Új hozzászólás Aktív témák

  • M4c1k4

    csendes tag

    válasz GeryPc #24141 üzenetére

    Szia!

    Az Asus mindenféleképp stabilabb megbízhatóbb, a TP-Link melegszik, főleg az a típus, de ettől eltekintve a TP-Link -eknek alapból 5dBi antennájuk van. Hamarosan én is szándékozok venni egy WRD4300-ast.

    Valaki itt a fórumon említette, hogy manapság már nem érdemes olyan routert venni, amire nincs OpenWrt, vagy dd-wrt, vagy Tomato.. vagyis valamilyen alternatív firmware. Teljesen igaza van!

    Az RT-N10 egyes típusaira van is támogatás pl: N10U, vagy N10+, de az N10E-re szerintem nincs, meg a leírás szerint sincs: [link] :)
    Továbbá az általad említett Asus RT-N10E csak egy antennás G-s router. Azt ne vedd meg!! (Szerintem)
    Sőt semmilyen E verziósat ne vegyél, egyenlőre..

    Inkább egy RT-N12C-t, már sok helyen 9090Ft és annak van elég jó firmware támogatottsága, továbbá N-es Dual-Band-es router. Ha jól emlékszem 2x 5dBi antennával. Van a hátulján egy switch, amivel a WLAN 3 működési módja között tudsz választani: repeater, WDS és AP módok.

    A másik TP-Link TL-WR841 ND v3, v5, v7 sem rossz, sok helyen már 5000Ft-ért kapható, dd-wrt-t biztosan lehet rátenni, szerintem OpenWrt-t is pl. Gargoyle: [link]

    Arra kell figyelni, hogy ne v8-as verziós legyen, mert az még nem támogatott.

    M4c1k4

Új hozzászólás Aktív témák