Új hozzászólás Aktív témák

  • nfsu17

    veterán

    Eszembe jutott még valami a vásárlás előtt.
    Kicsit paranoiás vagyok az az igazság és az futott át az agyamon, hogy ugye ezek a mai routerek (150/300Mbit) gyorsabbak, mint elődjeik, még távolabbról is. Magyarán ha eddig X méter után már nem volt jel a routertől számítva a szobában, akkor mondjuk egy "erősebb" routerrel ez az érték akár 2x, 3x is lehet. És akkor arra gondoltam, hogy ez úgy lehet, hogy erősebben sugároz a készülék? Magyarán ha eddig mondjuk kaptam X sugárzást, akkor egy erősebb routertől most lehet kapok 5x-et?
    Aztán megnéztem a mostani kütyüm speckójárt és ilyet láttam: <20dBm(EIRP) Na most ez nekem összességében semmit nem mondó érték.
    Az EIRP jelentése "effective isotropically radiated power", kötetlen Magyar fordításban; az "izotróp antennához viszonyított tényleges kisugárzott teljesítmény". [link]
    Ha jól értem, akkor ennyivel sugároz max a készülék?
    Mert megnéztem a leendő routerem is ilyen értékkel bír. Tehát ugyan olyan kisugárzás mellett mégis gyorsabb tud lenni?
    Kicsit hasonló ez ahhoz, mint az autóknál, hogy nem kell feltétlenül egy kocsinak sokat fogyasztani ahhoz, hogy jól menjen? 1.4 szívó, 1.4 turbó. Fogyasztásban sokszor nincs különbség, mégis a turbó jobban megy.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák