Új hozzászólás Aktív témák

  • ZolaMan

    tag

    Sziasztok!
    Csak beköszönök:)
    Eddig magyar fórumok közül csak a hobbycnc 3d nyomi topikját ismertem, de most hallottam ott a PH topicról, úgyhogy ezentúl ezt is követem és remélehetőleg építő jellegű hozzászólásokkal gyarapítom, amennyire időm engedi.
    Nekem egy CraftBot-om van. Látom valaki kérdezte, hogy mit lehet róla tudni.
    Röviden annyi, hogy a kezdeti gyerekbetegségek ellenére sikerül lassan 3 hét alatt úgy beállítgatni, reszelgetni, hogy már egészen szépen muzsikál. Épp egy 24 órás nyomtatás közepén vagyok.
    Ez az első 3D nyomtatóm, úgy hogy a learning curve-ön kapaszkodom még csak felfelé nagy léptekkel.
    Mérnök vagyok, úgyhogy azért van affinitásom a dologhoz, biztos, hogy a gép át fog esni néhány módosításon, tuningoláson:)
    A készítőkkel már többször beszéltem, korrektül állnak a support témakörhöz, segítőkészek, türelmesek.
    A firmware és a saját szeletelőjük is még bőven fejlesztés alatt van, egyelőre az az általános vélekedés,, hogy Cura-val érdemes használni. Én is azzal slice-olok és aztán a CraftWare-be betöltöm a GCode ot és onnan vezérlem a nyomtatást. A CW vizualizációja szerintem egyedülállóan jó, legalábbis azok közül amiket eddig láttam.

    Sajnos 2 hétig szenvedtem a referenciafigurákkal, mire rájöttem, hogy a feszítő görgőnél egy kis konstrukciós hiba van és nem szorítja elég erősen a szálat a hajtó fogaskerékhez.
    Ennek a javítását ledokumentáltam képekkel, majd tervezek esetleg egy blogbejegyzést csinálni róla.

    No nekilátok elolvasni az eddigi hsz-eket, gondolom sok érdekes info van bennük:)

    [ Szerkesztve ]

    HW/SW/Sim/Mod/OC

Új hozzászólás Aktív témák