Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • compi.hu

    senior tag

    válasz fabula #3722 üzenetére

    Skynetet felejtsd el. Reges reg visszamerge-eltek a Marlinba.

  • izisz

    senior tag

    válasz fabula #3722 üzenetére

    Az anet tápra én is raktam egy ventit, pár napja csak úgy leállt minden nálam is a táp meg a szokottnál langyosabb volt. Ami fura, mert a 40 fokos napokon meg semmi baja nem volt... Mind1, a hűtés jó ötlet volt részedről.

    LCD szétesés: valali említette régebben FB csoportban, hogy az odavezető kábel zajt szed fel, azért makkan meg időnként az lcd. Megpróbálhatsz egy olyan "zajszűrő" bigyógyűrűt rárakni, mint ami némelyik usb kábelen is szokott lenni gyárilag. Illetve ha fixre rögzíted a szalagkábelt, hogy meg se tudjon moccanni, talán az segít. Nem nagy gáz, de tényleg idegesítő tud lenni időnként.
    (most leltem marlin commentben is ott van:

    #define ANET_KEYPAD_LCD // Requires ADC_KEYPAD_PIN to be assigned to an analog pin.
    // This LCD is known to be susceptible to electrical interference
    // which scrambles the display. Pressing any button clears it up.
    )

    Marlin: mi is a pontos hibaüzenet Arduinoban, amiért nem megy fel? Lehet már mondtad, de akkor próbáljuk kibogozni 0-ról.
    (most fordítottam egyet csak a számok miatt, tiszta Marlin, LCD _nélkül_:
    Sketch uses 89856 bytes (69%) of program storage space. Maximum is 130048 bytes.
    Global variables use 2802 bytes (17%) of dynamic memory, leaving 13582 bytes for local variables. Maximum is 16384 bytes.)
    LCD-vel határeset:

    Sketch uses 120066 bytes (92%) of program storage space. Maximum is 130048 bytes.
    Global variables use 3095 bytes (18%) of dynamic memory, leaving 13289 bytes for local variables. Maximum is 16384 bytes.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák