Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Intruder2k5

    MODERÁTOR

    válasz sigmoid #16716 üzenetére

    Akkor Te túlzottan paranoiás vagy... :)

    Egy megfelelően erős jelszó mellett, ami nem az admin / admin páros, szerintem semmi akadálya. Ne gondold komolyan, hogy bárki annyira kíváncsi a Te hálózatodra, hogy azt napokig, vagy hetekig hackelné... Ráadásul ha folyton "eltűnik", mivel megváltozik az IP cím, akkor ez elég nehézkes is. Én évek óta használom, ahogy Te mondod, "kinyitva", és eddig semmi problémám nem volt vele. Elérhető kintről az SSH, WebAdmin felület, illetve a lighttpd webszerver is, amin keresztül tudom a torrentet, és egyéb dolgokat vezérelni. Az esetleges támadások logolva vannak, és sem az admin felület, sem pedig a másik webszerver nem érdekelt eddig senkit, csupán az SSH-t érte néhány "támadás", ahol valami bot bepróbálkozott a standard név / jelszó párosokkal, de természetesen sikertelenül, ráadásul mivel a harmadik sikertelen próbálkozás után pihentetve van a támadó IP címe, így elég hamar fel is adják. Szóval szerintem kicsit túlspirázod ezt a VPN dolgot, bár kétségtelen, hogy biztonságosabb, de nem hinném, hogy egy otthoni hálózat esetén nélkülözhetetlen! Mondom ezt annak ellenére, hogy bár VPN-em nincs bekonfigurálva, de az SSH Tunnel nálam is adott, mint lehetőség, és az is felér a VPN biztonságával, de nagyon ritkán használom, és amikor használom is, többnyire akkor is a céges proxy netfilter funkciójának megkerülésére.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés