Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • user137

    őstag

    válasz xtevo #15243 üzenetére

    egy passzoló, de opcionálisan gyengén a kimeneti venti felé fújó toronyhűtőt tényleg kéne neki találni (különben a felszálló meleg bennmarad a házban... ha valaki lát valami hasznosat, ne fogja vissza magát, pláne képekkel :)

  • avion

    csendes tag

    válasz xtevo #15243 üzenetére

    Én így oldottam meg a hűtést:

    Nekem Llano A6-3500-am van 42 fok-ra melegedett fel 30 perc terhelés után. Csak a házventik mennek a legalacsonybab fordulaton.

  • HookR

    addikt

    válasz xtevo #15243 üzenetére

    Nagy toronyhűtőket nem igazán követem nyomon, így nem tudom, melyik a legnagyobb, ami elfér.

    Mindenesetre a Thermalright HR-02 igencsak határeset. Ami képeket találtam, azok alapján a magassággal nincs gond, a Node 304-be a 140mm széles, 160mm magas hűtők beférnek. Ahogy az sejthető, gondot inkább a processzorfoglalat elhelyezkedése okoz. VGA használata mellett csak egyféleképpen lehet rögzíteni, mely esetben a 140mm szélesség miatt, az említett alaplapokon a hűtő széle (a HDD keret irányában) kvázi az alaplap szélénél van - talán 1-2 mm-rel beljebb. Például az én H55N-USB3-mamról lelógna 2-3mm-rel, így azzal bizonyosan nem férne el, de az ASRock B75M-ITX és H77M-ITX lapokon annál ~4mm-rel beljebb van a foglalat. E kép alapján a HDD keret is belóg az alaplap fölé ~2-3mm-nyire, ezért gyanús, hogy az ASRock lapokon is éppen csak, de hozzájuk érne - (a becslés pontosságát +/- 2mm-nek mondanám).
    Ami viszont biztos, hogy a HDD vége picit túllóg a HDD kereten és még a könyökcsatlakozóknak is kellene bő 10mm, ezért a VGA kártya és HR-02 miatt a háromból a két baloldalit (jobbról számolva 3-4-es és 5-6-os hely) úgysem tudnád használni, célszerű bele sem rakni.
    Hátravan még a procihűtőnek a ház jobb oldala felé eső kiterjedése, azt még kevésbé tudom pontosan megítélni. A hűtő sarka a jobb oldali HDD keret bal oldali élének közelében van, nem tudom hozzáérne-e vagy sem. Jó lenne, ha valaki lemérné, hogy ezen jobb oldali keret bal oldali lemezének bal oldali síkja hány mm-re van az alaplap jobb szélétől, akkor meg tudnám mondani. Ha szerencséd van, és elfér a keret mellett, akkor a jobb oldali HDD-t (1-es hely) azt bizonyosan tudod használni (még egy 2.5"-es meghajtó is elfér a HDD és a ház jobb oldali burkolati lemeze között - '0-ás' hely), illetve talán jobbról a másodikat is (rossz esetben ide legfeljebb csak 2.5"-es meghajtót rögzíthetsz kábeleivel a ház eleje felé).
    Mivel a hűtő 140mm széles és kvázi az alaplapnak a ház eleje felé eső szélénél kezdődik, ezért jó eséllyel a HR-02 mögött is elfér a ház hátlapján egy 25mm vastag venti, ahogy az avion-nál is látható (más kérdés, hogy a HR-02-t oldalról kevésbé hatékony átszellőztetni a lamellák lehajtott széle miatt).

    Summa summarum, ha nem tudod vásárlás előtt leellenőrizni, akkor érdemes inkább egy 140mm-nél keskenyebb hűtő után nézni. Vagy ha 140mm széles, akkor legalább a ház jobb oldala felé ne terjedjen ki annyira (Ez a HR-02 esetében a processzorfoglalat közepétől számítva ~75mm), hogy legalább a jobb oldali keret férjen el kényelmesen, mindkét (1-2-es) HDD hellyel együtt.
    Ebből a szempontból szerencsésebb hűtők, amiket így hirtelen találtam (tehát a teljesség igénye nélkül, azaz ehhez hasonlókat érdemes keresni):
    - Silverstone Heligion HE01 (160 x 140 x 119 mm). Ez talán a processzor közepétől olyan ~70mm-re türemkedne a ház jobb oldala felé, más kérdés, hogy horror ára van. :B
    - Alpenföhn Brocken 2 (155? x 146 x 75 mm), ami ugyan szélesebb, de cserébe csak 74 mm vastag, így a jobb szélső HDD keret használható marad.
    - Alpenföhn Matterhorn B (157 x 138 x 98 mm), dettó.
    - Prolimatech Megahalems B (159 x 130 x 74 mm), ami csak 130mm széles, így a középső HDD keret is a helyén maradhatna, illetve 74 mm vastag, azaz jobbról a 3-as HDD hely használható lenne. Fizikai méretei alapján ez jó választásnak tűnik.

    A Scythe Ninja 3 - lévén szó 120mm széles, szimmetrikus hűtőről - az általad kiszemelt lapokon, VGA használat mellett nem férne el.

    ===============================================

    Érdekesség, avagy mini-ITX házikó plexiből, egyszerűen - [link]

    ===============================================

    Gamer PC egyszerűen - [link]

    ===============================================

    Project Tiny - [link]

    ===============================================

    ▌www.thunderbolts.info | youtube.com/ThunderboltsProject ▌16personalities.com▐

Új hozzászólás Aktív témák