hozzászólás Aktív témák