Új hozzászólás Aktív témák

  • layerke

    aktív tag

    válasz Bazs87 #1297 üzenetére

    A szál 0,15 mm a rétegvastagság akar lenni vagy a fúvókaátmérő? Akármelyik is az, ne haragudj meg kérlek, de én 0,3 mm-es rétegvastagsággal kezdtem és 0,5 mm-es fúvókával. Nem értem miért akar mindenki azonnal sebészi pontosságú dolgokat véghez vinni. Nagyobb méretekkel kell kezdeni, mert csak csalódni fogsz, ha ilyen aprókkal kezded. Ha nem kezdés, hanem fejlődés közbeni gond, akkor pl a műanyag gyártója sem mindegy. Asztal hány fok? Sok a 4 shell, elég 2 is. Kitöltés jó lesz így, kicsit sokallom a tempót ilyen hideg fejhez. Travel nem érdekes mennyi, amíg győzi a motor lépésvesztés nélkül. PLA-t sime üvegre vagy tükörre tökjól lehet nyomtatni, nem kellenek ilyen szalagos meg tapétás meg nem tudom milyen trükkök hozzá. ABS-nél más tészta, de a pla nagyon kezelhető anyag. Nézd meg azt is, hogy ha elfordítod a békát a szeletelőprogramodba a függőleges tengelye körül 45 fokban, akkor is felválik-e a hasa. Lehet, hogy túl határozottan indul meg a nyomtatód hossz vagy keresztirányba, de ha elforgatod a kettő közé (45°), akkor lehet kicsit trükközni, elképzelhető hogy nem válik fel. Amíg nekem nem ment minden gond nélkül a nyomtatás, addig volt hogy ilyesmivel is próbálkoztam és segített.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák