Új hozzászólás Aktív témák

  • Bodor

    veterán

    válasz mayafree #9549 üzenetére

    1., KINGSTON 120GB SATA3 2,5" HyperX 3K SH103S3/120G

    Pro: gyorsabb, olcsóbb
    Kontra: Sandforce-os, és nem találtam firmware frissítést hozzá

    Nem igaz, hogy gyorsabb, max a tesztadatokban. Tényleges , gyakorlati használat közben nem érezhető különbség egyik ajánlott SSD között sem . Ilyen szempontból mindegy melyiket veszed.

    Sandforce vezérlővel semmi baj, miért lenne kontra? A mai SSD-k 60-70 % -ban ilyen vezérlő teljesít remekül. Az sem kontra, hogy nincs firmware frissítés hozzá, sőt inkább jó pont, mert sikerült nekik elsőre jót írni.

    2., SAMSUNG 840 PRO 128GB SATA3 SSD 2,5" MZ-7PD128BW

    Pro: 5 év gar, szoftveres körítés, bevállt saját vezérlő
    Kontra: kicsit lassabb, drágább

    Szoftveres körítés nem ad semmi olyan pluszt, amit saját magad ne tudnál beállítani.
    Saját vezérlő, de még sokkal újabb, mint a Sandforce, tehát annyira nem mondhatjuk, hogy bevált, baj eddig nem volt vele.
    Az sem kontra, hogy kicsit lassabb, lásd amit fentebb írtam.

    Lehet ez is megfelelne és inkább másra költeném a pénzt...
    3., KINGSTON 120GB SATA3 2,5" SSDNow V300 SV300S37A/120G
    Pro: sokkal olcsóbb
    Kontra: lassabb is...

    Igen, az is megfelelne, de elég új típus, még nem mondhatjuk el róla, hogy stabil megbízható konstrukció, erre még kb. fél évet várnék.

    Megint nem kontra, hogy kicsit lassabb, lásd amit fentebb írtam.

    Van ebben a kategóriában Sata3, 120GB SSD szinten, max 38eFt-ig jobb választás?

    Nem egy-két évre venném és lényeg, hogy stabil megbízható konstrukció legyen!

    Stabil, bejáratott , bevált 120 GB-os SSD-k szerintem az alábbiak, melyek mindegyike jó is a lapodhoz.

    Corsair Force 3 és GT
    Crucial M4
    Intel 330 és 520-as sorozat ( ez utóbbi 5 év garanciával)
    Kingston HyperX
    OCZ Agility 4
    OCZ Vertex 3 Vertex 3 Max IOPS és Vertex 4 ( ez utóbbi 5 év gyártói garanciával)

    Szerintem ezeknél drágábbat otthoni felhasználásra felesleges venni.

    Téma összefoglalót, és ezt a cikket javaslom elolvasni.

Új hozzászólás Aktív témák