Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vastika

    tag

    válasz dkess #86219 üzenetére

    Helló!

    Abban nem vagyok biztos, hogy a router antennái a modem antennái-e?
    Van belőle ötféle verzió, ebből háromnak beépített 4G antennája van, kettőnek meg levehető.

    De a 4G antennával is az a helyzet, mint a wifi antennával: ha már határon van a dolog (lefedettség) , akkor számítani fog az antenna helyzete, állása, iránya (sugárzási szögek, amik kb. megegyeznek az "érzékenységi" szögekkel is)

    Hogy ki mit akar és tud használni, azt előre nem tudhatjuk ;-)
    A kérdezőnek pl. van is WRT-re alkalmas cucca, tudja is róla, hogy az, mivel azt is tudja, hogy mi az a WRT.
    Innentől már pláne nem nagy dolog próbát tenni vele, érhetik meglepetések az embert: pl., hogy az USB-s modem jobb lesz, mint a beépített 4G antennás LTE router. Főleg, ha a modemre lehet külső antennát dugni, a routerre meg nem...
    A számítástechnikában, és főleg a vezeték nélkül átvitelnél csak annyi a biztos, hogy semmi sem biztos ;-)

    Hogy itt Ausztriában a hibrid nethez jár-e publikus IP, nem tudom, mert olyanom még nem volt. dsl-em van sok éve, amikor kiköltöztünk, akkor használtam mobilnetet routerrel megosztva, meg ha költöztünk, akkor átmenetileg szintén (mert itt a legutóbb városon belül a dsl előfizetésem költöztetése a UPC-nél alig két hónapot vett igénybe - nem kapkodják el, de én már ilyeneken meg sem lepődök ;-)
    Azt tudom, hogy a mobilneteknél vagy publikus IP-t kap az ember, vagy beállítható (pl. a Drei-nál, de ebben nem vagyok már biztos, mert évek óta nem volt ilyenem, és 50 felé már eléggé feledékeny tudok lenni ;-) , hogy publikus IP-t, vagy "biztonságos" kapcsolatot szeretnék-e? Online felület, egy kapcsoló ide-oda.
    A dsl-nél természetesen publikus IP van.

    Egyébként ha jól emlékszem, A SZOLGÁLTATÓ ;-) (A1) Huawei eszközt ad a hibrid nethez.

    Üdv: Vasti

Új hozzászólás Aktív témák