Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fabula

    őstag

    válasz JulianSinulf #35319 üzenetére

    Az RPi 4 arra jó, hogy Octroprintet telepítve rá távolról, wi-fi-n keresztül tudod a nyomtatót teljes körűen vezérelni és ha kamerát is teszel rá, akkor távolról, akár mobilról is vezérelni és ellenőrizni a nyomtató működését.
    A másik - amire pl. a Voron nyomtatóknál használják, de bármelyik nyomtatóval működik -, hogy Klippert futtasz rajta, ez egy olyan firmware, hogy a számítások nagy részét a nagy kapacitású RPi végzi és a nyomtató alaplapja már csak a közvetlen nyomtatóvezérlést látja el. Ezen túl - ugyan úgy, mint az Octoprintnél - meg van a távoli vezérlés és minden más is. A Klipper nagy előnye még a Marlinhoz képest, hogy egy egyszerű szöveges config fájlban, közvetlenül a Klipper kezelőfelületén tudod módosítani a firmware beállításokat, majd csak egy újraindítás kell. Marlinnál egy módosításhoz újra kell fordítani a firmwaret és újra telepíteni a nyomtatóra. Szintén Klipper előny, hogy gyorsabban lehet nyomtatni vele, mint a Mrlinnal, természetesen az adott nyomtató mechanikai határáig.
    Egyébként az RPi-nek nem sok értelme van, egy jó 32 bites alaplappal és jó driverekkel ezek a nyomtatók jól nyomtatnak, max a távvezérlés lehet plusz.
    A Zen3D-től tudsz venni Gdstime dual ball bearing tárgyhűtő ventit is (korábban linkeltem).
    Az Octopus alaplapot én erős túlzásnak tartom a Mega Zero 2.0-hoz, hiszen nyolc steppermotort tud vezérelni (direkt a Voronhoz készült), neked meg csak 4-re van szükséged.
    Szerintem BTT SKR 2 alaplapot meg TMC 2209 drivereket nem csak az Alin lehet kapni, keress utána EU-s forrásnak.
    Egyébként még próbálkozhatsz a Biqu közvetle boltjából is [link] , hátha itt beírhatod a pontos címed.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák