Új hozzászólás Aktív témák

  • zodo

    nagyúr

    Sziasztok!

    Néha elkap a vásárlási láz de nyugtassatok meg hogy semmi szükségem SSD-re ha eddig is elvoltam nélküle.
    Win 7 Ultimate fut Samsung HD642JJ egyik 38,9 GB partícióján amiből cirka 12 GB a szabad hely.
    Erre a partícióra szinte semmit nem telepítek max amit nem lehet kikerülni alkalmazások telepítésekor.
    Főként netezek, zenét hallgatók, videókat és filmeket nézek. Játék max a 2005-ben kiadott rFactor
    Szóval úgy vélem (ha jól gondolom) esetemben az SSD beüzemelésével gyorsabban állna fel az op. rendszer és kb ennyi mivel minden egyéb alkalmazást HDD-re telepítek ill. ezeken tárolom az audió,videó és kép állományaimat.

    1. Mennyi az a minimum/maximum ár amennyit szánsz rá?

    Fentiekből kiindulva talán egy Kingston 60GB SVP300S37A/60G V300 amit 17.900 ft tudnék megvásárolni.
    Ha ajánlott op.rendszer mellé telepíteni egyéb alkalmazásokat ami nagyobb tárhelyet igényel akkor max. 25k körüli összeget tudnék rászánni.

    2. Mekkora SSD-re van szükség?

    lásd 1. pont

    3. Milyen operációs rendszerhez lesz az SSD?

    Win 7 Ultimate 64 bit

    4. Asztali gép vagy laptop, IDE, SATAII , SATA3 vagy mSata a csatlakozó?

    Asztali gép az adatlapomon / Sata 3 / Chipset: AMD A85X FCH (Hudson D4)

    5. Pontosan milyen alaplappal lesz használva az SSD?

    Asus F2A85-V Pro

    6. Szükség van-e feltétlenül beépítő keretre és egyéb kellékekre az SSD-hez?

    Beépítő keret nem szükséges, kaptam bőségesen a házzal.
    Egyéb kellék esetében ha elegendőek a normál Sata kábelek akkor azokra sincs szükségem.

    Nem feltétlenül fontos a vásárlás de vinyóm se mai darabok amiért elsősorban gondoltam a váltásra de egyéb meggyőző érvet/ajánlást is kapok akkor mindenképp szívesen veszem a segítségeteket.

Új hozzászólás Aktív témák