Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pinnacle

    nagyúr

    válasz pinnacle #37604 üzenetére

    1 hét után megjött végre a 50WF665BAEP. Azt hittem már valami kiállítási darabot sóz rám az MM, de ennél újabb nem lehet. TV adás, SD, FHD-ra szerintem ez az egyik legjobb választás. Nincs is más, ilyen Direct LED-es, VA paneles FHD TV. Hangminősége manapság tűrhető, nem olyan kis csipogók vannak benne.
    Képminősége nagyon jó, szerintem a 4K-s TV, képtelen valós időben, apró mozgó részleteket felkonvertálni, ezért lesz ilyen "cápafog", illetve a hajszálaknak is részletesebb a megjelenítése.
    Nem tudom, hogy mi ez a trükk, de a fekete tesztkép, egy kis derengés után, olyan lesz, mintha kikapcsolták volna a TV-t. TV adás alatti szöveg folyamatosan fut, de ez a teszt lehetne jobb is, egyébként idáig nem vettem észre mozgás megjelenítési problémát. VA panelnek köszönhetően jó a kontraszt, néha még túl sötét is, nem az IPS által megszokott, világosszürke. Fehér 254-ig látszódott, fekete talán 3-4-ig.
    Ha valakinek fontos, ez nem PWM-es. Ahogy látom, mostanában alig van ilyen TV, az Oldeken kívül. Egyszerűen lehet ellenőrizni. Gyorsan mozgasd az ujjad vagy egy ceruzát ide-oda, világos képernyő előtt. Ha nem PWM-es, akkor folyamatos a mozgás, ha PWM-es, akkor ilyen sötét vonalak látszódnak közben. Ha ezen bekapcsolom a LED mozgás módot, PWM-es lesz, ráadásul láthatóan villog. Nem akarom elkiabálni, igaz ez is fárasztja a szemem, de nem úgy, mint a tavalyi TV-k, nem "bizsereg".
    Csak 2db HDMI csatlakozója van. HDMI splitterből létezik olyan, amin tudom változtatni, hogy honnan jön a jel?
    Fényerőszabályozó nincs benne, nekem kellene, 8 kattintással tudok váltani képmódot.
    Igazából egy zavaró probléma van, EPG-ben, menüben nagyon vakítanak a fehér betűk. Nextflixben is a felírat, pedig nekem minden le van véve. Jó a TV, remélem a szemem sem fog fájni, ajánlom annak, akinek még nem kell 4K. :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák