Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fabula

    őstag

    válasz rokapet #37845 üzenetére

    Igen, 2 db Z motorja van és azért van 1 db végálláskapcsoló, mivel a két motor alul a házban egy szíjjal szinkronizálva van a legújabb verzóban (az előzőben még két független motor és két végálláskapcsoló volt, ezt újították szíjas szinkronra, ami jobb). Amúgy az egy végálláskapcsolót sem használom, mert rögtön tettem rá egy 3DTouch-ot a Trianglelabs-tól, ez a Z stop is egyben meg szintez is.
    A TMC2225 helyett TMC 2226 kellett volna, ez a 2209 újabb, nagyobb terhelést bíró verziója, én is tervezem majd cserélni.
    Általában MKS Robin Nano 1.2 vagy 1.3 alaplappal szereloik, mikor melyiket tudják beszerezni. Az UART bekötés ezeken a lapokon nem olyan bonyolult, a driverre forrasztasz egy tüskét, a masik vége bedugós, mert van aljzat a lapon, igaz eredetileg más célra (WiFi modul). Ezeket sima apa-anya bekötőkábelle össze lehet dugni, úgy sem fogod sokat piszkálni, főleg klipper alatt.
    Én mindenképp teszek bele egy RPi 3B+ lapot és egyenlőre Marlin - Octoprint ketőssel fogom használni, majd ha sikerül beszereznem egy MKS Pi-TS35-ös kijelzőt, akkor mehet rá a klipper is. Egyébként sokan használják saját kijelző nélkül klipperrel PC-ről, telefonról vezérelve, valamint klipperscrennek lehet használni régebbi érintőkijelzős telefont is, meg van aki 7"-os PI kijelzőt akasztott rá egy nyomtatott tartóval, szóval van variációs lehetőség.
    Senki nem javasolja az MKS Robin Nani 1.2 vagy 1.3 cseréjét, a klipperhez úgy is kell egy PI, utána meg az eredeti alaplap már nem játszik sok szerepet.
    Én is a Diamond Hotendet fogom megcsinálni, már meg van hozzá minden, csak még idő kellene, amúgy egy Mellow NF Crazy ST hotend megy bele (szúnyog klón) és Sherpa Mini extruder lesz rajta a gyári BMG klónból építve.
    Az üveg elvileg klipszelős, de én nem tettem rá, mivel a hátoldala ragasztós és igen jól tapad az alu hotbedhez. Egyik SP-5 tulaj megpróbálta leszedni, de nem nagyon sikerült neki :) .
    Az üveggel eddig semmi bajom nem volt, ha az első réteg jó, akkor tapad rá minden rendesen.
    Még plexiből készítek rá zárt házat (lehet készen is kapni rá gyárit, csak horror áron) és azt gondolom, ezután már csak a rendszeres karbantartás, kopó alkatrészek cseréje marad.

    Gondolkodom még egy Biqu SSS mágnese lapon hozzá, de majd ha elkopik az üveg teteje, amin tapadásjavító van felvíve gyárilag.

    Szerintem ár-érték arányban és a fenti nagyrészben házilag nyomtatott tuninggal egész jó kis nyomtató.

    Én most még a gyári alap nyomtatóval nyomtatok és így is szépen nyomtat 100 mm/s sebességig a gyári hotenddel (amit sokab szidnak), amihez én még az összeszereléskor megcsinltam a Chap féle tuningot a hotend belsejében egy Capricord csődarabbal, így nem dugul, és nyomtat rendesen.
    Ja és még a gyári MKS Marlin firmwaret cseréltem le szinte azonnal sima Marlinra, mert a gyári tényleg elég bugos.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák