2019. május 22., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  HDD/SSD, CD/DVD írók/olvasók  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2019-04-16 13:53:42

IT café

Milyen SSD-t vegyek? Mielőtt kérdezel, kérünk az összefoglalót olvasd el!
Amennyiben már túl is vagy a vásárláson és kérdésed, észrevételed lenne, az alábbi topik a legmegfelelőbb ehhez: Flash SSD topik! Módosítva: 2019.04.16.

Összefoglaló kinyitása ▼

(#901) Bodor válasza pip (#900) üzenetére

Bodor
(PH! kedvence)

Közismert hibáról nem tudok, egyszerűen kevésnek tartottam a 4k random írás eredményeit, de most látom, hogy az új firmware megoldja ezt a problémát, így elvileg belefér a csapatba, ha lesz róla gyakorlati tapasztalat is, akkor én is ajánlani fogom. Elnézést, hogy nem voltam naprakész.

(#902) pip válasza Bodor (#901) üzenetére

pip
(senior tag)

Kosz a valaszt. Azt persze en is lattam a tesztekbol, hogy nincs egyertelmu elonye az Agility3-al szemben, de azonos aron a +8 MB vonzova teszi.

(#903) Bodor válasza pip (#902) üzenetére

Bodor
(PH! kedvence)

Talán GB...

Ha megvetted és beüzemelted szívesen várjuk a tapasztalatokat, esetleges teszteredményeket.
Ha nem az új firmware-rel jönne, akkor mindenképpen érdemes frissíteni rajta a gyártó által leírt módon, mielőtt még munkára fognád!

[ Szerkesztve ]

(#904) MasterDeeJay

MasterDeeJay
(PH! addikt)
LOGOUT blog

SSD esetében ugye jóval kevesebb hely áll rendelkezésre mint hagyományos lemezesnél. Megoldás lehet-e az hogy a meghajtó tömörítését bekapcsolom? Van-e valami teszt erre nézve?
Úgy gondolom hogy ilyenkor a procit jobban dolgoztatja egy egy lemezművelet de mai többmagos csodáknál ha nem vehető észre lassulás akkor megpróbálnám. Ezzel valakinek tapasztalat, javaslat?
Elméletileg kellene javítania az ssd teljesítményén ha kevesebb adatot olvas/ír hiszen kevesebb adat folyik át rajta, viszont a proci elég gyors-e hozzá?

The Glorious PC Gaming Master Race - 7dtd LampTech PVE only A17 test - jelszó teszt

(#905) Bodor válasza MasterDeeJay (#904) üzenetére

Bodor
(PH! kedvence)

Jó kérdések! Azt gondolom, hogy ez nem igazán a Milyen SSD-t vegyek topik tárgykörébe tartozik, Flash SSD topikban érdeklődj szerintem.
Saját véleményem az, hogy nem mindegy, hogy milyen SSD, mert pl. a Sandforce vezérlővel rendelkezők eleve tömörítenek, azt már jobban nem lehet.

(#906) MasterDeeJay válasza Bodor (#905) üzenetére

MasterDeeJay
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Upsz! Elnéztem a topicot! Már itt sem vagyok. :D

The Glorious PC Gaming Master Race - 7dtd LampTech PVE only A17 test - jelszó teszt

(#907) monguz

monguz
(őstag)

Sziasztok!
Kicsit utánaolvastam a témánk és gondolkodom rajta, h veszek egy Samsung 830 SATA3 128Gb-s SSD-t a notimba. A noti egy Dell E6420, SATA3 csatolóval.
Az OS Ubuntu lenne, általános célokra használom, munka, net, zene, néha film és kis játék főleg Dosboxban, esetleg virtuális gépen (VirtualBox). Néha használok torrentet is, ami ugye ír, olvas rendesen.
A régi hdd-t nem akarom visszatenni az optikai egység helyére, ne fogyassza az áramot. Tehát az ssd-n lenne majdnem minden adat.
A kérdésem az, hogy ezekre a célokra bele merjek-e vágni egyáltalán SSD vásárlásba?

(#908) franc0 válasza monguz (#907) üzenetére

franc0
(őstag)

Már miért ne? Mitől lenne ez más? Nem értem miért gondolják ezt sokan...

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#909) Bodor válasza monguz (#907) üzenetére

Bodor
(PH! kedvence)

Belevághatsz nyugodtan, nem babusgatni kell az SSD-t hanem használni. Kissé túl van misztifikálva ez az óvjuk az írástól az SSD-t kérdés. ( Igazából még nincsen gyakorlati tapasztalat, csak becslés. Senkinek sem fut a gépében 3 vagy 5 éve SSD, hogy biztosat lehessen állítani a gyakorlati élettartamról, mely ugye az írás mennyiségétől függ)
Ha jól telepíted a Windows-t ( fut a TRIM és jó driverek vannak fent LINK ) akkor nem lesz probléma az élettartammal.
Mivel viszont lehet, hogy az átlagosnál kicsit több írás lesz rajta ( torrent) ezért a javasolt 10-15% szabad helyet én 20%-ra növelném, és ha gondolod, akkor adok még egy-két tárhely, és írás csökkentő tippet, melyet a Windows illetve programok beállításainál kell eszközölni.
Szerk:
Utólag olvasva látom, hogy Ubuntu, akkor a Windows-ra vonatkozó részek törölve.

[ Szerkesztve ]

(#910) LackoMester

LackoMester
(PH! addikt)

Egy jó kis SSD teszt a címlapról, aki estleg nem vette észre. :B

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#911) monguz válasza Bodor (#909) üzenetére

monguz
(őstag)

Köszi a megnyugtató választ, a 3-5 év egy hagyományos vinyónál is simán határeset... Torrent sem állandóan, néha egy film, zene vagy linux iso.
A linkeket köszi, elolvastam az írásaidat és az abban lévő linkeket.
A kb 20% szabad hely alatt particionálatlan területet kell érteni? Akkor a 128 gigából kb. 100Gb-t tudok felhasználni... Hmmm.... Jó lesz az 10%-nak is :)

franc0: azt írták, h az adatokat HDD-re... ezt nem teljesen vágom miért, ezért kérdeztem. Ha meg használni kell és nem misztifikálni, akkor mehet minden SSD-re. :R

Szerk:
Az üzemidőt is pozitívan érinti az SSD?

[ Szerkesztve ]

(#912) franc0 válasza monguz (#911) üzenetére

franc0
(őstag)

Mert Magyarországon vagyunk, itt mindenkinek több tera warez cucca van. Ami persze nem fér el akkora SSD-n, amit meg tud fizetni.

(#913) LackoMester válasza franc0 (#912) üzenetére

LackoMester
(PH! addikt)

Na azért nemmindenki, nem kellene ennyire túlozni. :N
Aki wa... tárolására SSD használ az vagy nagyon gazdag, vagy nagyon hülye. ;)

ott a kisértet a ganéná.... by: Bendegúz

(#914) Bodor válasza monguz (#911) üzenetére

Bodor
(PH! kedvence)

Mindegy, hogy a szabad hely hol van,csak legyen! Egyszerűbb ha particionálatlan részen, mert akkor nem kell figyelni, hogy mennyire telhet be a meghajtó.

Az üzemidőt is pozitívan érinti az SSD?

Igen!

Link

(#915) BURN28 válasza Bodor (#899) üzenetére

BURN28
(kvázi-tag)

Köszönöm szépen a válaszodat!
Még 1 kérdésem lenne, 1 frissen telepített windows 7 + driverek mennyi helyet foglalnak kb.(és mennyi "belakottan")?
Mert 1-2 játék esetleg lenne még rajta(többel úgy sem játszom-->cs. source pl), és, ha nagyon szűkös lenne, biztonsági ráhagyással(15%), akkor lehet beszorítanám a 120Gb-os agility-t.

[ Szerkesztve ]

http://kaphatoittkave.blogspot.hu/

(#916) Fire/SOUL/CD válasza BURN28 (#915) üzenetére

Fire/SOUL/CD
(PH! félisten)

A W7 Ult. x64 Sp1 alapban nem telepít 6G-t sem, csak a fizikai RAM-od méretével megegyező virtuális memória fájlt(pagefile.sys) és hibernációs fájlt(hiberfil.sys) hozz a létre a rendszerpartíció gyökerébe. Előbbi kihelyezhető, utóbbi tiltható, bővebben, hogy mi nem fér el 64G-n: [link]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#917) melan

melan
(senior tag)

Egy kicsit elbizonytalanodtam az SSD vásárlás tekintetében, ahogy olvasom a hsz-eket az áramkimaradás okozta problémáról. Eddig nekem sosem vágta magát hanyatt annyira a win, hogy ne tudtam volna életre kelteni, mindig hardvercsere miatt, vagy elöregedett rendszer (2 év kb) raktam újra. Ahogy látom SSD esetén elég egy jó pillanatban bekövetkező áramkimaradás, és rakhatom fel a wint. Jó, jó, én is backupolok, de azért nem mindennapos.

(#918) detroitrw válasza melan (#917) üzenetére

detroitrw
(PH! addikt)

ha ez tart csak vissza a jelszó: szünetmentes táp :))

(#919) melan válasza detroitrw (#918) üzenetére

melan
(senior tag)

Valójában tényleg csak ez tart vissza, mert már rászántam a pénzt, de egy szünetmentes táp már jelentősen megdobná az SSD-re való átállást.

(#920) pip válasza Bodor (#903) üzenetére

pip
(senior tag)

Termeszetesen beszamolok ha ezt veszem meg. Jelenleg ekozott meg az Agility3 kozott vacakolok, ezek a legolcsobbak nalunk. Talan meg varok nehany hetet, mert az utobbi honapban meredeken esett az aruk. Amugy azt hiszem mindegy melyik lesz, mert SATA 2-os az alaplapom (ezert is hajlok a nagyobb tarhely fele)

(#921) Khelben

Khelben
(Ármester)

Üdv, 128 gigás kategóriában tudtok jobb vételt a 35ezerért adott Crucial M4-nél?

--- Szakmai kérdéseket a fórumban tegyél fel, ne privátban, köszönöm ---

(#922) fematthew89 válasza Khelben (#921) üzenetére

fematthew89
(tag)

Hali! OCZ Agility 3-at bátran tudom ajánlani kb. egy hete van nálam, és nagyon meg vagyok vele elégedve, ilyen írás-olvasás tesztet nem tudom mivel tudok mérni, de ha mondasz progit szívesen megmérem neked...sokkal gyorsabb, mint az előző Samsung 430-as szériás Sata2-es ssd-m és az ára is kedvező, 26k környékén kapni már boltokban is három év garanciával...nem tudom mennyit számít az élményindex, de nekem 7,9-et ad a 120 GB-osra...remélem segítettem :R :R
Szerk.: Ja és egy Asus N53SN notiban van a cumó és piszok gyors lett tőle a notesz, kikapcsoltam win7-es animációt betöltésnél és így a login-ig olyan 6 másodperc a betöltési idő... :R :R

[ Szerkesztve ]

Ne mássz fára, ha nem tudsz úszni, mert elüt a villamos! / Tel.: 30/820-2515 E-mail: FEMatthew89@gmail.com / PH! megbízhatóság: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=fematthew89

(#923) terencehill válasza fematthew89 (#922) üzenetére

terencehill
(kvázi-tag)

ha már szóba hoztad a win7-es animációt hogy lehet kikapcsolni?

---

(#924) B-L-A-C-K válasza terencehill (#923) üzenetére

B-L-A-C-K
(Jómunkásember)

(#925) anx92772 válasza Khelben (#921) üzenetére

anx92772
(tag)

Én az M4-et venném...

(#926) Bodor válasza Khelben (#921) üzenetére

Bodor
(PH! kedvence)

+1 szavazat az Agility 3-ra.

(#927) fematthew89 válasza terencehill (#923) üzenetére

fematthew89
(tag)

Futtatás -> msconfig -> Rendszerindítás fül -> Nincs folyamatjelző (csak ez legyen bepipálva, más nem kell!)

Ne mássz fára, ha nem tudsz úszni, mert elüt a villamos! / Tel.: 30/820-2515 E-mail: FEMatthew89@gmail.com / PH! megbízhatóság: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=fematthew89

(#928) dunc válasza Bodor (#926) üzenetére

dunc
(PH! nagyúr)

+1 ;)

(#929) LBandi

LBandi
(senior tag)

Üdvözlet!

SSD-t szeretnék vásárolni ~120GB méretben és van két kiszemelt típus, viszont nem tudom melyiket válasszam, mivel ismerősök között nincs nagyon senkinek SSD-je.

A két jelöltem:

- OCZ Agility 3 SATA III 2.5" SSD 120GB (AGT3-25SAT3-120G) ~ 29000Ft

- Corsair 120GB 2,5" SATA3 Force GT (CSSD-F120GBGT-BK) ~ 38000Ft

Minkét típusra 3-3 év garit adnak. Kérdésem hogy ha a vételárat árat most nem vesszük figyelembe, akkor melyik az ajánlotabb, melyikkel vannak jobb tapasztalatok, működés megbízhatóság terén? A gép amihez lenne az adatlapomon, (oprendszer win7 64bit).

(Tudom mindkét típus viszonylag jónak számít a maga kategóriájában.)

"Az igazi EMO-s halva születik."

(#930) fematthew89 válasza LBandi (#929) üzenetére

fematthew89
(tag)

Nekem Agility3-am van 120 GB-os és csak ajánlani tudom...igaz 1 hete van nálam, de egy Samsung 470 Series Sata2-es SSD-től váltam meg az Agility miatt és szerintem megérte...

(#931) Bodor válasza LBandi (#929) üzenetére

Bodor
(PH! kedvence)

Tesztekben lehet, hogy gyorsabb a Corsair ,még talán 4K olvasásban is, de ez a valós használatban nem érezhető meg. Agility3-al kapcsolatban lehet, hogy több probléma volt , de ennek nagy része user error, illetve annak köszönhető, hogy többen is veszik a jó ára miatt. Nincs baj egyik SSD-vel sem, de semmiképpen nem éri meg a Corsair a plusz ezreket.

Bővebben itt

(#932) ChRiS_RS válasza ChRiS_RS (#814) üzenetére

ChRiS_RS
(senior tag)

#814-re valaki? Konkrétan annyi a kérdés valójában, hogy XP alá melyiket érdemes rakni.

A 852-es kídlap telepötúsa sike#esen befejezádött.

(#933) Bodor válasza ChRiS_RS (#932) üzenetére

Bodor
(PH! kedvence)

Ha elolvastad volna legalább az egyes hozzászólást.....
De egyébként [itt is olvasható], meg egy hozzászólással előtted lévő link is erről szól...

[ Szerkesztve ]

(#934) ChRiS_RS válasza Bodor (#933) üzenetére

ChRiS_RS
(senior tag)

Köszi, röstellem, pedig elolvastam, mégsem maradt meg bennem a dolog. :( Ezek szerint mindössze egy féle SATA3-as létezik számomra, méghozzá az OCZ Petrol.

(#935) Bodor válasza ChRiS_RS (#934) üzenetére

Bodor
(PH! kedvence)

Hát, ha a másik kettő már nem kapható akkor igen.
Másik megoldás, hogy veszel egyet a WIN 7 -hez ajánlottak közül ( de nem Samsungot) és külső programot használsz a TRIM helyettesítésére. ( Diskeeper With Hyperfast )
SSD-k kezdeti időszakában. mikor még hírből sem volt ismert a TRIM, én egy évig használtam és nem lassultak be a G.SKILL SSD-im. Flash SSD topikban sokat írtam erről, keress rá a Diskeeper szóra, ha érdekel .

(#936) ChRiS_RS válasza Bodor (#935) üzenetére

ChRiS_RS
(senior tag)

Igen érdekel, és köszönöm! :R

(#937) anx92772 válasza Bodor (#926) üzenetére

anx92772
(tag)

Kaphatok egy indoklást, hogy miért jobb egy Agility 3 mint egy M4???

(#938) Bodor válasza anx92772 (#937) üzenetére

Bodor
(PH! kedvence)

Egyetlen egy oka van: Mert olcsóbb!

(#939) anx92772 válasza Bodor (#938) üzenetére

anx92772
(tag)

Hát az a pár ezres nem érdekel, mivel az M4 vezérlője azért egypicit jobban rendben van...

(#940) Bodor válasza anx92772 (#939) üzenetére

Bodor
(PH! kedvence)

Ha téged pár ezres nem érdekel, akkor jó neked. Nem mindenki van így vele.
Ha azt gondolod, hogy M4 vezérlője jobban rendben van, szíved joga ezt gondolni.
Igazából a valóságban ettől még nem kapsz többet a pénzedért, de legalább nyugodtan alszol. És egy így van jól.

(#941) anx92772 válasza Bodor (#940) üzenetére

anx92772
(tag)

Én nem kötekedni akartam, csak azt hittem van valami szakmai indok is...

(#942) Bodor válasza Bodor (#940) üzenetére

Bodor
(PH! kedvence)

Nem vettem kötekedésnek, semmi gond. SSD vásárlásnál szerintem az ár is fontos, főleg ha a többi tényező azonos.

[ Szerkesztve ]

(#943) odrif válasza Bodor (#942) üzenetére

odrif
(PH! kedvence)

:K

15 éve a Prohardveren!

(#944) LBandi válasza Bodor (#931) üzenetére

LBandi
(senior tag)

Köszönöm a választ neked és fematthew89 kollégának! :R

Valószínű az Agility 3 mellett teszem le a voksom, mivel papíron is igen csekély a két SSD közötti sebességkülönbség, viszont árban majd 30% az eltérés.

"Az igazi EMO-s halva születik."

(#945) xTc

xTc
(fanatikus tag)

Véleményetek szerint, ha a fullra felinstallált rendszerem, 25gb, akkor egy 60-64gb-os SSD elég neki? Sajnos nem tudok dönteni, hogy mekkora méretűt kellene venni, ezért vagyok tanácstalan? Vagy érdemesebb egy 90gb-os felé fordulni?

Előre is köszönöm.

MacBook Pro 13" (2018), Dell U2717D, iPhone 7 128GB, Synology 416play, PS4 Pro, AppleTV 4K

(#946) pethYeti válasza xTc (#945) üzenetére

pethYeti
(PH! addikt)

Nagyon simán el lehet. Nekem 18gb a windows+álltalam használt programok.

(#947) franc0 válasza xTc (#945) üzenetére

franc0
(őstag)

64-en nagyon simán elférni, a 90-esek ki vannak zárva, alig olcsóbbak a 120-asoknál.

(#948) Crytek

Crytek
(PH! nagyúr)

Van itt olyan akinek több éve van ugyanaz az ssdje?
Tőlük kérdezném hogy nincs velük gond mennek még rendesen?

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z170 D3H, i5 6600K@4.4ghz, 2x4GB Kingston Fury Hyper X DDR4, EVGA Supernova 650 G1, Zalman Z9, CM 212+,Zotac 1070Ti AMP! Extreme / Xbox One X

(#949) anx92772 válasza xTc (#945) üzenetére

anx92772
(tag)

Ha csak a rendszert, plusz a fontosabb progikat rakod SSD-re (a teljes tárolókapacitástól függetlenül), akkor bőven elég egy 64 GB-s Én is egy Crucial M4-et használok, 64 GB-set, ami csak időnként éri el az 50 százalékos kihasználtságot (ha sokáig nem takaritok)...

(#950) anx92772 válasza Crytek (#948) üzenetére

anx92772
(tag)

A három év annak számit? Nincs, nincs vele gondom. A Crucial M4 két éves, az Intel X-25M bő 3 éves... Mintha újak lennének...

Útvonal

Fórumok  »  HDD/SSD, CD/DVD írók/olvasók  »  Milyen SSD-t vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.