Új hozzászólás Aktív témák

  • nemurea

    aktív tag

    válasz Avermedia_hu #14148 üzenetére

    @Avermedia_hu: köszönöm a választ, ebben az irányban próbálkoztam tegnap, valóban ha a forrást a HTPC bekódolja mp4-be, úgy már http-n és rtp-n is átjön az anyag a másik gépre. Első körben izomból oldotta meg, az Atom proci 100%-on pörögve 6-7 FPS-t tudott.

    Még egy kis segítség vagy vélemény kellene: az alaplapon (AT3IONT-i) van egy Nvidia Ion integrált videóchip, ez Kodi alatt nagyszerűen dekódolja a FullHD filmeket is (a mostani Win8.1 alatt még csak youtube-ot néztem, az sem szaggatott). Irreális ugye azt feltételeznem, hogy ezzel a lendülettel kódolni is tudna (hogy ne a procit terhelje)? Vagy b) verzió: a Gigabyte E8000 tunerkártya viszont tényleg tud h.264-be kódolni ([link]), de a VLC-t ez nem érdekelte, a fő processzorra bízta a dolgot, ill. a VirtualDub is tömörítetlen anyagot akart a lemezre menteni (1 Gigabyte/perc). Hogy lehet ezeket a tunerkáryákat és/vagy a VLC-t rábírni arra, hogy a munkát a tunerkártya végezze el, a VLC csak továbbítsa a streamet? A setupjában nem találtam ilyesmit, de lehet, hogy csak elnéztem.

Új hozzászólás Aktív témák