Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • raziel01

    veterán

    válasz haly #1878 üzenetére

    Attol hogy levette, a paypal ugyan ugy visszaadja. Ennyire vevő kozpontuak. Saját költségén visszadjak a pénzt

  • ISari

    tag

    válasz haly #1878 üzenetére

    Sziasztok!
    egy másik ügy kapcsán kerültem ide és csak most olvastam a sajnálatos esetet.
    Amit én tudok / gondolok:

    Feljelentést minden esetben + kellene tenni. Ha valaki külföldön van, akkor megteheti levélben, de akár e-mailben is. Nekem azt mondta a rendőrségen a hölgy, hogy nyugodtan leírhattam volna egy e-mailben az egészet. Ugyanúgy kezelik, mint a személyes feljelentést, de egy csomó időt és fáradtságot meg lehet spórolni vele.

    Az összeg:
    50 000 Ft egyedi értékig szabálysértés, felette bűncselekmény. Ha háromszor elköveti a dolgot, összegtől függetlenül bűncselekmény, mert üzletszerűnek minősül.

    Ha +tudjátok oldani, tegyetek közösen feljelentést. Így talán kicsit gyorsabb lesz bűncselekmény és jobban odafigyelnek rá.

    A PayPal regisztrációhoz élő bankszámla kell. Én vagy 8 éve csináltam. Ha jól emlékszem beterheltek egy pici összeget, amit le lehetett vásárolni.
    Szóval van valami kapaszkodó, amin el lehet indulni a hatóságnak. A külföldi bankszámla persze belassítja a dolgot
    Úgy tudom, hogy a PayPal akkor ad vissza pénzt, ha van forgalom a számlán, azaz letiltja a bejövőt. De ebben nem vagyok biztos.
    Ha fizettetek, 1-2 nap alatt le tudja venni a pénzt a saját számlájára. Nekem ennyibe telt, mire megérkezett, az eladás után.

    Szerintem ne húzzátok tovább, irány a rendőrség.
    Sok sikert!

    Az én ügyem már haladt azóta. üzletszerűnek minősítették és a Monori RKP nyomoz az ügyben. Volt néhány kérdésük, amit megválaszoltam. Tőlem 15 000 Ft-ot csalt ki egy Baranyai indián. A zsaruknak elmondtam, hogy ezt tanuló pénznek tekintem, tudom, hogy nem látom viszont. Továbbá közöltem, hogy szívesen befizetek még egy ötvenest, ha holnap lecsukják. :)) Jót derültek rajta, de értékelték.
    Remélem hamarosan kattan a bilincs..

    Üdv, István

    A borosta nem szúr, csak tudni kell a megfelelő oldalára születni .................. :) A66->A68->A11->A68M>A80->A86->PF400CL->PF451CL->PF500KL + Zenwatch2

Új hozzászólás Aktív témák