Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • AxBattler

    félisten

    válasz Hanok #60945 üzenetére

    Milyen táp lesz az SG13-ban? Lesz VGA? Képek? :))

    "Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

  • sff-cucc

    csendes tag

    válasz Hanok #60945 üzenetére

    Majd kerunk kepeket - ezt a 4070-et ebbe a hazba teremtettek.
    Emellett kivancsi vagyok hogy az IS-67 mennyiben lesz mas mint a Noctua. Nyilvan a cpu mas, szoval a kettot nem lehet osszehasonlitani, hacsak nincs mindketto kiprobalva a Ryzen-en, de kivancsi vagyok mi lesz a benyomas.

  • Hanok

    senior tag

    válasz Hanok #60945 üzenetére

    Lett egy kis időm végre babrálni az összerakással, így a napokban délutánonként szereltem meg tesztelgettem. Azért kihívás volt minden mellett így az intel után ismerkedni ezzel az AMD vonallal de nagyjából ami a tesztek miatt fontos volt azt kimatekoztam. (azt hiszem :DDD )
    Kicsit darkos lett szegény, nem dobja fel a Noctua fosbarna színe.. :))
    Az USB kivezetést nem tudtam berakni az L-alakú csatival a barom állatja befelé fordította a pöckös felét a csatinak :W Rendelhetek másikat..
    És akkor a konklúzió számomra a két hűtő között: Ryzen 7600 / IS-67 vs. L12S
    Nem csináltam szintetikus teszteteket mert számomra inkább a hétköznapi használat a fontos, ha nem játszom tegye hűvösen és hangtalanul a dolgát, játékoknál meg elviselhető zaj és hőmérséklet mellett működjön a hosszútáv. Tehát az eredményeim nem reprezentatívak inkább csak tapasztalat.
    Procit belőttem manuálisan is a 65W-os határra tuti ami tuti, hiába nem X-es. Minden más korlátozás off.
    A VGA nem hozott mást mint a régi konfigba 60-fok környékén mozgott most is.
    Noctua NH-L12S a gyári setup-al 900rpm ami az i5-el is volt: 70-74C
    ID Cooling IS-67 Gyári venti 1100rpm: 58-60C
    ID Cooling IS-67 Gyári venti 900rpm: 60-63C
    ID Cooling IS-67 Noctua 15-ös venti 900rpm : 60-63C
    ID Cooling IS-67 Noctua 15-ös venti 1100rpm :59-61C
    ID Cooling IS-67 Noctua (S12A) 25-ös venti 900rpm: 65-67C

    Sajnos jobb 25-ös ventim nem volt itthon aminek van is rendes nyomása is, úgy látszik a légmennyiség most ide nem volt elég vagy csak a kevesebb légrés nem tetszett neki nem tudom. Az én végső döntésem hogy marad az IS-67, ez számomra elég egyértelmű lett.
    A gyári venti egy kicsit hangoska magas fordulaton a Noctuához képest 900-1000-ig elviselhető, itt még majd elgondolkozom hogy egy A12-x15-re lecseréljem vagy se. Kicsit húzós most az ára. :(( Illetve még egy A12x25-re kiváncsi lennék...

    Viszont amivel semmit nem tudok kezdeni az az IDLE hőmérséklet..Egyszerűen ha egy kicsit is befűt nem megy 50c alá ami bosszantó, még turkálok majd a neten milyen megoldások lehetnek tjmax 65 -40mv mellett sem történik semmi a hőmérsékletekkel, fixen az 50-60 között mozog terheléstől függően. Illetve ezen a lapon a második SSD-met csak a lap aljára tudom rakni az azért egy 15 fokkal melegebb így mint volt. 35-ről felszaladt 50-re, szegény kicsit klausztrofób lett. Szerintetek létezik bármilyen borda ami befér a lap és a ház közé? :F Nyilván még ez is üzemi hőmérséklet csak nem szeretek 5-el kezdődő számokat látni a HWmonitoron IDLE.. :N Bocsi ha hosszú lett :)

  • HookR

    addikt

    válasz Hanok #60945 üzenetére

    Most lám csak, hogy ez az alaplap még formálisan nem tette tiszteletét a topikban.

    Hallatlan illetlenség! Skandalum!

    =================================================
    ASRock B650I Lightning WiFi hivatalos oldal - [link]
    - AM5


    =================================================

    ▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

Új hozzászólás Aktív témák