Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Neurotoxin

    őstag

    válasz Morph76 #5 üzenetére

    Biztos ez? Kicsit lemaradtam, egészen "elérhető" árba kerültek a mini Led-el szerelt TV-k. Bocsánat, rájöttem, hogy a micro LED-el kevertem...

    [ Szerkesztve ]

    18 éve a PH! lapcsaláddal!

  • Neurotoxin

    őstag

    válasz Duree #18 üzenetére

    Nincs szükség rá, csak a marketing azt akarja elhitetni velünk, hogy az a jó nekünk, ha jól kiég a retinánk. Ezért sem tanácsos teljesen sötétben TV-t nézni, túl sok fény jut a szemünkbe célzottan.

    @ #17 bteebi: Édesanyám párja nyugdíjas TV szerelő, műszerész. Javarészt olyan tévéket javított eddig is, amik panelhibásak voltak, lejött a forgalmazótól a csere panel, beszerelte az újat vagy ahol meghalt a háttérvilágítás, kicserélte a LED szalagot. Előfordult, hogy a LED-eken lévő nagyító ragasztója is elengedte magát, mint édesapám 5 éves Philips TV-jén....Most ezek az új mini LED/egyéb pontmátrix LED-es csodák gyakorlatilag javíthatatlanok lesznek. Ez van, lejár a gari, nem érdemes költséghatékonyan javítani, kuka. Nem is lenne baj, ha nem 3-400e Ft-ba kerülnének.Vegyed a következőt...Nem úgy, mint a telefonok esetében, ahol megkövetelték a gyártóktól, hogy szerelhetőek legyenek a termékeik.

    [ Szerkesztve ]

    18 éve a PH! lapcsaláddal!

  • Neurotoxin

    őstag

    válasz mad823 #20 üzenetére

    Mobiltelefonok kijelzőinél van ennek jelentősége, verőfényes napsütésben, mikor tényleg majdnem ki... a szemedet a Napocska. Van egy határozott véleményem, hogy hogyan érdemes szobában TV-zni, de pl. azt az esetet sosem értem, hogy miért jó szombaton délelőtt, teljesen világos szobában TV-t nézni, ráadásul úgy, hogy a TV háttal van az ablaknak/vagy ellenkezőleg, telibe kapja a fényt. Háttérzaj forrásnak biztosan jó, másra aligha, moziban sem felkapcsolt reflektorok mellett nézzük a filmet, okkal. De, biztosan van, aki úgy keres TV-t, hogy ezen feltételeknek eleget tegyen, erre valami Qled csodát kell venni 10e nittel...

    @ROBOTER: Ki lehetne nyújtani az élettartamukat, ha lenne rendes hűtésük. Ha passzív, ha aktív. De kis helyen, rengeteg mindent kell összezsúfolni, 0 levegővel. (Tudom, majd valaki azzal jön, hogy az sem jó, mert a levegő szigetel..)

    @bteebi: Legutóbb a YouTube-on láttam egy embert, aki ilyesmivel szívatta magát, egy ideig néztem a produkciót, aztán arrébb kapcsoltam. Úgyis teljes panel csere lesz a vége..

    Az izzó, amit írsz valószínűleg azért is bírja ennyi ideje, mert gyakorlatilag sosem volt még lekapcsolva/kapcsolgatva..

    [ Szerkesztve ]

    18 éve a PH! lapcsaláddal!

  • Neurotoxin

    őstag

    válasz zooly #33 üzenetére

    Bőven elegendő amit az LG OLED is bír, napi 4 óra TV nézéssel az 20 év. (Átlagosan 7-10 évre vásárolnak az emberek TV-t.)

    @Semplar: :DDD ? 10.000 nit, 8K, 85"-en ;] A Sonynak volt ilyen fejlesztése 2018-ban.

    [ Szerkesztve ]

    18 éve a PH! lapcsaláddal!

  • Neurotoxin

    őstag

    válasz bteebi #36 üzenetére

    A többségnek szerintem huszadrangú dolog lenne a fogyasztás.(Nyilván, globálisan nézve nem az.) Átlag 1W/10h egy átlagos TV fogyasztása. Egy G energia osztályba sorolt 55" OLED éves fogyasztása 100 kWh. Még alapvetően jó is lenne az irány, hogy alacsonyabb fényerőn járatjuk = tovább bírja, de nem szempont, ez is csak egy (tartós) fogyasztási cikk. Sokkal inkább szempont, hogy 3 fillérből lehessen gyártani 100-140%-os haszonkulcs mellett.

    [ Szerkesztve ]

    18 éve a PH! lapcsaláddal!

  • Neurotoxin

    őstag

    válasz bteebi #38 üzenetére

    Uhh, ez a hiba benne maradt, valóban 1 kWh/10 órát akartam írni eredetileg :B . Egy 55"-ös TV simán bekajál ennyit!

    "pl. ne lehessen Józsi néninél 32°C csak azért, mert félmeztelenül szeret mászkálni otthon -20-ban is" Még 2 évvel ezelőttig ez meg is történt, de mióta megdrágultak az energiaárak, szerintem már az ilyen bácsiknál/néniknél sincs "jóvilág". Mint anno a főbérlőm......Budapest belvárosában béreltem szobát. A lakás relatív nagy volt, de egy régi, pazarló fűtési rendszert hajtó cirkó kazánnal fűtöttünk. A termosztát kint volt az előszobában, ami rendre olyan volt, mint a jégverem. A főbérlőmnek jeleztem, hogy nincs jó helyen, mert egyfolytában megy a kazán.....Az én szobámban télen 29-30 fok volt, a lakótársaméban 28, de nem nyúlhattunk a termosztáthoz vagy a fűtőtestekhez, mert a rendszer "temperálva van :U :DD ", elállítjuk :((( :o A főbérlő szinte mindennap ellenőrizte, ő is ott lakott. Persze mi időnként az utcát fűtöttük, de ő ebben a melegben érezte jól magát....Manapság is mennyi ilyen lehet még...

    18 éve a PH! lapcsaláddal!

  • Neurotoxin

    őstag

    válasz bteebi #40 üzenetére

    Panellakásom van, szigetelt, egyáltalán nem fűtök, a radiátorok fagyálláson vannak. A fűtéscsövek, amit adnak meleget, bőven elég, így is 23-24 fok van télen. (Valószínűleg fűtenek körülöttem, de nekik valószínűleg nem elég a 22 fok...). Felette nem igazán kellemes aludni..

    A cégnél nemrég energetikai beruházásunk volt. Eljártunk ilyen-olyan workshopokra fejtágításra, az egyiken volt egy párocska, akik elmondásuk szerint, télen egy szál semmiben szeretnek flangálni, ennek megfelelően kell nekik a 28 fok otthon....Hőszivattyúban gondolkodtak, mondták nekik, hogy meglehet csinálni, csak 2 egységre lesz szükségük :W

    [ Szerkesztve ]

    18 éve a PH! lapcsaláddal!

Új hozzászólás Aktív témák