Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fabula

    őstag

    válasz Norbi46 #36992 üzenetére

    Ugye ezek új infók nekem, eddig nem írtad, hogy "70%-ig kész lett" a nyomtatásod és közben történt a malőr. Én abból indoltam ki amit írtál és láttam a fotókon. A "nyomtatás közben" lehet a nyomtatás elején is :) .
    Egyébként akkor meg dugulásod van valahol a hotendben, de mivel annak nem tudom a típusát (az hogy CR 10 S Pro V2 nyomtató kevés, mert lehet benne bármilyen típus, ki is cserélhetted, meg nincs is ilyen nyomtatóm, tehát már óvatos vagyok, hogy mit írok :) ).
    Amúgy meg azelőtt is eltörhetett a fila nyomtatás közben az extruderben, mielőtt spirálba tekerte és akkor még az is igaz lehet, hogy belül a törés után mellé ment ...
    Ha azonban mondjuk több órás a nyomtatásod és közben 70%-nál történt ez, akkor a dugulás a valószínű, ami leginkább a hotendben a heatbreak és nozzle találkozásánál a ptfe cső miatt (elégett a vége, rés van) szokott előfordulni. Ha meg mondjuk full metal a hotend, akkor ez PLA-val gyakran előfordul (ugye azt sem írtad, milyen filát nyomtatsz). Lehet még koszso fila is, melyről idővel bejut egy csomó minden a nozzle-ba és beleég. Mindig használni kell filament tistítót nyomtatás közben a filára.
    Mielőtt pedig tovább találgatóznék, hogy segíthessek neked, mi lenne, ha minden lényeges infót leírnál előre és nem utólag :) ?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák